Spijkernisse, Netherlands
Terug

Invalidenlift voor Brandweermuseum Hellevoetsluis

9952113d44aa3726a9acd0a57e62468c

Hellevoetsluis - Met zwaailicht en sirene spoedde Botlek TV zich onlangs naar het Brandweermuseum in Hellevoetsluis. Niet om een binnenbrandje te filmen maar de ingebruikneming van de nieuwe invalidenlift in woord en beeld te verslaan waardoor nu alle etages toegankelijk zijn geworden voor mensen in rolstoel en met rollator.

Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Door de vele vrijwilligers was alles in gereedheid gebracht om alle belangstellenden te ontvangen en in de watten te leggen. Na introductie en welkom door museumdirecteur Ben Janssen spraken achtereenvolgens wethouder Els Priester, en voorzitter Janhein van den Einden van het DeltaPortDonatieFonds warme woorden. 

Gemeente, Invalidenlift voor Brandweermuseum Hellevoetsluis, DPDFonds, Kiwani's en tal van particulieren hebben bijgedragen aan de totstandkoming van de invalidenlift die officieel in gebruik werd genomen door directeur Janssen en de wethouders Priester en Bal van de gemeente Voorne aan Zee. Maar waren zij echt de eersten? Het geheim wordt ontrafeld in deze film van oud-brandmeester Roel van Deursen en oud inspecteur van politie Joop van der Hor.


Lees ook

IMG-20260607-WA0011

Brand woning Egelantier Hellevoetsluis

Hellevoetsluis – In een appartement aan de Egelantier heeft zondagmiddag een hevige brand gewoed. De brandweer schaalde op naar grote brand.

IMG_0985

Open dag HSV Ons Genoegen brengt vissers samen

Spijkenisse – Zondag organiseerde Hengelsportvereniging Ons Genoegen een open dag en visclinic. Tussen 10.00 en 15.00 uur konden bezoekers kennismaken met de vele vormen van hengelsport die de vereniging te bieden heeft.

MDB_1045

Nieuwsgierige koeien kijken toe bij reddingsactie aan Nieuwe Veerdam

Simonshaven - Zondagmiddag is een koe in een sloot terechtgekomen aan de Nieuwe Veerdam in Simonshaven. De brandweer kwam ter plaatse om het dier te redden, onder toeziend oog van nieuwsgierige soortgenoten die langs de kant stonden.

schottnerballa-bbq-4373644

Wie zorgt er voor het vlees tijdens de BBQ voor veteranen?

Spijkenisse - Op 11 juli wordt in Spijkenisse een barbecue georganiseerd voor veteranen. De bijeenkomst wordt georganiseerd door Stichting Waterland Spijkenisse en staat in het teken van waardering voor hun inzet, moed en toewijding.

Blijdorp_Joop van der Hor (2)

Regionale Jeugdbrandweer maakt indruk tijdens Dreamnight at the Zoo in Blijdorp

Afgelopen vrijdag was de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten één van de ruim 250 vrijwilligers die haar vrije avond opofferde om meer dan 1200 chronisch zieke en gehandicapte kinderen en hun familieleden een gratis onvergetelijk bezoek aan Diergaarde Blijdorp te bezorgen. Onder die vrijwilligers bevonden zich ook gastvrouw Marian van Boodegom en gepensioneerd brandmeester Jan van de Wijngaard, allebei uit Spijkenisse.

Lammetje_MediaTV

Wat moet je doen als je een dier te water ziet?

Spijkenisse - Afgelopen donderdagavond zag een voorbijganger een lammetje in een sloot aan het Schelpenpad in Spijkenisse. Maar wat moet je eigenlijk doen als je een dier te water ziet?