Burgemeester Arno Scheepers sprak over het belang van vrijheid en het doorgeven daarvan aan jongere generaties. Zo stond Brielle gezamenlijk stil bij het verleden en bij de waarde van vrede en vrijheid.
Aansluitend vond in de Sint-Catharijnekerk in Brielle het traditionele Herdenkings- en Bevrijdingsconcert plaats. Dit concert werd verzorgd door het Randstedelijk Mannenkoor onder leiding van Arjan Breukhoven.
Sopraan Donij van Doorn zong samen met het koor én brengt indrukwekkende solo’s. Daarnaast verzorgden accordeoniste Markéta Latovičková en violiste Kateřina Lánová uit Brielle’s Tsjechische zustergemeente Havlíčkův Brod een bijzonder muzikaal optreden. De herdenking buiten de kerk en het concert in de kerk werden beiden druk bezocht.