Spijkernisse, Netherlands
Terug

Kamikaze-actie gemeenteraad Nissewaard

1bc85a75b8004bb15d8f4e224d279b03
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Nissewaard - De gemeenteraad van Nissewaard staat op het punt een rampzalig besluit te nemen. Een meerderheid speelt willens en wetens een spel dat geen winnaars kent, enkel verliezers, met de inwoners voorop.

Woensdagavond wordt een definitief besluit genomen over het plaatsen van windmolens langs het Hartelkanaal. Daarmee voldoet Nissewaard aan haar opgave in de energietransitie. VVD-raadslid David Speters: "Vooropgesteld, de VVD is ook geen fan van windmolens. Maar ze zijn nodig om te kunnen voldoen aan onze enorme vraag naar schone energie. We willen immers allemaal onze telefoon kunnen opladen, de tv aanzetten en het licht aan doen."

Koudwatervrees

De locatie Brielse Maasdijk kwam als minst slechte uit de bus, en met ontwikkelaar HVC zijn, op verzoek van de gemeenteraad, uitgebreide afspraken gemaakt om overlast zoveel mogelijk te voorkomen. Dit om onze inwoners zo goed mogelijk te beschermen. En nu aan die afspraken is voldaan, krijgt een groot deel van de raad (32 van de 37 raadsleden) koudwatervrees. De overeenkomst wordt door de gemeente eenzijdig opgezegd of de spelregels worden tijdens de wedstrijd veranderd. Dat is funest voor het algemeen belang van de inwoners en voor de betrouwbaarheid van de gemeente.

Rad voor ogen gedraaid

Speters: "De club van 32 doet voorkomen alsof met het verwerpen van het voorstel de problemen opgelost zijn. Het tegendeel is het geval; de problemen beginnen dan namelijk pas écht. Nissewaard moet alsnog windmolens op haar grondgebied toestaan, de regie over waar die moeten komen ligt niet meer bij de gemeente maar bij de provincie, er is een serieuze risico dat een zeer hoge schadevergoeding worden betaald en mogelijk komen andere ongewenste locaties zoals de Zuidlandse Polder opnieuw in beeld. Concreet betekent dit voor de inwoners: hogere belastingen, minder geld voor onderhoud van de stad en nog minder woningbouw. En de windmolens komen er eind van het liedje alsnog.

De VVD roept haar collega-raadsleden nog 1 keer op om woensdagavond een realistisch besluit te nemen en niet tegen beter weten in de inwoners een rad voor ogen te draaien. "Beter ten halve gekeerd dan ten hele gedwaald!"

Lees ook

1. Museumerf vol

Verhalen en muziek op het erf van De Duinhuisjes in Rockanje

Rockanje – Openluchtmuseum De Duinhuisjes in Rockanje staat zondag 16 augustus in het teken van verhalen en muziek. Verhalenverteller Arnie Dalkmann en muzikant Jacqueline du Mortier verzorgen vanaf 14.30 uur een voorstelling op het erf van het museum.

20260811_095601

Waterschap neemt maatregelen vanwege droogte rond Brielse Meer

Voorne-Putten – Door de aanhoudende droogte is steeds minder zoet water beschikbaar en dringt meer zout water het gebied binnen. Waterschap Hollandse Delta neemt daarom tijdelijke maatregelen om de zoetwatervoorziening van het Brielse Meer te ondersteunen.

MDB_4311

Persoon bedreigd met vuurwapen bij overval aan Nieuwstraat

Spijkenisse – Maandagmiddag rond 17.15 uur is een winkel aan de Nieuwstraat in Spijkenisse overvallen door twee verdachten. Daarbij werd een persoon in de winkel bedreigd met een vuurwapen.

JB1_0880

Auto belandt op steigerconstructie onder openstaande Botlekbrug

Botlek – Maandag is een auto van de openstaande Botlekbrug gereden en op een steigerconstructie terechtgekomen. De bestuurder wist zelfstandig uit het voertuig te komen en sloeg daarna op de vlucht.

Fokveedag_Hellevoetsluis_William van den Handel (5)

Van mooiste koe tot boerenlandfeest: Fokveedag beleeft 66e editie

Hellevoetsluis – De Fokveedag in Hellevoetsluis is zaterdag druk bezocht. Op het terrein aan de Smitsweg was tijdens de 66e editie van het evenement van alles te zien en te beleven.

DSC04754

Brommerrijder nagekeken na botsing op Middeldijk

Geervliet – Op de Middeldijk in Geervliet heeft zaterdagmiddag een aanrijding plaatsgevonden tussen een brommer en een personenauto. Door nog onbekende oorzaak reed de bestuurder van de brommer achterop de auto. De klap was dusdanig hard dat de achterruit van de auto sprong.