Spijkernisse, Netherlands
Terug

Herdenking Tweede Wereldoorlog in Brielle

09775f5355804ce2d624ac38b2535141.jpg

Brielle - Op 4 mei herdacht Brielle de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog en latere oorlogen bij het ‘Monument voor de Gevallenen’ aan de Sint-Catharijnekerk. Om 20.00 uur was het twee minuten stil.

Perry van Brandwijk |  | Aangepast op
Burgemeester Arno Scheepers sprak over het belang van vrijheid en het doorgeven daarvan aan jongere generaties. Zo stond Brielle gezamenlijk stil bij het verleden en bij de waarde van vrede en vrijheid.

Aansluitend vond in de Sint-Catharijnekerk in Brielle het traditionele Herdenkings- en Bevrijdingsconcert plaats. Dit concert werd verzorgd door het Randstedelijk Mannenkoor onder leiding van Arjan Breukhoven.

Sopraan Donij van Doorn zong samen met het koor én brengt indrukwekkende solo’s. Daarnaast verzorgden accordeoniste Markéta Latovičková en violiste Kateřina Lánová uit Brielle’s Tsjechische zustergemeente Havlíčkův Brod een bijzonder muzikaal optreden. De herdenking buiten de kerk en het concert in de kerk werden beiden druk bezocht.

18d5fcbb2ce653e9fe182ee7a50baab7.jpg
1b2a16203243453b1f52cd5a413f8a0f.jpg
70442e9caffef9c4a678890e099def02.jpg
LINQ Media was op zondag 4 mei aanwezig bij de herdenking in Brielle:

Lees ook

Foto campagnestart gemeenteraadsverkiezingen_liggend.jpg

Campagne gemeenteraadsverkiezingen Voorne aan Zee van start

Voorne aan Zee - Met een gezamenlijke bijeenkomst hebben burgemeester Arno Scheepers en de lijsttrekkers van de deelnemende politieke partijen het startsein gegeven voor de campagne van de gemeenteraadsverkiezingen in Voorne aan Zee. De verkiezingen worden gehouden op woensdag 18 maart 2026.

Trainer Viggo Verheul met U11 jeugdleden VA.JPG

Vol atletiekweekend voor Voorne-atleten

Voorne aan Zee - Het afgelopen weekend stonden Voorne-atleten op meerdere locaties in het land in actie. Van crosswedstrijden tot indoorcompetities en van strandlopen tot meerkampen: het was een gevarieerd en succesvol sportweekend met verschillende podiumplaatsen.

wegwerkzaamheden.jpg

Stichting WaterlandSpijkenisse regelt liftservice voor bewoners door wegwerkzaamheden

Spijkenisse - Vanaf vandaag is het kruispunt De Schouw tot aan de Hekelingseweg ongeveer vier weken volledig afgesloten voor al het verkeer. Door deze werkzaamheden valt een belangrijke route in de wijk weg. Voor bewoners die slecht ter been zijn heeft dit grote gevolgen: de bushalte is voor hen (bijna) niet meer bereikbaar.

Foto: Sven Tilleman

VV Spijkenisse grijpt naast punt in Nieuw Lekkerland

Spijkenisse - VV Spijkenisse heeft de tweede nederlaag van het seizoen geleden. In de altijd lastige uitwedstrijd bij Nieuw Lekkerland ging het kopje onder: 2-1.

showyourtalent-finale-02.jpg

Riff wint Show Your Talent 2026 en droomt van het Concertgebouw

Voorne aan Zee - De 12-jarige pianist Riff uit Voorne aan Zee heeft onlangs de finale van Show Your Talent 2026 gewonnen. Met zijn uitvoering van Minute Waltz van Chopin en Merry-Go-Round of Life van Howl's Moving Castle overtuigde hij zowel de jury als het publiek. Voor Riff zelf was het nog even een moment om te beseffen wat hij had bereikt. ‘Ik moest er echt een nachtje over slapen’, vertelde hij onlangs bij radioprogramma Goedemorgen Voorne-Putten.

Abb-SCO 01.jpeg

SCO en Abbenbroek delen de punten in gelijkopgaande strijd

Abbenbroek – Voor de tweede keer dit seizoen trok verslaggever Dick van der Meer naar het complex Abbnello in Abbenbroek. Ditmaal was het fietsweer hem goed gezind: windstil en een aangename temperatuur maakten de rit door het natuurrijke gebied plezierig. Met een iets andere route dan de vorige keer arriveerde hij ruim op tijd en verzamelde met hulp van de vriendelijke thuisclubvoorzitter en de assistent-trainer van SCO de opstellingen van beide teams.