Spijkernisse, Netherlands
Terug

Herdenking Tweede Wereldoorlog in Brielle

09775f5355804ce2d624ac38b2535141.jpg

Brielle - Op 4 mei herdacht Brielle de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog en latere oorlogen bij het ‘Monument voor de Gevallenen’ aan de Sint-Catharijnekerk. Om 20.00 uur was het twee minuten stil.

Perry van Brandwijk |  | Aangepast op
Burgemeester Arno Scheepers sprak over het belang van vrijheid en het doorgeven daarvan aan jongere generaties. Zo stond Brielle gezamenlijk stil bij het verleden en bij de waarde van vrede en vrijheid.

Aansluitend vond in de Sint-Catharijnekerk in Brielle het traditionele Herdenkings- en Bevrijdingsconcert plaats. Dit concert werd verzorgd door het Randstedelijk Mannenkoor onder leiding van Arjan Breukhoven.

Sopraan Donij van Doorn zong samen met het koor én brengt indrukwekkende solo’s. Daarnaast verzorgden accordeoniste Markéta Latovičková en violiste Kateřina Lánová uit Brielle’s Tsjechische zustergemeente Havlíčkův Brod een bijzonder muzikaal optreden. De herdenking buiten de kerk en het concert in de kerk werden beiden druk bezocht.

18d5fcbb2ce653e9fe182ee7a50baab7.jpg
1b2a16203243453b1f52cd5a413f8a0f.jpg
70442e9caffef9c4a678890e099def02.jpg
LINQ Media was op zondag 4 mei aanwezig bij de herdenking in Brielle:

Lees ook

maasvlakte-vaanplein_tcm26-353521.jpg

A15 richting Rotterdam weekend dicht tussen Spijkenisse en knooppunt Benelux

Regio - Van vrijdag 10 april 21.00 uur tot zondag 12 april 01.00 uur is de hoofdrijbaan van de A15 richting Rotterdam afgesloten tussen oprit Spijkenisse (16) en knooppunt Benelux. Het gaat om de rijbaan in de Botlektunnel. Rijkswaterstaat vervangt daar het versleten asfalt.

Rowan, hoogspringen.jpg

Pupillencompetitie Voorne Atletiek succesvol van start

Spijkenisse - Ongeveer 45 jonge atleten van Voorne Atletiek hebben zaterdag deelgenomen aan de eerste wedstrijd van de pupillencompetitie in de regio Rijnmond. Op de baan van atletiekvereniging Spark in Spijkenisse kwamen kinderen in de leeftijd van 6 tot en met 11 jaar in actie tijdens een meerkamp met drie onderdelen.

2. Combo Ons Genoegen.jpg

Combo Ons Genoegen treedt op bij De Duinhuisjes in Rockanje

Rockanje - Het museumerf van openluchtmuseum De Duinhuisjes vormt op 25 april opnieuw het decor voor een muzikaal optreden van het combo van muziekvereniging Ons Genoegen. Voor het derde jaar op rij organiseert het museum een concert, als knipoog naar de rijke muziekgeschiedenis van de duinbewoners.

WhatsApp Image 2026-04-03 at 16.36.03.jpeg

Eerste editie LEGO Hobbyclub Voorne aan Zee van start

Voorne aan Zee - Woensdag 8 april vindt de eerste editie van de LEGO Hobbyclub Voorne aan Zee plaats. Wat kunnen bezoekers verwachten en hoe is het idee ontstaan? Berend, initiatiefnemer van de hobbyclub, vertelde hier meer over tijdens een interview bij LINQ Lunch.

WhatsApp Image 2026-04-04 at 12.43.12.jpeg

Open dag bij dierenopvangcentrum Spijkenisse

Spijkenisse - Dierenopvangcentrum Spijkenisse opent op 11 april de deuren voor het publiek tijdens een open dag. Bezoekers zijn welkom op de locatie van de opvang zelf, tussen 10.00 en 16.00 uur.

Straatpraat (2).png

Straatpraat: Hoe gaat u Pasen vieren?

Spijkenisse - Elke week trekt LINQ Media voor de rubriek Straatpraat de gemeente in met een actuele vraag om te horen hoe Voorne-Putten erover denkt. Deze week gingen we de straat op met de vraag: Hoe gaat u Pasen vieren?