Spijkernisse, Netherlands
Terug

Grote multidisciplinaire oefening met speciale eenheden

2ef22b8eb383d1878614e0ca20550b50.jpg
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Spijkenisse - Donderdagochtend 27 juni rond 8.30 uur vond er een grote multidisciplinaire oefening plaats bij de jeugdgevangenis de Hartelborgt. Het scenario begon iets voor half 9 met een situatie dat een vrachtwagen met gevaarlijke stoffen aan het lekken was naast de gevangenis.

Vrijwel direct werd er fictief opgeschaald naar GRIP 1 omdat dit precies naast de muren was naast de gevangenis. De brandweer had de lekkende klep van de vrachtwagen al snel dicht gezet, maar het ging om een stof die sterk geurde en misselijkheidsklachten met zich meebracht. Daarom werd er een zogenaamde 'hot zone' werd gemaakt wat een gevaarlijke zone aanduidt.

Deze zone liep tot aan de nabij gelegen doorgaande provinciale weg, welke dus ook fictief dicht moest. Maar ook de gevangenen liepen dus gevaar. Daarom werd er verder opgeschaald naar GRIP 2 en later naar GRIP 3.

De gevangenen moesten worden verplaatst naar een andere plek. Hiervoor kwamen speciale eenheden ter plaatse van de DJI (Dienst Justitiële Inrichtingen) de DV&O (Dienst Vervoer en Ondersteuning) om precies te zijn.

Deze gingen met ademlucht op naar binnen om enkele gevangenen te begeleiden naar klaarstaande arrestanten bussen. Gevangenen hebben ook daadwerkelijk meegedaan.

Naast kleine arrestantenbussen was er ook een echte grote arrestantenbus, welke ruim 25 gevangenen kan vervoeren. Ook werd er geoefend met het vervoeren van gevaarlijke gevangenen. Hiervoor kwam het BOT (Bijzondere Ondersteuningsteam) ter plaatse. Zij vervoeren bijvoorbeeld ook verdachten in het Marengo-proces.

Om de omgeving (fictief) veilig te stellen kwam daarmee ook de BE (Beveiligings Eenheid) ter plaatse. Zij bewaken de omgeving met grote wapens. Rond 12:00 uur was de oefening afgelopen. Een goede leer voor alle hulpdiensten en overige diensten.

Lees ook

20260313-JVB_6171.jpeg

Ongeval Dammeweg Vierpolders

Vierpolders - Vrijdagmiddag heeft er een ongeval plaats gevonden op Dammeweg in Vierpolders.

WhatsApp Image 2026-03-12 at 13.47.16.jpeg

Vera Bik (GroenLinks) bij Voorne-Putten Kiest: ‘Nissewaard moet er zijn voor álle inwoners’

Nissewaard – LINQ Media is in februari gestart met een nieuw seizoen van het radioprogramma Voorne-Putten Kiest. In de aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen schuiven zeven weken lang lijsttrekkers aan. Onlangs schoof Vera Bik aan, lijsttrekker van GroenLinks Nissewaard.

IMG_2802.JPG

Aziatische hoornaar in beeld: zo herkent u voorjaars- en zomernesten

Abbenbroek - Vrijdagmiddag is in Abbenbroek, tegenover het Dorpshuis, een val voor de Aziatische hoornaar opgehangen. Dit is een van de 75 vallen die in Nissewaard worden opgehangen. Wethouder Mijnans hing samen met een bewoonster, imker en plaagdierbestrijder de eerste val op.

WhatsApp Image 2026-03-13 at 12.51.21.jpeg

NLdoet: college helpt bij opknappen schoolplein

Spijkenisse - Het college van burgemeesters en wethouders stak vanochtend 11.00 uur de handen uit de mouwen bij samenlevingsschool De Wereldreiziger in Spijkenisse. De inzet vond plaats in het kader van NLdoet, een landelijke actie waarbij vrijwilligers zich inzetten om het verschil te maken in hun omgeving.

DJI_0058.JPG

Extra rijstroken moeten files in Spijkenisse voorlopig beperken

Spijkenisse – De bereikbaarheid van Spijkenisse wordt de komende jaren verbeterd met extra rijstroken, aangepaste kruispunten en nieuwe busbanen. Volgens de Gemeente Nissewaard zijn deze maatregelen voldoende om files en vertragingen tot ongeveer 2040 te beperken.

geovanni bakker x.jpeg

Geovanni Bakker verruilt SC Botlek voor SCO’63

Spijkenisse - SCO’63 heeft opnieuw een versterking voor het komende seizoen vastgelegd. Geovanni Bakker maakt de overstap van SC Botlek naar de club uit Spijkenisse en sluit volgend seizoen aan bij de selectie.