Spijkernisse, Netherlands
Terug

Home away from home bij The Bridge

7bb3f8fbbf98002e703310dc002e8ef6
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Oostvoorne - Het was afgelopen vrijdag een wat ongewoon gezicht in Oostvoorne toen twee personenbusjes en een auto met CD kentekens aankwamen bij zeemanshuis The Bridge.

Een delegatie van 19 Filipijnse mannen en vrouwen stapte uit en werd warm welkom geheten door de vrijwilligers van The Bridge. Onder de gasten waren de ambassadeur van de Filippijnen in Nederland de heer J. Eduardo Malaya en zes congresleden van het Filipijnse Huis van Afgevaardigden.Ter voorbereiding op het vormen van een Migranten Werknemers Relatie Commissie wilden de aanwezigen graag meer weten over het wel en wee van zeevarenden uit de Filippijnen.

En met het ontvangen van ca. 2.500 Filipijnse zeevarenden per jaar was The Bridge de perfecte plek om hierover in gesprek te gaan.Na een korte presentatie over de missie van het zeemanshuis vertrok het gezelschap voor een rondrit over het terrein van RWG. Na terugkomst in het zeemanshuis voerden zij gesprekken met zeevarenden. Over hoe het is om maanden van huis te zijn, om niet bij de geboorte van je kindje te kunnen zijn, over het leven aan boord en hoe het is om maandenlang tegen dezelfde gezichten aan te kijken.Voor alle aanwezigen was het een bijzondere ervaring om vanuit verschillende perspectieven betrokken te zijn bij het welzijn van zeevarenden.

Degenen die ervoor zorgen dat ruim 90% van alle goederen die zij tot hun beschikking hebben bij hen wordt gebracht. Voor deze mensen creëren de vrijwilligers van The Bridge in het zeemanshuis een ‘home away from home’.

Lees ook

Sint Catharijnekerk Brielle

Figuranten gezocht voor filmopnames rond theatervoorstelling ‘Angelus Merula’

Brielle – Op 19 en 20 juni 2027 wordt een theatervoorstelling onder de noemer ‘Angelus Merula’ opgevoerd in de Sint-Catharijnekerk in Brielle. Culturele Stichting Voorne, de organisatoren achter deze voorstelling, zijn op dit moment op zoek naar kinderen in de leeftijd van 6 tot en met 14 jaar die willen figureren voor filmbeelden die voor de voorstelling worden gemaakt.

17-07 taart voor de klas die er altijd is

Leerlingen klas 1E op Scala Molenwatering winnaar van ‘de klas die er altijd is’

Spijkenisse – De leerlingen van klas 1E van Scala Molenwatering in Spijkenisse zijn op hun school de winnaar van de winactie ‘de klas die er altijd is’. Team leerplicht komt niet alleen in actie als leerlingen teveel lessen missen, maar zetten juist ook klassen in het zonnetje als zij goed scoren op het gebied van aanwezigheid. Daarom werden de leerlingen van deze klas van Scala Molenwatering verrast met een taart op hun laatste schooldag van het jaar uit handen van wethouder Hanneke Stengs.

Stockfoto voetbal

VV Brielle mag zich officieel partnervereniging van Sparta Rotterdam noemen

Brielle – Begin deze maand heeft VV Brielle een samenwerkingsovereenkomst getekend met Sparta Rotterdam en mag zich vanaf nu officieel partnervereniging noemen van de Eredivisieclub uit Rotterdam. ‘Met deze samenwerking zetten beide clubs een belangrijke stap in de verdere ontwikkeling van het jeugdvoetbal in de regio’, schrijft VV Brielle over de samenwerking met de club uit Rotterdam.

Stockfoto zonnebrandcreme

Zonnebrandcrème beschikbaar voor inwoners van Voorne aan Zee

Voorne aan Zee – De zon schijnt de afgelopen tijd volop in de regio, maar bij een hoge zonkracht kan dit ook schadelijk zijn en het risico op huidkanker vergroten. Daarom deelt de gemeente Voorne aan Zee gratis zonnebrandcrème uit bij diverse smeerpalen en overhandigde wethouder Els Priester tubes zonnebrandcrème aan de Voedselbank om uit te delen aan klanten.

WhatsApp Image 2026-07-16 at 13.07.06

Broeibrand in mestput aan de Konneweg in Tinte

Tinte - De brandweer van Brielle is donderdag uitgerukt voor een broeibrand in een mestput aan de Konneweg in Tinte. Het incident werd in eerste instantie opgeschaald, maar al snel bleek dat een grotere inzet niet noodzakelijk was.

Scanauto Nissewaard

Scanauto controleert sinds 1 juni gebieden betaald parkeren in Nissewaard

Nissewaard – De gemeente controleert sinds 1 juni in betaald parkeergebieden in Nissewaard met een scanauto. De scanauto rijdt door de gebieden waar betaald parkeren geldt en scant de kentekens van auto’s om te controleren of er is betaald voor het parkeren. Volgens de gemeente rijdt de scanauto langs alle plekken waar je moet betalen in Spijkenisse.