Spijkernisse, Netherlands
Terug

Invalidenlift voor Brandweermuseum Hellevoetsluis

9952113d44aa3726a9acd0a57e62468c.jpg

Hellevoetsluis - Met zwaailicht en sirene spoedde Botlek TV zich onlangs naar het Brandweermuseum in Hellevoetsluis. Niet om een binnenbrandje te filmen maar de ingebruikneming van de nieuwe invalidenlift in woord en beeld te verslaan waardoor nu alle etages toegankelijk zijn geworden voor mensen in rolstoel en met rollator.

Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Door de vele vrijwilligers was alles in gereedheid gebracht om alle belangstellenden te ontvangen en in de watten te leggen. Na introductie en welkom door museumdirecteur Ben Janssen spraken achtereenvolgens wethouder Els Priester, en voorzitter Janhein van den Einden van het DeltaPortDonatieFonds warme woorden. 

Gemeente, Invalidenlift voor Brandweermuseum Hellevoetsluis, DPDFonds, Kiwani's en tal van particulieren hebben bijgedragen aan de totstandkoming van de invalidenlift die officieel in gebruik werd genomen door directeur Janssen en de wethouders Priester en Bal van de gemeente Voorne aan Zee. Maar waren zij echt de eersten? Het geheim wordt ontrafeld in deze film van oud-brandmeester Roel van Deursen en oud inspecteur van politie Joop van der Hor.


Lees ook

Vrouwenmars tegen azc's asielopvang protest

Vrouwenmars tegen asielopvang Voorne aan Zee

Ongeveer 100 mensen liepen zaterdagmiddag 16 mei mee in een protestdemonstratie tegen de komst van azc’s in Voorne aan Zee in de vesting van Hellevoetsluis. De deelnemers noemden het protest een vrouwenmars, met als motto: ‘Wij staan er als vrouwen, moeders, zussen, kinderen, kleinkinderen en oma’s.’

Eikenprocessierups

Gemeente Nissewaard vraagt inwoners eikenprocessierups te melden

De eikenprocessierups is weer actief. De gemeente Nissewaard vraagt inwoners om het te melden als zij de rupsen in een boom zien. De brandharen van de eikenprocessierups kunnen gezondheidsklachten veroorzaken.

Schade door brandbom Reede Brielle.jpg

Brandbom beschadigt toekomstige woning vluchtelingen

Brielle - Bij een woning aan de Reede in Brielle is vrijdagavond 15 mei een brandbom tegen het raam gegooid. Het gaat om een brandbom in een fles. Het raam is gebarsten en de vensterbank raakte beschadigd en zwartgeblakerd.

bloemen.jpg

Gemeenten maaien even niet voor biodiversiteit

De gemeenten Nissewaard en Voorne aan Zee maaien in mei minder gras. Door het gras langer te laten staan, krijgen wilde planten meer kans om te bloeien. Dat zorgt voor meer voedsel en schuilplekken voor insecten, zoals bijen, vlinders en hommels.

Wandelen

Wandelen met Fibro Enzo

Mensen met fibromyalgie, Ehlers-Danlos, reuma of andere vergelijkbare aandoeningen kunnen vanaf woensdag 19 mei meedoen aan de wandelgroep ‘Wandelen met Fibro Enzo’. De wandelingen vanaf Wijkcentrum Waterland zijn laagdrempelig en bedoeld voor iedereen die op een rustige manier in beweging wil komen.

20260515-JB1_1216.jpeg

Bestelbus in brand aan Hogelandseweg in Spijkenisse

Spijkenisse - Aan de Hogelandseweg in Spijkenisse is vanavond brand ontstaan in een bestelbus. De brand begon in het motorcompartiment en ontwikkelde zich snel, waarna ook de cabine in brand stond.