Spijkernisse, Netherlands
Terug

Man aangehouden in Spijkenisse voor sextortion

7c17b2a6a4e880ba702b36bdc0487b23
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Spijkenisse - Na een grootschalig Amerikaans sextortion onderzoek met meerdere minderjarige slachtoffers is door de zedenpolitie van Rotterdam op maandag 6 januari jl. een 21-jarige man aangehouden in een woning in Spijkenisse.

Sextortion is online chantage met naaktbeelden van het slachtoffer. De afperser wil geld of juist meer pikante foto’s of video’s van het slachtoffer. In het belang van het onderzoek en de privacy van de slachtoffers, kunnen er op dit moment niet meer details worden gegeven.

Wel laat het onderzoeksteam weten dat de verdachte donderdag wordt voorgeleid bij de rechter-commissaris. Het onderzoek is in volle gang en wordt verder voortgezet door de Rotterdamse Zedenpolitie. Naast de slachtoffers die op dit moment bekend zijn worden meer slachtoffers helaas niet uitgesloten.

Slachtoffer geworden? Doe aangifte
Het gevoel van alleen op de wereld zijn, stress en geen uitweg meer zien; dat is wat slachtoffers van online seksueel misbruik ervaren. Ze voelen zich vaak schuldig of schamen zich. Dat betekent niet dat je ook schuldig bent. Integendeel. Degene die dit doet zit fout.

Als je slachtoffer bent geworden, je staat er niet alleen voor. Afpersing en afdreiging zijn strafbaar, doe altijd melding van deze feiten en het beste is om aangifte te doen.  Neem dan contact met ons op via 0900-8844.

Het beste is het om direct contact met de politie op te nemen als er nog contact is met de verdachte. Zorg in overleg met de politie voor zoveel mogelijk bewijsmateriaal. Verwijder dus niets, voordat je met de politie hebt gesproken. Denk aan schermafbeelding van de beelden, de dreigementen die de persoon heeft geuit, de naam- en nickname van de afperser en het mailadres. Heb je geld overgemaakt? Laat de bank dan weten wat er is gebeurd zodat zij ook een onderzoek kunnen instellen.

Lees ook

triathlon

Vijfde Hellevoet Heroes Triathlon brengt honderden sporters naar Vesting Hellevoetsluis

Hellevoetsluis - Op zaterdag 11 juli vindt de vijfde editie van de Hellevoet Heroes Triathlon plaats. Wat begon als een lokaal initiatief is in vijf jaar tijd uitgegroeid tot een vaste waarde op de sportkalender van Hellevoetsluis. Ook organisator De Club van Buiten heeft zich in die periode ontwikkeld tot organisator van meerdere buitensportevenementen in de regio.

Vissterfte_Hellevoetsluis (6)

Visstand moet zich op natuurlijke wijze herstellen na vissterfte

Hellevoetsluis – Op zondag 28 juni kwamen de eerste meldingen binnen van dode vissen in het 8-meertje in Hellevoetsluis. Vissers, vrijwilligers van Zwanengroep Zuid-Holland en medewerkers van de gemeente zijn vervolgens dagenlang bezig geweest om de dode vissen uit het water te halen.

Beweegplein Brielle

Nieuwe editie van het Beweegplein bij BRAVO in Brielle: ‘Jong en oud gezamenlijk in beweging laten komen’

Brielle – Donderdag 9 juli staat tussen 14:00 en 16:00 een nieuwe editie van het Beweegplein op het programma bij BRAVO aan De Rik 28 in Brielle. Het Beweegplein is een initiatief van Kunst & Cultuur BRES, Stichting PUSH en Catharina Thuis op Voorne. Het evenement in Brielle is bedoeld om jong en oud samen te brengen door middel van sportieve activiteiten, creatieve workshops en een open podium.

Publicatie LTV de Dalle v2

LTV de Dalle opent vierde padelbaan tijdens start toernooi

Spijkenisse - LTV de Dalle in Spijkenisse neemt aankomende zaterdag officieel de vierde padelbaan op het sportpark in gebruik. De opening vindt plaats tussen 10.00 en 11.00 uur en vormt de aftrap van het Open Tennis en Padel Toernooi 2026.

De Vlasbloem viert 10-jarig bestaan met taart en feestweek

De Vlasbloem viert tienjarig bestaan: ‘Samenwerking legde basis voor sterke school’

Zuidland – Samenwerkingsschool De Vlasbloem bestaat tien jaar. De basisschool viert die mijlpaal deze week met een feestprogramma voor leerlingen, ouders, (oud-)medewerkers en samenwerkingspartners. Op het programma staan onder meer dagelijkse activiteiten en een circusvoorstelling voor de kinderen.

20260705_150031

Festivalweekend trekt veel bezoekers in Nissewaard

Nissewaard – In het afgelopen weekend was er van alles te beleven in Nissewaard. Bezoekers konden genieten van muziek, vliegers en verschillende foodtrucks tijdens twee goedbezochte evenementen.