Spijkernisse, Netherlands
Terug

Home away from home bij The Bridge

7bb3f8fbbf98002e703310dc002e8ef6
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Oostvoorne - Het was afgelopen vrijdag een wat ongewoon gezicht in Oostvoorne toen twee personenbusjes en een auto met CD kentekens aankwamen bij zeemanshuis The Bridge.

Een delegatie van 19 Filipijnse mannen en vrouwen stapte uit en werd warm welkom geheten door de vrijwilligers van The Bridge. Onder de gasten waren de ambassadeur van de Filippijnen in Nederland de heer J. Eduardo Malaya en zes congresleden van het Filipijnse Huis van Afgevaardigden.Ter voorbereiding op het vormen van een Migranten Werknemers Relatie Commissie wilden de aanwezigen graag meer weten over het wel en wee van zeevarenden uit de Filippijnen.

En met het ontvangen van ca. 2.500 Filipijnse zeevarenden per jaar was The Bridge de perfecte plek om hierover in gesprek te gaan.Na een korte presentatie over de missie van het zeemanshuis vertrok het gezelschap voor een rondrit over het terrein van RWG. Na terugkomst in het zeemanshuis voerden zij gesprekken met zeevarenden. Over hoe het is om maanden van huis te zijn, om niet bij de geboorte van je kindje te kunnen zijn, over het leven aan boord en hoe het is om maandenlang tegen dezelfde gezichten aan te kijken.Voor alle aanwezigen was het een bijzondere ervaring om vanuit verschillende perspectieven betrokken te zijn bij het welzijn van zeevarenden.

Degenen die ervoor zorgen dat ruim 90% van alle goederen die zij tot hun beschikking hebben bij hen wordt gebracht. Voor deze mensen creëren de vrijwilligers van The Bridge in het zeemanshuis een ‘home away from home’.

Lees ook

Stock_Politie_Handboeien

Verdachte zedenincidenten blijft vastzitten en wordt dinsdag voorgeleid

Spijkenisse - De verdachte die is aangehouden voor de zedenmisdrijven in Spijkenisse afgelopen 3 juli, is een 35-jarige man uit Spijkenisse. Hij wordt verdacht van verkrachting, aanranding en aanstootgevend gedrag. De verdachte zit nog vast en wordt dinsdag 7 juli voorgeleid aan de rechter-commissaris.

triathlon

Vijfde Hellevoet Heroes Triathlon brengt honderden sporters naar Vesting Hellevoetsluis

Hellevoetsluis - Op zaterdag 11 juli vindt de vijfde editie van de Hellevoet Heroes Triathlon plaats. Wat begon als een lokaal initiatief is in vijf jaar tijd uitgegroeid tot een vaste waarde op de sportkalender van Hellevoetsluis. Ook organisator De Club van Buiten heeft zich in die periode ontwikkeld tot organisator van meerdere buitensportevenementen in de regio.

Vissterfte_Hellevoetsluis (6)

Visstand moet zich op natuurlijke wijze herstellen na vissterfte

Hellevoetsluis – Op zondag 28 juni kwamen de eerste meldingen binnen van dode vissen in het 8-meertje in Hellevoetsluis. Vissers, vrijwilligers van Zwanengroep Zuid-Holland en medewerkers van de gemeente zijn vervolgens dagenlang bezig geweest om de dode vissen uit het water te halen.

Beweegplein Brielle

Nieuwe editie van het Beweegplein bij BRAVO in Brielle: ‘Jong en oud gezamenlijk in beweging laten komen’

Brielle – Donderdag 9 juli staat tussen 14:00 en 16:00 een nieuwe editie van het Beweegplein op het programma bij BRAVO aan De Rik 28 in Brielle. Het Beweegplein is een initiatief van Kunst & Cultuur BRES, Stichting PUSH en Catharina Thuis op Voorne. Het evenement in Brielle is bedoeld om jong en oud samen te brengen door middel van sportieve activiteiten, creatieve workshops en een open podium.

Publicatie LTV de Dalle v2

LTV de Dalle opent vierde padelbaan tijdens start toernooi

Spijkenisse - LTV de Dalle in Spijkenisse neemt aankomende zaterdag officieel de vierde padelbaan op het sportpark in gebruik. De opening vindt plaats tussen 10.00 en 11.00 uur en vormt de aftrap van het Open Tennis en Padel Toernooi 2026.

De Vlasbloem viert 10-jarig bestaan met taart en feestweek

De Vlasbloem viert tienjarig bestaan: ‘Samenwerking legde basis voor sterke school’

Zuidland – Samenwerkingsschool De Vlasbloem bestaat tien jaar. De basisschool viert die mijlpaal deze week met een feestprogramma voor leerlingen, ouders, (oud-)medewerkers en samenwerkingspartners. Op het programma staan onder meer dagelijkse activiteiten en een circusvoorstelling voor de kinderen.