Spijkernisse, Netherlands
Terug

Lezen is leuk: de Nationale Voorleesdagen 2025

71ed1433a4c2ffd1d4e080de9a73f962.jpg

Van 22 januari tot en met 1 februari 2025 staan boeken en voorlezen weer centraal tijdens de Nationale Voorleesdagen.

Linsay Posthumus |  | Aangepast op
Voorlezen is niet alleen een gezellig moment, maar brengt ook veel voordelen met zich mee. Het draagt bij aan een betere taalontwikkeling en een grotere woordenschat. “Voorlezen is heel goed voor de taalontwikkeling, maar vooral voor de ontwikkeling van de woordenschat. Doordat kinderen zelf lezen en voorgelezen worden, komen ze achter de betekenis van woorden,” zegt leerkracht Michelle Heijdra van groep 4B van basisschool De Vlasbloem in Zuidland. 

Dit jaar staat het prentenboek Rinus, dat gaat over een neushoorn en zijn opa, centraal. Zijn opa was een hele sterke opa. Hij kon wel honderd boomstammen tegelijk, maar nu hij oud is ligt opa het liefst in de schaduw te dommelen. Vandaag past hij op Rinus. Hij wil het liefst heel de dag spelen.  
Wat zijn de Nationale Voorleesdagen? 
De Nationale Voorleesdagen is het grootste boekenfeest voor kinderen van 0 tot 6 jaar. Naast het feit dat voorlezen bijdraagt aan de taalontwikkeling, is het doel van de Nationale Voorleesdagen om leesplezier te stimuleren en boeken in de schijnwerpers te zetten. Tijdens deze dagen zijn er verschillende evenementen in bibliotheken.  

Lees ook

input.jpg

Erik van Heijningen wordt informateur in Voorne aan Zee

Erik van Heijningen wordt de nieuwe informateur in Voorne aan Zee. De lijsttrekkers van de elf partijen met minimaal één zetel hebben daar vrijdag 20 maart gezamenlijk toe besloten. Dat meldt de gemeente Voorne aan Zee.

DJI_20000301160701_0405_D.00_12_19_08.Still001.jpg

Koersballen in Wijkcentrum Groenewoud

Spijkenisse – In Wijkcentrum Groenewoud, gevestigd in multifunctioneel centrum De Sleutel aan de Eikenlaan, is sinds kort een nieuwe activiteit van start gegaan: koersballen. Iedere woensdagmiddag zijn buurtbewoners welkom om mee te doen.

Depositphotos_744773980_XL.jpg

Verwachte files door werkzaamheden asfalt A15

Weggebruikers op Voorne-Putten moeten dit weekend rekening houden met flinke vertraging op de A15. Rijkswaterstaat voert asfalteringswerkzaamheden uit tussen Hoogvliet en knooppunt Rozenburg, ter hoogte van Spijkenisse.

WhatsApp Image 2026-03-19 at 14.23.17.jpeg

Singer-songwriter YENS: ‘Muziek geeft alles een plekje’

Voorne Putten - Van lokale festivals tot het maken van eigen liedjes: de opkomende artiest YENS richt zich volop op zijn muziekcarrière. Tijdens het radioprogramma LINQ-Lunch vertelde hij over zijn muzikale reis, inspiratie en het optreden zelf.

654420950_1344701677703795_5047600359882665304_n.jpg

Ingang Stadhuisgarage vernieuwd

De werkzaamheden aan de ingang van de Stadhuisgarage in Spijkenisse zijn klaar, zo meldt Gemeente Nissewaard op de Facebookpagina. De garage is weer volledig toegankelijk.

DJI_20000303144331_0468_D.00_05_37_11.Still001.jpg

Nationale Pannenkoekdag: 'Jong en oud verbinden'

Spijkenisse – In wijkcentrum Groenewoud zijn vanochtend basisschoolleerlingen van de Mgr. Beckersschool en CBS Marimba samengekomen voor het vieren van Nationale Pannenkoekdag.