Spijkernisse, Netherlands
Terug

Man aangehouden in Spijkenisse voor sextortion

7c17b2a6a4e880ba702b36bdc0487b23.jpg
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Spijkenisse - Na een grootschalig Amerikaans sextortion onderzoek met meerdere minderjarige slachtoffers is door de zedenpolitie van Rotterdam op maandag 6 januari jl. een 21-jarige man aangehouden in een woning in Spijkenisse.

Sextortion is online chantage met naaktbeelden van het slachtoffer. De afperser wil geld of juist meer pikante foto’s of video’s van het slachtoffer. In het belang van het onderzoek en de privacy van de slachtoffers, kunnen er op dit moment niet meer details worden gegeven.

Wel laat het onderzoeksteam weten dat de verdachte donderdag wordt voorgeleid bij de rechter-commissaris. Het onderzoek is in volle gang en wordt verder voortgezet door de Rotterdamse Zedenpolitie. Naast de slachtoffers die op dit moment bekend zijn worden meer slachtoffers helaas niet uitgesloten.

Slachtoffer geworden? Doe aangifte
Het gevoel van alleen op de wereld zijn, stress en geen uitweg meer zien; dat is wat slachtoffers van online seksueel misbruik ervaren. Ze voelen zich vaak schuldig of schamen zich. Dat betekent niet dat je ook schuldig bent. Integendeel. Degene die dit doet zit fout.

Als je slachtoffer bent geworden, je staat er niet alleen voor. Afpersing en afdreiging zijn strafbaar, doe altijd melding van deze feiten en het beste is om aangifte te doen.  Neem dan contact met ons op via 0900-8844.

Het beste is het om direct contact met de politie op te nemen als er nog contact is met de verdachte. Zorg in overleg met de politie voor zoveel mogelijk bewijsmateriaal. Verwijder dus niets, voordat je met de politie hebt gesproken. Denk aan schermafbeelding van de beelden, de dreigementen die de persoon heeft geuit, de naam- en nickname van de afperser en het mailadres. Heb je geld overgemaakt? Laat de bank dan weten wat er is gebeurd zodat zij ook een onderzoek kunnen instellen.

Lees ook

Voetgangersgebied.jpg

Nissewaard zet extra in op afstappen in voetgangersgebieden

De gemeente Nissewaard gaat extra aandacht besteden aan het tegengaan van fietsen, ook op een fatbike, in voetgangersgebieden rond winkelcentra. Ondanks dat het al verboden is om hier te fietsen, gebeurt dit nog steeds regelmatig. Dat zorgt voor gevaarlijke situaties en overlast voor winkelend publiek.

DJI_20000218215326_0361_D.JPG

Jongereniftar: ‘Eten verbindt’

Spijkenisse – Bij stichting JOZ vond vrijdagavond een jongereniftar plaats. Ongeveer zeventig jongeren uit Spijkenisse kwamen bij elkaar om het vasten te verbreken. Ook wethouder Hanneke Stengs en jeugdagenten van Nissewaard waren aanwezig.

IMG_2241.jpg

Glas geheven bij nieuwbouwproject De Loper in Spijkenisse

Spijkenisse - Zaterdagochtend hebben de wethouders Mijnans, Hottentot en Hamerslag bij het bord van nieuwbouwproject De Loper het glas geheven op de ontwikkeling.

Schermafbeelding 2026-03-06 170219.png

80-jarige toneelvereniging GUNDA op tournee naar Spanje

Toneelvereniging GUNDA uit Nieuwenhoorn bestaat 80 jaar en viert dat met een tournee die zelfs langs Spanje voert. Toneelvereniging GUNDA, ‘Gezellige Uurtjes Na Dagelijkse Arbeid’ werd in 1946 opgericht in een bakkerij Nieuwenhoorn. De jubileumvoorstelling speelt zich af in een supermarkt, de SUPER SUPER.

Afbeelding Cultuurweek 2026.png

Cultuurweek 2026 in Voorne aan Zee

Voorne aan Zee - Van 13 tot en met 22 maart 2026 vindt in Voorne aan Zee de Cultuurweek plaats. Tijdens deze periode organiseren Kunst en CultuurBRES en BREStheater in samenwerking met diverse partners een programma met voorstellingen en activiteiten voor verschillende doelgroepen.

VAZ penning voor Martin Dijkman2.jpg

Onderscheiding voor Martin Dijkman bij 50-jarig bestaan van hoveniersbedrijf

Burgemeester Arno Scheepers heeft vrijdag 6 maart de Voorne aan Zee-penning uitgereikt aan Martin Dijkman van Dijkman Hoveniers. Dat gebeurde bij de viering van het 50-jarig bestaan van het bedrijf en het afscheid van de heer Dijkman van de door hem opgerichte onderneming.