Spijkernisse, Netherlands
Terug

Lezen is leuk: de Nationale Voorleesdagen 2025

71ed1433a4c2ffd1d4e080de9a73f962.jpg

Van 22 januari tot en met 1 februari 2025 staan boeken en voorlezen weer centraal tijdens de Nationale Voorleesdagen.

Linsay Posthumus |  | Aangepast op
Voorlezen is niet alleen een gezellig moment, maar brengt ook veel voordelen met zich mee. Het draagt bij aan een betere taalontwikkeling en een grotere woordenschat. “Voorlezen is heel goed voor de taalontwikkeling, maar vooral voor de ontwikkeling van de woordenschat. Doordat kinderen zelf lezen en voorgelezen worden, komen ze achter de betekenis van woorden,” zegt leerkracht Michelle Heijdra van groep 4B van basisschool De Vlasbloem in Zuidland. 

Dit jaar staat het prentenboek Rinus, dat gaat over een neushoorn en zijn opa, centraal. Zijn opa was een hele sterke opa. Hij kon wel honderd boomstammen tegelijk, maar nu hij oud is ligt opa het liefst in de schaduw te dommelen. Vandaag past hij op Rinus. Hij wil het liefst heel de dag spelen.  
Wat zijn de Nationale Voorleesdagen? 
De Nationale Voorleesdagen is het grootste boekenfeest voor kinderen van 0 tot 6 jaar. Naast het feit dat voorlezen bijdraagt aan de taalontwikkeling, is het doel van de Nationale Voorleesdagen om leesplezier te stimuleren en boeken in de schijnwerpers te zetten. Tijdens deze dagen zijn er verschillende evenementen in bibliotheken.  

Lees ook

1000138513.jpg

Zilver voor kickbokser David Steel op Yokoso Dutch Open

Spijkenisse - Kickbokser David Steel uit Spijkenisse van Fightteam Spijkenisse heeft een zilveren medaille behaald op het internationale toernooi Yokoso Dutch Open. Hij kwam uit in de gewichtsklasse tot 67 kilogram.

Schermafbeelding 2026-03-31 102907.png

Leonie laat haar papegaaien uit in de polder

Hellevoetsluis - Leonie Bodaan uit Hellevoetsluis en haar dochter laten hun drie papegaaien regelmatig uit in de vrije natuur van de polder. Free flight is gezond voor de fysieke, mentale en sociale ontwikkeling van ara’s Kyra, Ruby en Chouffe.

20260331-JVB_4414.png

Deur geforceerd bij instap van politie in Spijkenisse

Spijkenisse – Aan de Herculesstraat in Spijkenisse heeft de politie dinsdagmiddag een instap gedaan.

WhatsApp Image 2026-03-31 at 11.10.34.jpeg

Sociale fietsclub Frame: ‘Samen fietsen is leuker’

Spijkenisse - Fietsclub Frame, opgericht door Stefan van der Heijden uit Spijkenisse, is een sociale wielerclub waar ontmoeting, passie en gezelligheid de hoogste prioriteit heeft. In een interview tijdens LINQ Lunch vertelde Stefan meer over de achtergrond en het doel van de club.

Wijkbus_politie.jpg

Wijkbus van politie staat deze week in Groenewoud en De Akkers

Nissewaard- Basisteam Nissewaard heeft een bus tot haar beschikking die speciaal bedoeld is om de wijk in te gaan. De wijkbus staat ook komende week in een wijk en (wijk)agenten zijn daar aanspreekbaar voor bewoners.

WhatsApp Image 2026-03-31 at 10.15.20 (1).jpeg

Proef bij kringloopwinkels moet inzameling van elektrische apparaten stimuleren

Spijkenisse - Stichting OPEN en de Branchevereniging Kringloop Nederland (BKN) starten een proef bij 14 kringloopvestigingen, waaronder Rataplan Spijkenisse, om de inzameling van elektrische apparaten te verhogen. De pilot richt zich zowel op het stimuleren van bestaande ophaal- en bezorgafspraken als op het direct inleveren van apparaten bij de winkels zelf.