Spijkernisse, Netherlands
Terug

Man aangehouden in Spijkenisse voor sextortion

7c17b2a6a4e880ba702b36bdc0487b23.jpg
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Spijkenisse - Na een grootschalig Amerikaans sextortion onderzoek met meerdere minderjarige slachtoffers is door de zedenpolitie van Rotterdam op maandag 6 januari jl. een 21-jarige man aangehouden in een woning in Spijkenisse.

Sextortion is online chantage met naaktbeelden van het slachtoffer. De afperser wil geld of juist meer pikante foto’s of video’s van het slachtoffer. In het belang van het onderzoek en de privacy van de slachtoffers, kunnen er op dit moment niet meer details worden gegeven.

Wel laat het onderzoeksteam weten dat de verdachte donderdag wordt voorgeleid bij de rechter-commissaris. Het onderzoek is in volle gang en wordt verder voortgezet door de Rotterdamse Zedenpolitie. Naast de slachtoffers die op dit moment bekend zijn worden meer slachtoffers helaas niet uitgesloten.

Slachtoffer geworden? Doe aangifte
Het gevoel van alleen op de wereld zijn, stress en geen uitweg meer zien; dat is wat slachtoffers van online seksueel misbruik ervaren. Ze voelen zich vaak schuldig of schamen zich. Dat betekent niet dat je ook schuldig bent. Integendeel. Degene die dit doet zit fout.

Als je slachtoffer bent geworden, je staat er niet alleen voor. Afpersing en afdreiging zijn strafbaar, doe altijd melding van deze feiten en het beste is om aangifte te doen.  Neem dan contact met ons op via 0900-8844.

Het beste is het om direct contact met de politie op te nemen als er nog contact is met de verdachte. Zorg in overleg met de politie voor zoveel mogelijk bewijsmateriaal. Verwijder dus niets, voordat je met de politie hebt gesproken. Denk aan schermafbeelding van de beelden, de dreigementen die de persoon heeft geuit, de naam- en nickname van de afperser en het mailadres. Heb je geld overgemaakt? Laat de bank dan weten wat er is gebeurd zodat zij ook een onderzoek kunnen instellen.

Lees ook

656950948_1443729744434119_7358000649770712861_n.jpg

Kennismaken met de scouting in het centrum van Hellevoetsluis

Hellevoetsluis – Het centrum van Hellevoetsluis stond zaterdagmiddag in het teken van scouting tijdens het evenement ‘Scout it Out’. De plaatselijke scouting van Hellevoetsluis was aanwezig om meerdere activiteiten te organiseren en deelnemers kennis te laten maken met de scouting.

74790abea0700fe2fb68cd06537b8700.jpg

Binnenkort kunnen tegels opgehaald worden door de de Tegeltaxi

Nissewaard - De Tegeltaxi rijdt in april opnieuw door de regio Nissewaard om inwoners te helpen hun tuin te vergroenen. Het initiatief van de gemeente moet bewoners stimuleren om meer groen aan te leggen. Paul Lafort van de gemeente Nissewaard licht toe hoe de regeling werkt, welke voorwaarden gelden en hoe inwoners zich kunnen aanmelden.

Natuurmonumenten-Tiengemeten-Caroline Westdijk-5472x3648.jpg

Bezoekerscentrum Tiengemeten vanaf 1 april weer geopend

Regio – Bezoekerscentrum Tiengemeten is vanaf woensdag 1 april weer geopend voor het publiek. Het team van Natuurmonumenten staat klaar op het natuureiland om bezoekers van informatie te voorzien over dit eiland, maar ook worden diverse activiteiten georganiseerd waar je meer leert over de natuur in dit gebied.

EBS

Zomertijd gaat in: EBS-bussen rijden overgangsnacht nog volgens wintertijd

Voorne-Putten - Komende nacht gaat de zomertijd in. In de nacht van zaterdag 28 op zondag 29 maart wordt de klok om 02.00 uur een uur vooruitgezet naar 03.00 uur. Reizigers die in die nacht met de bus reizen, moeten rekening houden met een kleine aanpassing in de dienstregeling.

Schermafbeelding 2026-03-27 174216.png

Brielle is klaar voor 1 april

Brielle - Op 1 april gaat Brielle terug in de tijd. ‘Den Briel’ was in 1572 de eerste stad die werd bevrijd van de Spaanse onderdrukker. Elk jaar verandert Brielle opnieuw in een middeleeuwse vestingstad, met burgers en bourgeoisie, vissers en wasvrouwen, Spanjaarden en Watergeuzen.

20251015_10533089_1000002112.jpg

Verlichting op meerdere locaties in Nissewaard uit tijdens Earth Hour

Zaterdagavond 28 maart wordt tussen 20:30 en 21:30 uur wereldwijd aandacht gegeven aan Earth Hour. Mensen, bedrijven en gemeenten doen op verschillende plekken het licht uit om aandacht te vragen voor klimaatverandering en energieverbruik. In Nissewaard gaat daarom de verlichting op verschillende locaties een uur lang uit en vraagt de gemeente op deze manier aandacht voor Earth Hour.