Spijkernisse, Netherlands

Grip 1 afgegeven na grote olielekkage

Bron en foto: Nieuws op Beeld
Mirjam de Neeff | 24 juli 2024 16:00 | 24 juli 2024 13:02
Botlek - Woensdagochtend 24 juli rond 6.30 uur is een grote stookolie lekkage ontstaan aan de Torontostraat in de Rotterdamse Botlek.

Door de lekkage is er ruim 200 liter stookolie in het water terecht gekomen. Hulpdiensten hebben ter plaatste geprobeerd de situatie in kaart te brengen.

Nadat is gebleken dat er ook vogels besmet zijn geraakt is er opgeschaald naar "GRIP 1". In het water is een zogeheten oliescherm geplaatst om de uitstroom richting de haven te beperken. Echter zijn er nu rondom verschillende boten veel olie plekken te zien.

Er wordt een plan van aanpak gemaakt hoe de olie opgeruimd kan worden. Hoeveel vogels besmet zijn is nog onbekend. Ook is onbekend hoe de lekkage heeft kunnen ontstaan.

Meest gelezen

Wietteler uit Hellevoetsluis wordt verkocht aan cannabisbedrijf uit Canada

Perry van Brandwijk | 10 december 2025

Ondergrondse containers Nissewaard gaan vanaf 1 januari in fases open

Perry van Brandwijk | 15 december 2025

Kerstmarkt op de Markt in Heenvliet weer druk bezocht

Perry van Brandwijk | 14 december 2025

Lees ook

Arno Oomen (ONS): ‘Zeg wat je doet en ...

Nissewaard – Binnen een half jaar is het zover: de gemeenteraadsverkiezingen. Toch is de lokale po...

Avondlijke speurtocht voor kinderen op v...

Hellevoetsluis – Stichting Verdedigingswerken Hellevoetsluis organiseert aankomende vrijdagavond e...

Nieuwe naam Centrum voor de Kunsten beke...

Spijkenisse – Het Centrum voor de Kunsten in Spijkenisse gaat vanaf het voorjaar van 2026 verder o...

25.000e zeevarende verwelkomd bij zeeman...

Oostvoorne – Een feestelijk moment bij International Seafarers’ Center The Bridge. Op woensdag 9...

Dick bezoekt de LINQ Media studio in Spi...

Gisteren de laatste SOVP met een terugblik van trainers, bestuursleden en verslaggevers op de eerst...

SUN Nissewaard bestaat 5 jaar: ‘Als an...

Nissewaard - Vijf jaar geleden ontstond SUN Nissewaard: een plaatselijk noodhulpfonds speciaal voor ...