Spijkernisse, Netherlands
Terug

Klimaatburgemeester Nissewaard bij Climate Chain

dc2697cd847106765b2839973cdc1826.jpg
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Regio - Dat men in rood gekleed was is een signaal. Alle seinen staan immers op rood, volgens de klimaatburgemeester.

Afgelopen zondag vond de Climate Chain plaats. Een lange lint met mensen die zich grote zorgen maken over de klimaatverandering. De menselijke ketting liep van Hoek van Holland helemaal naar noordoost Groningen en was daarmee ook een record.

Klimaatburgemeester Alfred Blokhuizen: "De tijd dringt. De aarde warmt steeds sneller op, met alle gevolgen van dien. Mens, plant en dier worden bedreigd door toenemende extreme weersomstandigheden. Ondanks alle mooie voornemens, doen we toch te weinig, terwijl we veel meer kunnen!Het Nederlandse klimaatbeleid is ontoereikend om ons deel te doen voor het beperken van de mondiale opwarming tot 1,5 graad en biedt te weinig bescherming voor de biodiversiteit. Er is bovenal meer actie nodig. Geen woorden, maar daden.

Dat men in rood gekleed was is een signaal. Alle seinen staan immers op rood, volgens de klimaatburgemeester. Voor de klimaatcritici heeft hij ook een boodschap. "Als de klimaatactivisten hun zin krijgen is er niks aan de hand. Als de klimaatcritici ongelijk krijgen zijn echt de rapen gaar. Daarom moeten we echt ons leven een beetje aanpassen. minder vliegen, minder vlees eten en gewoon wat minder consumeren met zijn allen. Je leven gaat echt niet op zijn kop!"

Lees ook

input.jpg

Erik van Heijningen wordt informateur in Voorne aan Zee

Erik van Heijningen wordt de nieuwe informateur in Voorne aan Zee. De lijsttrekkers van de elf partijen met minimaal één zetel hebben daar vrijdag 20 maart gezamenlijk toe besloten. Dat meldt de gemeente Voorne aan Zee.

DJI_20000301160701_0405_D.00_12_19_08.Still001.jpg

Koersballen in Wijkcentrum Groenewoud

Spijkenisse – In Wijkcentrum Groenewoud, gevestigd in multifunctioneel centrum De Sleutel aan de Eikenlaan, is sinds kort een nieuwe activiteit van start gegaan: koersballen. Iedere woensdagmiddag zijn buurtbewoners welkom om mee te doen.

Depositphotos_744773980_XL.jpg

Verwachte files door werkzaamheden asfalt A15

Weggebruikers op Voorne-Putten moeten dit weekend rekening houden met flinke vertraging op de A15. Rijkswaterstaat voert asfalteringswerkzaamheden uit tussen Hoogvliet en knooppunt Rozenburg, ter hoogte van Spijkenisse.

WhatsApp Image 2026-03-19 at 14.23.17.jpeg

Singer-songwriter YENS: ‘Muziek geeft alles een plekje’

Voorne Putten - Van lokale festivals tot het maken van eigen liedjes: de opkomende artiest YENS richt zich volop op zijn muziekcarrière. Tijdens het radioprogramma LINQ-Lunch vertelde hij over zijn muzikale reis, inspiratie en het optreden zelf.

654420950_1344701677703795_5047600359882665304_n.jpg

Ingang Stadhuisgarage vernieuwd

De werkzaamheden aan de ingang van de Stadhuisgarage in Spijkenisse zijn klaar, zo meldt Gemeente Nissewaard op de Facebookpagina. De garage is weer volledig toegankelijk.

DJI_20000303144331_0468_D.00_05_37_11.Still001.jpg

Nationale Pannenkoekdag: 'Jong en oud verbinden'

Spijkenisse – In wijkcentrum Groenewoud zijn vanochtend basisschoolleerlingen van de Mgr. Beckersschool en CBS Marimba samengekomen voor het vieren van Nationale Pannenkoekdag.