Spijkernisse, Netherlands
Terug

Kamikaze-actie gemeenteraad Nissewaard

1bc85a75b8004bb15d8f4e224d279b03
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Nissewaard - De gemeenteraad van Nissewaard staat op het punt een rampzalig besluit te nemen. Een meerderheid speelt willens en wetens een spel dat geen winnaars kent, enkel verliezers, met de inwoners voorop.

Woensdagavond wordt een definitief besluit genomen over het plaatsen van windmolens langs het Hartelkanaal. Daarmee voldoet Nissewaard aan haar opgave in de energietransitie. VVD-raadslid David Speters: "Vooropgesteld, de VVD is ook geen fan van windmolens. Maar ze zijn nodig om te kunnen voldoen aan onze enorme vraag naar schone energie. We willen immers allemaal onze telefoon kunnen opladen, de tv aanzetten en het licht aan doen."

Koudwatervrees

De locatie Brielse Maasdijk kwam als minst slechte uit de bus, en met ontwikkelaar HVC zijn, op verzoek van de gemeenteraad, uitgebreide afspraken gemaakt om overlast zoveel mogelijk te voorkomen. Dit om onze inwoners zo goed mogelijk te beschermen. En nu aan die afspraken is voldaan, krijgt een groot deel van de raad (32 van de 37 raadsleden) koudwatervrees. De overeenkomst wordt door de gemeente eenzijdig opgezegd of de spelregels worden tijdens de wedstrijd veranderd. Dat is funest voor het algemeen belang van de inwoners en voor de betrouwbaarheid van de gemeente.

Rad voor ogen gedraaid

Speters: "De club van 32 doet voorkomen alsof met het verwerpen van het voorstel de problemen opgelost zijn. Het tegendeel is het geval; de problemen beginnen dan namelijk pas écht. Nissewaard moet alsnog windmolens op haar grondgebied toestaan, de regie over waar die moeten komen ligt niet meer bij de gemeente maar bij de provincie, er is een serieuze risico dat een zeer hoge schadevergoeding worden betaald en mogelijk komen andere ongewenste locaties zoals de Zuidlandse Polder opnieuw in beeld. Concreet betekent dit voor de inwoners: hogere belastingen, minder geld voor onderhoud van de stad en nog minder woningbouw. En de windmolens komen er eind van het liedje alsnog.

De VVD roept haar collega-raadsleden nog 1 keer op om woensdagavond een realistisch besluit te nemen en niet tegen beter weten in de inwoners een rad voor ogen te draaien. "Beter ten halve gekeerd dan ten hele gedwaald!"

Lees ook

Knops_Zoektocht

25 jaar na verdwijning van Adri Knops blijft de vraag: wat is er gebeurd?

Spijkenisse - Het is 25 jaar geleden dat Adri Knops voor het laatst werd gezien op 2 juli 2001. Op die dag vertrok hij vanuit de Molenlaan voor een proefrit in een kleine witte auto. Volgens zijn familie zou het om een kort ritje gaan. Zijn vrouw wachtte thuis met het eten op hem, maar Adri keerde nooit meer terug.

Schermopname (2)

Zomerfeest Tinte begint vandaag: ‘Daar werken we maandenlang naartoe’

Tinte - Van vandaag tot en met zaterdag verandert Tinte opnieuw in een bruisend festivalterrein tijdens het jaarlijkse Zomerfeest. Stichting Tinte 400 heeft maandenlang toegewerkt naar deze 35ste editie. Voorzitter Kees Rehorst kijkt uit naar het moment waarop de eerste bezoekers het terrein op lopen. ‘We zijn al sinds vorige week bezig met het opbouwen. Als je dan straks ziet hoeveel plezier de mensen hebben, daar doen we het uiteindelijk allemaal voor.’

20260702_094157

Containerschip vaart tegen Spijkenisserbrug

Spijkenisse – Donderdagochtend is een containerschip tegen de Spijkenisserbrug gevaren. Door de aanvaring heeft de brug schade opgelopen.

Keti Koti OBS De Veenvlinder

OBS De Veenvlinder staat met leerlingen stil bij Keti Koti

Spijkenisse - OBS De Veenvlinder heeft dinsdag uitgebreid stilgestaan bij Keti Koti. Met muziek, dans en educatieve activiteiten stonden leerlingen, ouders en medewerkers stil bij de afschaffing van de slavernij en de betekenis van vrijheid.

Tatakai Cup 2026 Sporthal De Akkers Spijkenisse

Sporthal De Akkers volledig in het teken van de Tatakai Cup 2026: ‘Sportiviteit, ontwikkeling en uitzonderlijk hoog niveau’

Spijkenisse – Zondag 28 juni stond Sporthal De Akkers in Spijkenisse volledig in het teken van de Tatakai Cup 2026. Een toernooi dat volgens de organisatoren van Kyokushin Fight Academy meer is dan een regulier karatetoernooi. Tijdens het toernooi van afgelopen weekend kwamen tientallen karateka’s samen voor een dag vol sportiviteit, ontwikkeling en waren er wedstrijden van uitzonderlijk hoog niveau.

Rembrandt

Gratis lezing over Rembrandt in Museum Den Briel

Brielle - In het kader van de tentoonstelling Etsen van Rembrandt organiseert Museum Den Briel op zaterdag 4 juli een gratis lezing met de titel ‘Rembrandt. De fotograaf’.