Spijkernisse, Netherlands

Grote multidisciplinaire oefening met speciale eenheden

Foto & Bron: Nieuws op Beeld
Mirjam de Neeff | 28 juni 2024 09:12 | 28 juni 2024 09:12
Spijkenisse - Donderdagochtend 27 juni rond 8.30 uur vond er een grote multidisciplinaire oefening plaats bij de jeugdgevangenis de Hartelborgt. Het scenario begon iets voor half 9 met een situatie dat een vrachtwagen met gevaarlijke stoffen aan het lekken was naast de gevangenis.

Vrijwel direct werd er fictief opgeschaald naar GRIP 1 omdat dit precies naast de muren was naast de gevangenis. De brandweer had de lekkende klep van de vrachtwagen al snel dicht gezet, maar het ging om een stof die sterk geurde en misselijkheidsklachten met zich meebracht. Daarom werd er een zogenaamde 'hot zone' werd gemaakt wat een gevaarlijke zone aanduidt.

Deze zone liep tot aan de nabij gelegen doorgaande provinciale weg, welke dus ook fictief dicht moest. Maar ook de gevangenen liepen dus gevaar. Daarom werd er verder opgeschaald naar GRIP 2 en later naar GRIP 3.

De gevangenen moesten worden verplaatst naar een andere plek. Hiervoor kwamen speciale eenheden ter plaatse van de DJI (Dienst Justitiële Inrichtingen) de DV&O (Dienst Vervoer en Ondersteuning) om precies te zijn.

Deze gingen met ademlucht op naar binnen om enkele gevangenen te begeleiden naar klaarstaande arrestanten bussen. Gevangenen hebben ook daadwerkelijk meegedaan.

Naast kleine arrestantenbussen was er ook een echte grote arrestantenbus, welke ruim 25 gevangenen kan vervoeren. Ook werd er geoefend met het vervoeren van gevaarlijke gevangenen. Hiervoor kwam het BOT (Bijzondere Ondersteuningsteam) ter plaatse. Zij vervoeren bijvoorbeeld ook verdachten in het Marengo-proces.

Om de omgeving (fictief) veilig te stellen kwam daarmee ook de BE (Beveiligings Eenheid) ter plaatse. Zij bewaken de omgeving met grote wapens. Rond 12:00 uur was de oefening afgelopen. Een goede leer voor alle hulpdiensten en overige diensten.

Meest gelezen

Hondje zwaargewond na bijtincident in Spijkenisse

Mirjam de Neeff | 18 maart 2025

Patrick van der Jagt raakt Spijkenisse tijdens lezing: ‘Belangrijk om stil te staan bij hoe het was’

Jennifer Smit | 13 maart 2025

Auto te water aan de Nieuweweg in Hellevoetsluis

Marvin Don | 13 maart 2025

Lees ook

Woonproject Molenzicht met circa 1.600 w...

Spijkenisse - Op een goed bezochte informatie- en participatieavond in Theater de Stoep kwamen meer ...

College steekt de handen uit de mouwen v...

Spijkenisse - Het college stak vandaag de handen uit de mouwen bij Robbie's Container in Spijkenisse...

Erfgoedtafel Atlantikwall bijeen in Hell...

Hellevoetsluis – De Erfgoedtafel Atlantikwall Provincie Zuid-Holland komt vier keer per jaar bijee...

Patrick van der Jagt raakt Spijkenisse t...

Spijkenisse - Patrick van der Jagt uit Spijkenisse leefde 20 jaar als heroïne- en crackverslaafde ...

Wat is Internationale Vrouwendag?...

Vandaag is het weer zover: Internationale Vrouwendag. Op deze dag wordt aandacht gevraagd voor gende...

Internationale Vrouwendag brengt culture...

Spijkenisse - Morgen is het zo ver: Internationale Vrouwendag. Om deze dag alvast te vieren, kwamen ...