Spijkernisse, Netherlands
Terug

Home away from home bij The Bridge

7bb3f8fbbf98002e703310dc002e8ef6.jpg
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Oostvoorne - Het was afgelopen vrijdag een wat ongewoon gezicht in Oostvoorne toen twee personenbusjes en een auto met CD kentekens aankwamen bij zeemanshuis The Bridge.

Een delegatie van 19 Filipijnse mannen en vrouwen stapte uit en werd warm welkom geheten door de vrijwilligers van The Bridge. Onder de gasten waren de ambassadeur van de Filippijnen in Nederland de heer J. Eduardo Malaya en zes congresleden van het Filipijnse Huis van Afgevaardigden.Ter voorbereiding op het vormen van een Migranten Werknemers Relatie Commissie wilden de aanwezigen graag meer weten over het wel en wee van zeevarenden uit de Filippijnen.

En met het ontvangen van ca. 2.500 Filipijnse zeevarenden per jaar was The Bridge de perfecte plek om hierover in gesprek te gaan.Na een korte presentatie over de missie van het zeemanshuis vertrok het gezelschap voor een rondrit over het terrein van RWG. Na terugkomst in het zeemanshuis voerden zij gesprekken met zeevarenden. Over hoe het is om maanden van huis te zijn, om niet bij de geboorte van je kindje te kunnen zijn, over het leven aan boord en hoe het is om maandenlang tegen dezelfde gezichten aan te kijken.Voor alle aanwezigen was het een bijzondere ervaring om vanuit verschillende perspectieven betrokken te zijn bij het welzijn van zeevarenden.

Degenen die ervoor zorgen dat ruim 90% van alle goederen die zij tot hun beschikking hebben bij hen wordt gebracht. Voor deze mensen creëren de vrijwilligers van The Bridge in het zeemanshuis een ‘home away from home’.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-02-23 at 16.15.37.jpeg

Jean-Paul Zuiddam (LEF Voor de Nieuwe Generatie) bij Voorne-Putten Kiest: ‘We moeten bouwen’

Voorne aan Zee - LINQ Media is in februari gestart met een nieuw seizoen van het radioprogramma Voorne-Putten Kiest. In de aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen schuiven zeven weken lang lijsttrekkers aan. Afgelopen donderdag schoof Jean-Paul Zuiddam aan, lijsttrekker van LEF Voor de Nieuwe Generatie.

IMG_0941.jpg

Dierenambulance Dieren4u blij met donatie van 1200 euro

Spijkenisse - Maandagmiddag mochten medewerkers van Dierenambulance Dieren4u een cheque in ontvangst nemen van Dierenkliniek Spijkenisse. Zonder het bedrag te weten, gingen de medewerkers die allemaal vrijwilliger zijn naar binnen en namen plaats in de wachtruimte.

d8552d18-6cba-473e-95dc-fe89017ba021.jpg

Voorjaarsprogramma Voornes Opstapbus

Voorne aan Zee - Dit voorjaar presenteert Voornes Opstapbus een nieuw programma voor de maanden maart en april.

Schermafbeelding 2026-02-20 171509.png

Stadswandeling door Brielle met als thema Brielse vrouwen

Brielle - Een wandeling op 8 maart, Internationale Vrouwendag, gaat natuurlijk over … vrouwen. De stadsgidsen van Brielle en het Regionaal Historisch Centrum, het vroegere streekarchief, hebben een wandeling door Brielle samengesteld, die in het teken staat van vrouwen uit verschillende tijdperken. Een historisch, maar toch ook actueel onderwerp.

jesse schenk.jpeg

Jesse Schenk maakt overstap naar SCO’63

SCO’63 heeft zich versterkt met Jesse Schenk. De multifunctionele aanvaller maakt de overstap van SC Botlek en sluit in het seizoen 2026-2027 aan bij de selectie op Sportpark Oostbroek.

WhatsApp Image 2026-02-22 at 23.11.24.jpeg

Dodelijk ongeval op A15 bij Brielle

Op de A15 bij Brielle is zondagavond een motorrijder overleden na een ernstig ongeluk. Hulpdiensten, waaronder de politie, ambulances en Rijkswaterstaat, kwamen snel ter plaatse.