Spijkernisse, Netherlands
Terug

Lezen is leuk: de Nationale Voorleesdagen 2025

71ed1433a4c2ffd1d4e080de9a73f962

Van 22 januari tot en met 1 februari 2025 staan boeken en voorlezen weer centraal tijdens de Nationale Voorleesdagen.

Linsay Posthumus |  | Aangepast op
Voorlezen is niet alleen een gezellig moment, maar brengt ook veel voordelen met zich mee. Het draagt bij aan een betere taalontwikkeling en een grotere woordenschat. “Voorlezen is heel goed voor de taalontwikkeling, maar vooral voor de ontwikkeling van de woordenschat. Doordat kinderen zelf lezen en voorgelezen worden, komen ze achter de betekenis van woorden,” zegt leerkracht Michelle Heijdra van groep 4B van basisschool De Vlasbloem in Zuidland. 

Dit jaar staat het prentenboek Rinus, dat gaat over een neushoorn en zijn opa, centraal. Zijn opa was een hele sterke opa. Hij kon wel honderd boomstammen tegelijk, maar nu hij oud is ligt opa het liefst in de schaduw te dommelen. Vandaag past hij op Rinus. Hij wil het liefst heel de dag spelen.  
Wat zijn de Nationale Voorleesdagen? 
De Nationale Voorleesdagen is het grootste boekenfeest voor kinderen van 0 tot 6 jaar. Naast het feit dat voorlezen bijdraagt aan de taalontwikkeling, is het doel van de Nationale Voorleesdagen om leesplezier te stimuleren en boeken in de schijnwerpers te zetten. Tijdens deze dagen zijn er verschillende evenementen in bibliotheken.  

Lees ook

Gemeentehuis Voorne aan Zee

Gemeente Voorne aan Zee stelt drie locaties open om verkoeling te zoeken

Voorne aan Zee – De gemeente Voorne aan Zee heeft vanwege de aanhoudende hitte drie locaties geopend voor inwoners om verkoeling te kunnen zoeken. De locaties zijn bedoeld voor mensen die thuis, bij familie, vrienden of kennissen geen koele plek kunnen vinden tijdens de warme temperaturen waarbij het KNMI code rood heeft afgegeven.

zon

Zo gaat onze regio om met de hitte

REGIO - Sinds vannacht 00.00 uur is code rood van toepassing als weeralarm. Het is de eerste keer dat deze code voor warm weer is uitgegeven. In de regio is het onderwijs grotendeels stilgevallen en gaan activiteiten niet door. Ook is er extra drukte in de regio. In dit artikel houden wij u vandaag op de hoogte van actualiteiten rondom het weer.

Brandweermuseum Hellevoetsluis 1

Brandweermuseum Hellevoetsluis viert 100-jarig bestaan: ‘Trots om de collectie aan bezoekers te laten zien’

Hellevoetsluis – In het Brandweermuseum in Hellevoetsluis kun je terecht voor een uitgebreide collectie waar de bestrijding van brand in Nederland van rond het jaar 500 tot nu te zien is. Dit jaar bestaat het Brandweermuseum uit de regio 100 jaar en wordt dit jubileum groots gevierd met een feestweekend op zaterdag 11 juli en zondag 12 juli.

0723d507-f5d1-42da-8dc9-59a2a66abb22

Muziektent in Oostvoorne decor voor traditioneel bosconcert

Oostvoorne – Traditiegetrouw verzorgt muziekvereniging De Volharding uit Oostvoorne ook dit jaar weer een bosconcert in het Mildenburgbos.

Zon_weer

Code rood vanaf middernacht

Regio - Vanaf middernacht (0.00 uur) geldt in 8 provincies in Nederland code rood vanwege de verwachte extreme hitte. Ook in onze provincie geldt code rood.

N57

Drukte verwacht op de N57 vanwege Concert at Sea en verkeer richting het strand

Regio – Van donderdag 25 juni tot en met zaterdag 27 juni staat een nieuwe editie van het festival ‘Concert at Sea’ op het programma op de Brouwersdam. Vanwege dit evenement en het verkeer dat vanwege de zomerse temperaturen richting het strand trekt, wordt de komende dagen drukte verwacht op de N57.