Spijkernisse, Netherlands
Terug

Home away from home bij The Bridge

7bb3f8fbbf98002e703310dc002e8ef6
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Oostvoorne - Het was afgelopen vrijdag een wat ongewoon gezicht in Oostvoorne toen twee personenbusjes en een auto met CD kentekens aankwamen bij zeemanshuis The Bridge.

Een delegatie van 19 Filipijnse mannen en vrouwen stapte uit en werd warm welkom geheten door de vrijwilligers van The Bridge. Onder de gasten waren de ambassadeur van de Filippijnen in Nederland de heer J. Eduardo Malaya en zes congresleden van het Filipijnse Huis van Afgevaardigden.Ter voorbereiding op het vormen van een Migranten Werknemers Relatie Commissie wilden de aanwezigen graag meer weten over het wel en wee van zeevarenden uit de Filippijnen.

En met het ontvangen van ca. 2.500 Filipijnse zeevarenden per jaar was The Bridge de perfecte plek om hierover in gesprek te gaan.Na een korte presentatie over de missie van het zeemanshuis vertrok het gezelschap voor een rondrit over het terrein van RWG. Na terugkomst in het zeemanshuis voerden zij gesprekken met zeevarenden. Over hoe het is om maanden van huis te zijn, om niet bij de geboorte van je kindje te kunnen zijn, over het leven aan boord en hoe het is om maandenlang tegen dezelfde gezichten aan te kijken.Voor alle aanwezigen was het een bijzondere ervaring om vanuit verschillende perspectieven betrokken te zijn bij het welzijn van zeevarenden.

Degenen die ervoor zorgen dat ruim 90% van alle goederen die zij tot hun beschikking hebben bij hen wordt gebracht. Voor deze mensen creëren de vrijwilligers van The Bridge in het zeemanshuis een ‘home away from home’.

Lees ook

5181b8d6-c7a1-467e-b1e7-c1ba19884a7b

Grasveld in brand aan de Nelson Mandelalaan in Hellevoetsluis

Hellevoetsluis - Zondagmiddag is een brand op een grasveld ontstaan in de omgeving van de Nelson Mandelalaan in Hellevoetsluis. Hierbij stond een deel van een grasveld door onbekende oorzaak in brand.

IMG_3381

Reddingsbrigade Rockanje: ‘Laat opblaasdieren en luchtbedden thuis door aflandige wind’

Rockanje - De komende dagen blijven de zomerse omstandigheden aan met temperaturen tussen de 25 en 30 graden. Voor veel mensen een reden om naar het strand te gaan. Reddingsbrigade Rockanje waarschuwt om voorwerpen als opblaasdieren en luchtbedden thuis te laten vanwege een toename aan aflandige wind op het strand.

Stock_politie

Waarschuwing: malafide klusjesmannen nu ook actief in onze regio

Regio – Er komen al langere tijd meldingen binnen van malafide klusjesmannen die langs de deur hun diensten aanbieden. Inmiddels zijn ook de eerste meldingen uit onze regio binnengekomen.

FNV Havens overhandiging De Hofstee

Havenwerkers van FNV Havens halen 2700 euro op voor De Hofstee tijdens jaarlijks voetbaltoernooi

Spijkenisse – Tijdens het jaarlijkse voetbaltoernooi van de havenwerkers van FNV Havens is een bedrag van 2700 euro opgehaald voor De Hofstee in Spijkenisse. De bewoners van de locatie voor mensen met een beperking namen het bedrag woensdagavond in ontvangst tijdens een feestelijke bijeenkomst. Eerder dit jaar werd het geldbedrag bij elkaar gespeeld tijdens het voetbaltoernooi bij VV Hekelingen.

Sequence 02.00_00_52_16.Still001

Jasper den Bakker vertelt bij LINQ Lunch over de Aziatische hoornaar

Spijkenisse – Vrijdagmiddag was plaagdierbestrijder Jasper den Bakker te gast in het radioprogramma LINQ Lunch. Presentator Perry van Brandwijk ging met hem in gesprek over de Aziatische hoornaar.

Botlekbrug

Botlekbrug dit weekend 24 uur lang afgesloten vanwege onderhoudswerkzaamheden

Regio – De Botlekbrug is van zaterdagavond tot zondagavond afgesloten voor al het verkeer vanwege onderhoudswerkzaamheden die aan de brug worden uitgevoerd. De brug is van zaterdag 11 juli 22:00 uur tot zondag 12 juli 22:00 uur niet toegankelijk voor het wegverkeer, (brom)fietsers en voetgangers.