Spijkernisse, Netherlands
Terug

Man aangehouden in Spijkenisse voor sextortion

7c17b2a6a4e880ba702b36bdc0487b23.jpg
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Spijkenisse - Na een grootschalig Amerikaans sextortion onderzoek met meerdere minderjarige slachtoffers is door de zedenpolitie van Rotterdam op maandag 6 januari jl. een 21-jarige man aangehouden in een woning in Spijkenisse.

Sextortion is online chantage met naaktbeelden van het slachtoffer. De afperser wil geld of juist meer pikante foto’s of video’s van het slachtoffer. In het belang van het onderzoek en de privacy van de slachtoffers, kunnen er op dit moment niet meer details worden gegeven.

Wel laat het onderzoeksteam weten dat de verdachte donderdag wordt voorgeleid bij de rechter-commissaris. Het onderzoek is in volle gang en wordt verder voortgezet door de Rotterdamse Zedenpolitie. Naast de slachtoffers die op dit moment bekend zijn worden meer slachtoffers helaas niet uitgesloten.

Slachtoffer geworden? Doe aangifte
Het gevoel van alleen op de wereld zijn, stress en geen uitweg meer zien; dat is wat slachtoffers van online seksueel misbruik ervaren. Ze voelen zich vaak schuldig of schamen zich. Dat betekent niet dat je ook schuldig bent. Integendeel. Degene die dit doet zit fout.

Als je slachtoffer bent geworden, je staat er niet alleen voor. Afpersing en afdreiging zijn strafbaar, doe altijd melding van deze feiten en het beste is om aangifte te doen.  Neem dan contact met ons op via 0900-8844.

Het beste is het om direct contact met de politie op te nemen als er nog contact is met de verdachte. Zorg in overleg met de politie voor zoveel mogelijk bewijsmateriaal. Verwijder dus niets, voordat je met de politie hebt gesproken. Denk aan schermafbeelding van de beelden, de dreigementen die de persoon heeft geuit, de naam- en nickname van de afperser en het mailadres. Heb je geld overgemaakt? Laat de bank dan weten wat er is gebeurd zodat zij ook een onderzoek kunnen instellen.

Lees ook

20260323-JVB_1485.jpeg

A15 voorlopig dicht, weg naar verwachting pas na 19.00 uur open

Maandagmiddag heeft er op de A15 ter hoogte van Spijkenisse, in de richting van Rotterdam, een ongeval plaatsgevonden waarbij een personenauto in brand is gegaan. De inzittende is nagekeken door de ambulancedienst en overgebracht naar het ziekenhuis.

2bb24eeb38dfcd6360f6f701b84ad10c.jpg

Andrea Hazes te zien in ‘010: De mensen die Rotterdam kleur geven’

Caroline van Batenburg (Andrea Hazes) is op dit moment te zien in het televisieprogramma ‘010: De mensen die Rotterdam kleur geven’. Deze reality- en documentaireserie wordt uitgezonden op RTL 5.

WhatsApp Image 2026-03-23 at 12.30.14.jpeg

Stichting Fietsbank Voorne-Putten: 'Dankbaar werk'

Hellevoetsluis - Stichting Fietsbank Voorne-Putten, opgericht in 2018, zet zich in voor mensen met een inkomen tot 130 procent van het minimumloon die geen toegang hebben tot een eigen fiets. Adri, voorzitter van de stichting, vertelde in een interview bij radioprogramma LINQ Lunch meer over het initiatief. 

646A1920.JPG

Ruime uitoverwinning voor Spijkenisse: 1-4 bij Oranje Wit

Spijkenisse heeft een ruime uitoverwinning geboekt. In Dordrecht stapte het als terechte winnaar van het veld: 1-4.

Volle truck_Maasboulevard 2026.jpg

Volle laadbak na zwerfvuilactie langs Maasboulevard in Spijkenisse

Spijkenisse - Meer dan vijftig vrijwilligers maakten zondag 22 maart in het kader van de Landelijke Opschoondag de oevers van de Oude Maas schoon langs de Maasboulevard in Spijkenisse.

MDK07518.jpg

Scooterbestuurder aangehouden na botsing met fatbike aan Doddegras

Spijkenisse - Zondagmiddag heeft aan de Doddegras in Spijkenisse een ongeval plaatsgevonden tussen een scooter en een fatbike. Op de fatbike zaten twee kinderen, die op het fietspad ten val kwamen.