Spijkernisse, Netherlands

Groen en Samenleven: Plein Vlinderveen in Waterland feestelijk geopend

Wethouder Postma was aanwezig bij de opening Foto: Marvin Don - LINQ Media
Spijkenisse - Het vernieuwde plein aan het Vlinderveen in Spijkenisse is officieel geopend. Op vrijdag 9 mei plantte wethouder Jeroen Postma samen met buurtbewoners de laatste boom, waarmee het vergroende plein nu echt klaar is voor gebruik. De opening werd gevierd met een feestelijke bijeenkomst, waar jong en oud samenkwamen om het nieuwe hart van de wijk Waterland te bewonderen.
Marvin Don | 9 mei 2025 16:40 | 9 mei 2025 16:40
Van bewonersidee tot groen plein
Het project is ontstaan vanuit de wens om de wijk Waterland aantrekkelijker, groener en socialer te maken. De gemeente Nissewaard startte vorig jaar met een wijkaanpak waarbij bewoners actief werden betrokken bij de plannen voor hun leefomgeving. In september werd er een bewonersavond georganiseerd waar inwoners hun ideeën en wensen voor het plein konden delen. Hieruit kwamen uiteenlopende suggesties: van eetbare planten tot een kruidentuin, wandelpaden en meer speelgelegenheid voor kinderen. Ook het vergroten van de boomspiegels stond hoog op het verlanglijstje.

Samen ontwerpen en realiseren
Met de verzamelde ideeën ging een ontwerper aan de slag. Het voorlopige ontwerp werd opnieuw besproken met bewonersgroepen, zodat het plein niet alleen groener, maar ook geschikt zou zijn voor evenementen en ontmoetingen. “We zijn echt vanuit de sociale kant gaan kijken en hebben met bewoners in gesprek gevoerd. Het resultaat is een plein waar veel mensen trots op zijn en waar ruimte is voor zowel groen als samenkomen,” vertelt Ilse Boerma van de gemeente Nissewaard.
De opening werd druk bezocht Foto: Marvin - LINQ Media
Een wijk voor iedereen
De gemeente Nissewaard benadrukt dat een fijne buurt meer is dan alleen mooie huizen en straten. Het gaat om een omgeving waar mensen elkaar kunnen ontmoeten, waar kinderen veilig kunnen spelen en waar ruimte is voor groen en gezondheid. Met initiatieven als het vergroenen van Plein Vlinderveen investeert de gemeente in wijken waar iedereen zich thuis voelt – nu en in de toekomst.

Het nieuwe plein is inmiddels in gebruik genomen en vormt een groene ontmoetingsplek midden in de wijk Waterland. De komende tijd zullen er regelmatig activiteiten en evenementen plaatsvinden, zodat het plein een levendig middelpunt van de buurt blijft.

Meest gelezen

Cafés De Meiden en ‘t Oude Tramstation in Hellevoetsluis gesloten

Mirjam de Neeff | 7 mei 2025

Persoon met auto te water op de Groene Kruisweg

Mirjam de Neeff | 9 mei 2025

Werkzaamheden aan Integraal Kindcentrum Elementen-Schenkel in uitvoering

Perry van Brandwijk | 7 mei 2025

Lees ook

Elaine van Halderen (ONS): ‘Als ik erg...

Nissewaard – Binnen een jaar is het zover: de gemeenteraadsverkiezingen. Toch is de lokale politie...

Wethouder Hamerslag geeft startsein voor...

Zuidland - Wethouder Martijn Hamerslag gaf vanochtend het officiële startsein voor het project ‘G...

Spannend fietsverkeersexamen in Hellevoe...

Voorne aan Zee – Vanochtend om 9:00 uur hadden leerlingen van groep 7 en 8 van basisscholen in Vo...

Invi’s actie zorgt voor onvergetelijke...

Een hartverwarmend initiatief van Invi heeft geleid tot een onvergetelijke dag voor vier bewoners va...

Wethouder Mijnans overhandigt lesmateria...

Spijkenisse – Vanochtend heeft wethouder Jan Willem Mijnans een speciaal verkeerspakket voor kleut...

Bevrijdingsfestival Brielle: brengt bezo...

Van 2 tot en met 6 mei stond vestingstad Brielle volledig in het teken van 80 jaar bevrijding van Ne...