Spijkernisse, Netherlands
Terug

Herdenking Tweede Wereldoorlog in Brielle

09775f5355804ce2d624ac38b2535141.jpg

Brielle - Op 4 mei herdacht Brielle de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog en latere oorlogen bij het ‘Monument voor de Gevallenen’ aan de Sint-Catharijnekerk. Om 20.00 uur was het twee minuten stil.

Perry van Brandwijk |  | Aangepast op
Burgemeester Arno Scheepers sprak over het belang van vrijheid en het doorgeven daarvan aan jongere generaties. Zo stond Brielle gezamenlijk stil bij het verleden en bij de waarde van vrede en vrijheid.

Aansluitend vond in de Sint-Catharijnekerk in Brielle het traditionele Herdenkings- en Bevrijdingsconcert plaats. Dit concert werd verzorgd door het Randstedelijk Mannenkoor onder leiding van Arjan Breukhoven.

Sopraan Donij van Doorn zong samen met het koor én brengt indrukwekkende solo’s. Daarnaast verzorgden accordeoniste Markéta Latovičková en violiste Kateřina Lánová uit Brielle’s Tsjechische zustergemeente Havlíčkův Brod een bijzonder muzikaal optreden. De herdenking buiten de kerk en het concert in de kerk werden beiden druk bezocht.

18d5fcbb2ce653e9fe182ee7a50baab7.jpg
1b2a16203243453b1f52cd5a413f8a0f.jpg
70442e9caffef9c4a678890e099def02.jpg
LINQ Media was op zondag 4 mei aanwezig bij de herdenking in Brielle:

Lees ook

boswachterrr.jpeg

Boswachter Mark Postma: ‘Je moet soms echt even stilstaan bij hoe prachtig het is’

Voorne-Putten - Terwijl veel mensen ’s ochtends de file trotseren of hun laptop openklappen aan de keukentafel, trekt Mark Postma zijn wandelschoenen aan. Zijn kantoor? Duinen, valleien en stranden. Als boswachter bij Natuurmonumenten op de Zuid-Hollandse Eilanden brengt hij zijn werkdagen grotendeels buiten door. ‘Ik mag naar mijn werk’, zegt hij nuchter. ‘En dat voelt nog steeds als een voorrecht.’

logo NK 2026 met 4 verenigingslogos.jpg

Nissewaardse Tennis- en Padelkampioenschappen 2026

Spijkenisse - Van 31 augustus tot en met 6 september organiseren Tennis & Padelvereniging de tweede editie van de vernieuwde Nissewaardse Tennis- & Padelkampioenschappen, de opvolger van de vroegere Spijkenisse Tenniskampioenschappen.

656950948_1443729744434119_7358000649770712861_n.jpg

Kennismaken met de scouting in het centrum van Hellevoetsluis

Hellevoetsluis – Het centrum van Hellevoetsluis stond zaterdagmiddag in het teken van scouting tijdens het evenement ‘Scout it Out’. De plaatselijke scouting van Hellevoetsluis was aanwezig om meerdere activiteiten te organiseren en deelnemers kennis te laten maken met de scouting.

74790abea0700fe2fb68cd06537b8700.jpg

Binnenkort kunnen tegels opgehaald worden door de de Tegeltaxi

Nissewaard - De Tegeltaxi rijdt in april opnieuw door de regio Nissewaard om inwoners te helpen hun tuin te vergroenen. Het initiatief van de gemeente moet bewoners stimuleren om meer groen aan te leggen. Paul Lafort van de gemeente Nissewaard licht toe hoe de regeling werkt, welke voorwaarden gelden en hoe inwoners zich kunnen aanmelden.

Natuurmonumenten-Tiengemeten-Caroline Westdijk-5472x3648.jpg

Bezoekerscentrum Tiengemeten vanaf 1 april weer geopend

Regio – Bezoekerscentrum Tiengemeten is vanaf woensdag 1 april weer geopend voor het publiek. Het team van Natuurmonumenten staat klaar op het natuureiland om bezoekers van informatie te voorzien over dit eiland, maar ook worden diverse activiteiten georganiseerd waar je meer leert over de natuur in dit gebied.

EBS

Zomertijd gaat in: EBS-bussen rijden overgangsnacht nog volgens wintertijd

Voorne-Putten - Komende nacht gaat de zomertijd in. In de nacht van zaterdag 28 op zondag 29 maart wordt de klok om 02.00 uur een uur vooruitgezet naar 03.00 uur. Reizigers die in die nacht met de bus reizen, moeten rekening houden met een kleine aanpassing in de dienstregeling.