Spijkernisse, Netherlands
Terug

Grip 1 afgegeven na grote olielekkage

d78ee81722c5ced654ad65ca0bdbac78
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Botlek - Woensdagochtend 24 juli rond 6.30 uur is een grote stookolie lekkage ontstaan aan de Torontostraat in de Rotterdamse Botlek.

Door de lekkage is er ruim 200 liter stookolie in het water terecht gekomen. Hulpdiensten hebben ter plaatste geprobeerd de situatie in kaart te brengen.

Nadat is gebleken dat er ook vogels besmet zijn geraakt is er opgeschaald naar "GRIP 1". In het water is een zogeheten oliescherm geplaatst om de uitstroom richting de haven te beperken. Echter zijn er nu rondom verschillende boten veel olie plekken te zien.

Er wordt een plan van aanpak gemaakt hoe de olie opgeruimd kan worden. Hoeveel vogels besmet zijn is nog onbekend. Ook is onbekend hoe de lekkage heeft kunnen ontstaan.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-10-29 at 19.15.23

Vermoeden van drugsproductie na vreemde lucht bij pand aan Marconiweg

HELLEVOETSLUIS - Een vreemde, zurige lucht bij een pand aan de Marconiweg heeft donderdagmiddag geleid tot een onderzoek door de politie. Ook Handhaving, milieudienst DCMR, de brandweer en de Landelijke Faciliteit Ontmantelen (LFO) kwamen ter plaatse. Volgens de politie bestaat het vermoeden dat in het pand verdovende middelen zijn geproduceerd. Tijdens het onderzoek zijn echter geen verdovende middelen aangetroffen.

gebroedersbredius

Vierdeklassers proberen weg omhoog te vinden

Regio – In de vierde klasse gaan de ploegen de weg omhoog zien te vinden komend weekend. GHVV’13 staat op dit moment het hoogste op plek drie. In de middenmoot is Rozenburg met FC Vlotbrug te vinden. Iets verder omlaag Zwartewaal en OHVV sluit de lijst in de vierde klasse E.

Halloween Brielle - Foto Facebook Halloween in Brielle

Binnenstad van Brielle maakt zich klaar voor Halloweenoptocht

Brielle – Vrijdag 30 oktober staat de binnenstad van Brielle weer geheel in het teken van Halloween. Onder het thema ‘Brielle Bewitched’ komen deelnemers van deze griezelige optocht langs diverse straten die volledig zijn veranderd in Halloween-thema. We blikten met Kirsten Kok van de activiteitencommissie van de Brielse Belangenvereniging vooruit op de meest huiveringwekkend avond van het jaar in Brielle.

Ronard Venekamp (OVV)

Derdeklassers OVV en SC Botlek hopen op uitstekend vervolg

Regio – In de derde klasse doen de ploegen van Voorne Putten het tot op heden aardig. OVV is koploper samen met Stellendam, SC Botlek heeft twee punten minder en staat derde samen met Charlois, Overmaas en Oud-Beijerland.

Tom den Boer

Brielle pas laat in actie, Hellevoetsluis kan koploper worden, Zuidland zoekt eerherstel

Regio – De ploegen in de tweede klasse komen dit weekend voor hun zesde wedstrijd in actie. Zuidland moet weer gaan winnen om hogerop te komen, dat gebeurt tegen MVV’27. Hellevoetsluis kan bij winst een dag koploper zijn, omdat de huidige koploper Brielle dit weekend pas op zondag in actie komt.

Julièn Gret

Spijkenisse moet winnen om bij te blijven, Nieuwenhoorn om koploper te blijven

In de vierde divisie is men zaterdag alweer toe aan speelronde nummer negen. Daarin wacht hekkensluiter Spijkenisse nog altijd op de eerste zege. Nieuwenhoorn moet het zaterdag opnemen tegen het Goereese DVV’09 en staat nog altijd aan kop van de ranglijst.