Spijkernisse, Netherlands
Terug

Lezen is leuk: de Nationale Voorleesdagen 2025

71ed1433a4c2ffd1d4e080de9a73f962.jpg

Van 22 januari tot en met 1 februari 2025 staan boeken en voorlezen weer centraal tijdens de Nationale Voorleesdagen.

Linsay Posthumus |  | Aangepast op
Voorlezen is niet alleen een gezellig moment, maar brengt ook veel voordelen met zich mee. Het draagt bij aan een betere taalontwikkeling en een grotere woordenschat. “Voorlezen is heel goed voor de taalontwikkeling, maar vooral voor de ontwikkeling van de woordenschat. Doordat kinderen zelf lezen en voorgelezen worden, komen ze achter de betekenis van woorden,” zegt leerkracht Michelle Heijdra van groep 4B van basisschool De Vlasbloem in Zuidland. 

Dit jaar staat het prentenboek Rinus, dat gaat over een neushoorn en zijn opa, centraal. Zijn opa was een hele sterke opa. Hij kon wel honderd boomstammen tegelijk, maar nu hij oud is ligt opa het liefst in de schaduw te dommelen. Vandaag past hij op Rinus. Hij wil het liefst heel de dag spelen.  
Wat zijn de Nationale Voorleesdagen? 
De Nationale Voorleesdagen is het grootste boekenfeest voor kinderen van 0 tot 6 jaar. Naast het feit dat voorlezen bijdraagt aan de taalontwikkeling, is het doel van de Nationale Voorleesdagen om leesplezier te stimuleren en boeken in de schijnwerpers te zetten. Tijdens deze dagen zijn er verschillende evenementen in bibliotheken.  

Lees ook

20260527-JB1_5152.jpeg

Auto vat vlam op Malledijk

Spijkenisse - Woensdagavond heeft een personenauto vlam gevat. De bestuurder kreeg tijdens het rijden over de Groene Kruisweg problemen met de auto.

picjumbo_com-dj-865173.jpg

DCMR voert grote controleactie uit bij horeca in het Rijnmondgebied

Regio – Komende maand start de DCMR met een grote controleactie bij horecagelegenheden in het Rijnmondgebied. In een periode van drie weken worden tientallen bedrijven in het gebied gecontroleerd op de aanwezigheid en juiste werking van geluidsbegrenzers. Hiermee wil de DCMR zich richten op het voorkomen van overlast, in plaats van pas achteraf in te grijpen.

Marie van Regterenstraat WK oranje

Straat in Spijkenisse kleurt al oranje voor WK

Spijkenisse - De Marie van Regteren Altenastraat in de Maaswijk in Spijkenisse kleurt oranje. Bewoners hebben de straat al versierd in voorbereiding op het WK voetbal dat 11 juni begint. De straat is een High Five straat, waar buren naar elkaar omkijken, en dat schept verantwoordelijkheid, vinden de bewoners.

Spijkenisserbrug 1 (1).jpg

Storing beperkt gebruik wisselstrook Spijkenisserbrug

Spijkenisse - De wisselstrook op de Spijkenisserbrug kan door een storing maar in één rijrichting worden gebruikt.

Sophie Dekker Wereldtitel Ski & Golf.jpg

Sophie uit Brielle eerste Nederlandse wereldkampioen ooit tijdens WK Ski & Golf

Brielle – De 18-jarige Sophie Dekker uit Brielle werd op zaterdag 16 mei als eerste Nederlandse ooit kampioen bij het WK Ski & Golf in Oostenrijk. Tijdens het wereldkampioenschap stond Sophie eerst op de piste om slalom te skiën en later volgden twee dagen waar golf op het programma stond. Uiteindelijk trok onze regiogenoot aan het langste eind en ging ze er met de wereldbeker vandoor.

WhatsApp Image 2026-05-26 at 20.49.30.jpeg

Brandweer zet drone in bij brand in Hellevoetsluis

Hellevoetsluis - Dinsdagavond rond 20.00 uur is brand ontstaan in een berm aan de Schenkeldijk in Hellevoetsluis. De brandweer zette meerdere eenheden in om de brand te bestrijden.