Spijkernisse, Netherlands
Terug

Laatste editie van Festival Stemmen In Nissewaard: een muzikaal afscheid in monumentale sfeer

11645931cf23083bf856c65ffc97be94

Nissewaard - Na acht succesvolle edities komt er een einde aan het muziekfestival 'Stemmen In Nissewaard'. Op zaterdag 13 september 2025 vindt de laatste editie plaats, waarmee een bijzondere muzikale traditie in de regio wordt afgesloten. Initiatiefnemer Cyriel Pluimakers, die het festival jarenlang met toewijding organiseerde, neemt afscheid in verband met zijn pensioen.

Marvin Don |  | Aangepast op
'Stemmen In Nissewaard' is in de afgelopen jaren uitgegroeid tot een geliefd cultureel evenement. In samenwerking met het Cultureel Erfgoed Platform Nissewaard werd telkens een rijk programma samengesteld met optredens op historische locaties, passend binnen de landelijke Open Monumentendag.

Ook dit jaar kunnen bezoekers weer genieten van muziek op bijzondere plekken, verspreid door de regio. Onder andere de Boekenberg in Spijkenisse, de Hervormde Kerk in Simonshaven, en restaurant De Hoecksack in Heenvliet vormen het sfeervolle decor voor optredens van uiteenlopende artiesten. Namen als Anna Enquist, Rachel Fiole en het duo Mirre Valkenburg & Álvaro Rovira Ruiz (met Argentijnse tango) staan op het programma.

Naast de concerten is er een speciale fietsroute langs de verschillende locaties én een kinderprogramma in de ochtend in de Boekenberg. Daarmee blijft het festival trouw aan zijn opzet: laagdrempelig, gevarieerd en ingebed in het culturele erfgoed van Nissewaard.

Volgens Pluimakers wordt het steeds moeilijker om het festival financieel rond te krijgen, zeker met de aangekondigde bezuinigingen. Toch kijkt hij met trots vooruit: 'We stoppen weliswaar, maar wel op ons hoogtepunt. Deze editie wordt ongetwijfeld de mooiste van allemaal.'

Wie nog één keer wil genieten van dit unieke festival, vindt het volledige programma hier.

Lees ook

Gemeentehuis Voorne aan Zee

Gemeente Voorne aan Zee stelt drie locaties open om verkoeling te zoeken

Voorne aan Zee – De gemeente Voorne aan Zee heeft vanwege de aanhoudende hitte drie locaties geopend voor inwoners om verkoeling te kunnen zoeken. De locaties zijn bedoeld voor mensen die thuis, bij familie, vrienden of kennissen geen koele plek kunnen vinden tijdens de warme temperaturen waarbij het KNMI code rood heeft afgegeven.

zon

Zo gaat onze regio om met de hitte

REGIO - Sinds vannacht 00.00 uur is code rood van toepassing als weeralarm. Het is de eerste keer dat deze code voor warm weer is uitgegeven. In de regio is het onderwijs grotendeels stilgevallen en gaan activiteiten niet door. Ook is er extra drukte in de regio. In dit artikel houden wij u vandaag op de hoogte van actualiteiten rondom het weer.

Brandweermuseum Hellevoetsluis 1

Brandweermuseum Hellevoetsluis viert 100-jarig bestaan: ‘Trots om de collectie aan bezoekers te laten zien’

Hellevoetsluis – In het Brandweermuseum in Hellevoetsluis kun je terecht voor een uitgebreide collectie waar de bestrijding van brand in Nederland van rond het jaar 500 tot nu te zien is. Dit jaar bestaat het Brandweermuseum uit de regio 100 jaar en wordt dit jubileum groots gevierd met een feestweekend op zaterdag 11 juli en zondag 12 juli.

0723d507-f5d1-42da-8dc9-59a2a66abb22

Muziektent in Oostvoorne decor voor traditioneel bosconcert

Oostvoorne – Traditiegetrouw verzorgt muziekvereniging De Volharding uit Oostvoorne ook dit jaar weer een bosconcert in het Mildenburgbos.

Zon_weer

Code rood vanaf middernacht

Regio - Vanaf middernacht (0.00 uur) geldt in 8 provincies in Nederland code rood vanwege de verwachte extreme hitte. Ook in onze provincie geldt code rood.

N57

Drukte verwacht op de N57 vanwege Concert at Sea en verkeer richting het strand

Regio – Van donderdag 25 juni tot en met zaterdag 27 juni staat een nieuwe editie van het festival ‘Concert at Sea’ op het programma op de Brouwersdam. Vanwege dit evenement en het verkeer dat vanwege de zomerse temperaturen richting het strand trekt, wordt de komende dagen drukte verwacht op de N57.