Spijkernisse, Netherlands
Terug

Herdenking Tweede Wereldoorlog in Brielle

09775f5355804ce2d624ac38b2535141

Brielle - Op 4 mei herdacht Brielle de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog en latere oorlogen bij het ‘Monument voor de Gevallenen’ aan de Sint-Catharijnekerk. Om 20.00 uur was het twee minuten stil.

Perry van Brandwijk |  | Aangepast op
Burgemeester Arno Scheepers sprak over het belang van vrijheid en het doorgeven daarvan aan jongere generaties. Zo stond Brielle gezamenlijk stil bij het verleden en bij de waarde van vrede en vrijheid.

Aansluitend vond in de Sint-Catharijnekerk in Brielle het traditionele Herdenkings- en Bevrijdingsconcert plaats. Dit concert werd verzorgd door het Randstedelijk Mannenkoor onder leiding van Arjan Breukhoven.

Sopraan Donij van Doorn zong samen met het koor én brengt indrukwekkende solo’s. Daarnaast verzorgden accordeoniste Markéta Latovičková en violiste Kateřina Lánová uit Brielle’s Tsjechische zustergemeente Havlíčkův Brod een bijzonder muzikaal optreden. De herdenking buiten de kerk en het concert in de kerk werden beiden druk bezocht.

18d5fcbb2ce653e9fe182ee7a50baab7
1b2a16203243453b1f52cd5a413f8a0f
70442e9caffef9c4a678890e099def02
LINQ Media was op zondag 4 mei aanwezig bij de herdenking in Brielle:

Lees ook

johnkleijnbotlek

SC Botlek en OVV pakken de volle winst

Regio – In de derde klasse D van het amateur voetbal waren er goede resultaten voor de ploegen van ons eiland. OVV pakte thuis de volle winst op Slikkerveer. Het werd 2-0. SC Botlek pakte bij Hekkensluiter COAL een 1-2 zege.

klok terug

Wintertijd is weer ingegaan

Sinds vannacht 03.00 uur is de zomertijd voorbij. Dat betekent dat de klok een uur achteruit is gezet en de meeste mensen een uurtje langer kunnen slapen. In de ochtend wordt het eerder licht en in de avond eerder donker. Ook andere Europese landen gingen afgelopen nacht over op de 'wintertijd'.

marvinvanderpluijm

Zege voor Nieuwenhoorn, puntendeling voor Brielle, Hellevoetsluis en Zuidland

Regio – In de eerste klasse was er zaterdag een zege voor koploper Nieuwenhoorn, dat op bezoek ging bij NSVV in Numansdorp. Een trede lager was er voor geen enkele ploeg van Voorne Putten een zege, Zowel Hellevoetsluis, Zuidland en Brielle speelden gelijk.

Julièn Gret

Spijkenisse pakt tweede punt van de competitie

Spijkenisse heeft het tweede punt van de competitie te pakken. Op sportpark Jaap Riedijk stond Spijkenisse tegen RKAVV voor met 2-0, maar werd het uiteindelijk 2-2. Vervelende was dat het wederom in de laatste minuten gebeurde dat Spijkenisse de voorsprong uit handen gaf.

jeroenvanderhorst1

Twee derby's in de vijfde klasse, blijft Rockanje koploper?

Regio – Na een weekje bekervoetbal voor Rockanje en Vierpolders, is het voor deze ploegen nu de tijd om een heuse derby in Voorne aan Zee te spelen. Ook Abbenbroek en Hekelingen zijn de opponent van elkaar, een overzicht van de duels:

GHVV13

Vierdeklassers spelen derby, FC Vlotbrug moet naar Schiedam

Regio – Voor de ploegen in de vierde klasse spelen vier van de vijf deelnemende clubs van Voorne Putten een eilanden derby. Voor FC Vlotbrug wacht het treffen met Hermes DVS dat een aantal plekken onder de Hellevoeters staat.