Spijkernisse, Netherlands
Terug

Kom in actie voor het Bernissegebied tijdens Boomplantdag!

491d5eaec18df0dc882cf2b55924d853.jpg
Perry van Brandwijk |  | Aangepast op
Regio - Vrijdag 24 januari organiseert Staatsbosbeheer, namens het Recreatieschap Voorne-Putten en de gemeente een Boomplantdag. Inwoners worden van harte uitgenodigd om te helpen het Bernissegebied groener te maken.

In het gebied wordt een bosuitbreiding van maar liefst 11 ha gerealiseerd. Op 24 januari kunnen inwoners hieraan bijdragen door te helpen met het planten van een klein stukje bos. “Dit is een mooie kans om samen iets blijvends te creëren voor de natuur en de toekomst”, schrijft de gemeente Nissewaard.

De gemeente roept op dat iedereen welkom is om bomen te planten en de natuur een boost te geven. “Dus neem familie, vrienden en buren mee en maak er een onvergetelijke middag van”, luidt de oproep van de gemeente. Staatsbosbeheer zorgt voor materialen als plantmateriaal en scheppen. Ook wordt voor koffie en thee gezorgd.

Mensen die willen helpen, zijn op vrijdag 24 januari tussen 13:00 uur en 15:00 uur welkom in het Bernissegebied (Zuidland) waar het Trambaanpad en de Bernisse elke kruisen. Er wordt geadviseerd om warme kleding en stevige schoenen aan te trekken. Ook zijn schoenen of laarzen die vies mogen worden een praktische optie tijdens deze activiteit.

Deelnemers kunnen parkeren bij de parkeerplaats Krekenhoek aan de Oude Veerdam in Zuidland. Let op dat hier nog gewerkt wordt aan de Stationsweg en de parkeerplaats het beste kunt bereiken via de zuidkant. De deelname aan de Boomplantdag is gratis. Bij vragen kun je contact opnemen met boswachter Daniel van Veen voorneputten@staatsbosbeheer.nl.

Lees ook

picjumbo_com-dj-865173.jpg

DCMR voert grote controleactie uit bij horeca in het Rijnmondgebied

Regio – Komende maand start de DCMR met een grote controleactie bij horecagelegenheden in het Rijnmondgebied. In een periode van drie weken worden tientallen bedrijven in het gebied gecontroleerd op de aanwezigheid en juiste werking van geluidsbegrenzers. Hiermee wil de DCMR zich richten op het voorkomen van overlast, in plaats van pas achteraf in te grijpen.

Marie van Regterenstraat WK oranje

Straat in Spijkenisse kleurt al oranje voor WK

Spijkenisse - De Marie van Regteren Altenastraat in de Maaswijk in Spijkenisse kleurt oranje. Bewoners hebben de straat al versierd in voorbereiding op het WK voetbal dat 11 juni begint. De straat is een High Five straat, waar buren naar elkaar omkijken, en dat schept verantwoordelijkheid, vinden de bewoners.

Spijkenisserbrug 1 (1).jpg

Storing beperkt gebruik wisselstrook Spijkenisserbrug

Spijkenisse - De wisselstrook op de Spijkenisserbrug kan door een storing maar in één rijrichting worden gebruikt.

Sophie Dekker Wereldtitel Ski & Golf.jpg

Sophie uit Brielle eerste Nederlandse wereldkampioen ooit tijdens WK Ski & Golf

Brielle – De 18-jarige Sophie Dekker uit Brielle werd op zaterdag 16 mei als eerste Nederlandse ooit kampioen bij het WK Ski & Golf in Oostenrijk. Tijdens het wereldkampioenschap stond Sophie eerst op de piste om slalom te skiën en later volgden twee dagen waar golf op het programma stond. Uiteindelijk trok onze regiogenoot aan het langste eind en ging ze er met de wereldbeker vandoor.

WhatsApp Image 2026-05-26 at 20.49.30.jpeg

Brandweer zet drone in bij brand in Hellevoetsluis

Hellevoetsluis - Dinsdagavond rond 20.00 uur is brand ontstaan in een berm aan de Schenkeldijk in Hellevoetsluis. De brandweer zette meerdere eenheden in om de brand te bestrijden.

Explosie_Snoekenveen_MediaTV.jpeg

Explosie bij woning aan Snoekenveen in Spijkenisse

Spijkenisse - Vannacht heeft er een explosie plaatsgevonden aan de Snoekenveen in Spijkenisse. Volgens de politie gebeurde dit op woensdag 27 mei tussen 04.35 en 04.50 uur.