Spijkernisse, Netherlands
Terug

Leerlingen van OBS De Houthoeffe ontbijten met burgemeester Arno Scheepers

054 burgemeestersontbijt 2026
Foto: Gemeente Voorne aan Zee

Hellevoetsluis – Leerlingen van groep vijf van OBS De Houthoeffe in Hellevoetsluis hebben donderdag 8 oktober ontbeten met burgemeester Arno Scheepers. Het ontbijt vond plaats in het gemeentehuis tijdens een officieel Burgemeestersontbijt. Dit is onderdeel van het Nationaal Schoolontbijt waar aandacht wordt gevraagd voor het belang van een gezond ontbijt voor alle kinderen.

Perry van Brandwijk |

Burgemeester Scheepers ging tijdens het ontbijt met de kinderen in gesprek over het werk van een burgemeester, maar ook ging het over wat de kinderen zelf het liefst als ontbijt eten en waarom ontbijten helpt om beter te leren en je te concentreren op school. De ontbijttafel was gevuld met volkorenproducten, fruit, zuivel en ander gezond beleg. ‘Het zorgde voor een ochtend vol leuke gesprekken, nieuwe inzichten en veel enthousiasme, waarbij gezond de dag beginnen voorop stond’, schrijft de gemeente Voorne aan Zee.

Het ontbijt in het gemeentehuis werd georganiseerd rond het Nationaal Schoolontbijt en de Week van Ons Eten dat van 6 tot en met 9 oktober op het programma staat. Burgemeesters door heel Nederland schuiven aan voor een ontbijt met basisschoolleerlingen om een gezond ontbijt onder de aandacht te brengen. ‘Ik vond het ontzettend leuk samen met de kinderen van De Houthoeffe te ontbijten. Tijdens een lekker en gezond ontbijt in de raadzaal hebben we over heel veel dingen met elkaar gepraat. En dat is misschien wel het belangrijkste: dat samen eten vooral gezellig is’, vertelde burgemeester Arno Scheepers na afloop van het ontbijt.

‘Hoewel ontbijten voor veel kinderen vanzelfsprekend lijkt, is dat niet voor iedereen het geval. Juist daarom blijven scholen, gemeenten, lokale ondernemers, Gezonde School-adviseurs en JOGG-regisseurs zich inzetten om gezonde voedingsgewoonten onder de aandacht te brengen. Ook tijdens het Nationaal Schoolontbijt, van 9 tot en met 13 november, wordt hier opnieuw extra aandacht voor gevraagd’, sluit de gemeente Voorne aan Zee af.

Lees ook

201637b8-4b35-4705-bb6a-155024e268b1

Uitslaande brand in chalet op vakantiepark aan de Duinweg in Hellevoetsluis

Hellevoetsluis - Vrijdag kwam aan het einde van de middag een melding binnen van een brand in een chalet op een vakantiepark aan de Duinweg in Hellevoetsluis.

jeroenvanderhorst1

Hekelingen niet bezig met tegenstanders voorafgaand aan duels

REGIO – In de vijfde klasse van het amateurvoetbal komen de zes ploegen die het eiland Voorne Putten vertegenwoordigen zaterdag in actie en daar zit een derby bij. Zo treffen koploper Rockanje en SCO’63 elkaar. We zetten alle team alvast op een rij.

Marlon Pichel - Fotograaf Ferry Alblas

Marlon Pichel van Spijkenisse naar Paradiso: ‘Het is af en toe onwerkelijk’

Spijkenisse - Ooit stond hij als tiener in cafés in Spijkenisse, inmiddels wacht een eigen show in Paradiso. Voor Marlon Pichel begint jarenlang optreden en doorzetten zijn vruchten af te werpen. De zanger en drummer bracht eerder dit jaar een single uit met Danny Vera en timmert met zijn zevenkoppige band stevig aan de weg. ‘Het is af en toe onwerkelijk.’

Bjornjeurissen (OHVV)

Weinig derby gevoel in vierde klasse bij OHVV

REGIO – In de vierde klasse staan er voor de vijf clubs van Voorne Putten weer mooie duels op het programma. Eén ervan is de derby tussen OHVV en FC Vlotbrug. Het veld in Oudenhoorn ligt op een korte afstand van de tegenstander uit Hellevoetsluis, maar van een derby gevoel wil men bij OHVV niet spreken.

boswachterrr

Boswachter Mark neemt wandelaars mee door Voornes Duin: ‘De natuur laat zich niet regisseren’

Rockanje - Wie altijd al wilde weten wat het werk van een boswachter inhoudt, kan zaterdag 17 oktober op pad met boswachter Mark Postma van Natuurmonumenten. Tijdens een drie uur durende wandeling door Voornes Duin vertelt hij over het beheer van het natuurgebied, de gevolgen van de droogte en de bijzondere planten en dieren die er leven. ‘Er bestaat toch nog een beetje het beeld van de boswachter die lekker fluitend met zijn verrekijker door de natuur loopt, maar dat is niet zo.’

johnkleijnbotlek

Derde klasse derby Voorne Putten op zaterdagavond

Spijkenisse/Oostvoorne – De derby van de enige twee ploegen van Voorne Putten in de derde klasse tussen SC Botlek en OVV wordt zaterdag op een ongebruikelijke tijd afgetrapt. Op sportpark De Brug in Spijkenisse wordt er pas om 17.00 uur afgefloten tussen de ploegen.