Spijkernisse, Netherlands
Terug

Marga Duijnker krijgt Johanna Engwirda-Agricola Pluim

e55f343dde2561b3a4633b0d4780adc4.jpg
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Nissewaard - Op zaterdag 8 maart, Internationale Vrouwendag, heeft de PvdA Nissewaard de Johanna Engwirda-Agricola Pluim uitgereikt. Deze onderscheiding wordt jaarlijks toegekend aan een vrouw in Nissewaard die zich op bijzondere wijze heeft ingezet voor de samenleving.

De Pluim is vernoemd naar Johanna Engwirda-Agricola, het eerste vrouwelijke gemeenteraadslid van de gemeente Spijkenisse. Dit jaar ging de eer naar Marga Duijnker, een betrokken en ervaren politica met een lange staat van dienst. Ze was jarenlang actief als gemeenteraadslid en wethouder in de gemeente Bernisse en zat ook in de Provinciale Staten. Daarnaast heeft ze zich op vele manieren ingezet voor de volkshuisvesting. Met veel toewijding heeft ze zich sterk gemaakt voor de belangen van de inwoners.

Als blijk van waardering voor haar toewijding en maatschappelijke betrokkenheid ontving Marga Duijnker de Pluim uit handen van PvdA-raadslid Dorothé Kieboom. De uitreiking was een bijzondere en feestelijke ontmoeting, passend bij de betekenis van Internationale Vrouwendag.

Lees ook

Kevin Spanjersberg.jpg

Van lokale omroep naar landelijke televisie voor Kevin Spanjersberg: ‘Zonder lokale omroep hier nooit terechtgekomen’

Regio – Verslaggever Kevin Spanjersberg heeft van een hobby letterlijk zijn baan kunnen maken. Hij groeide op in onze regio en was jarenlang actief bij de lokale omroep. Inmiddels heeft hij de stap gemaakt naar de landelijke televisie en is hij één van de gezichten van het televisieprogramma ‘Hart van Nederland’ op SBS6.

20260507-JB1_6460.jpeg

Heg vliegt in brand aan de Noorddijk in Geervliet

Geervliet – Donderdagmiddag werd rond 17:45 uur melding gemaakt bij de hulpdiensten van een buitenbrand aan de Noorddijk in Geervliet. Ter plaatse bleek het te gaan om een dikke heg die in brand was komen te staan. Het blussen van de brand duurde langer dan normaal gesproken door de 1,5 meter dikke heg.

Stock_Gemeente_Nissewaard_Stadhuis.JPG

Motie van afkeuring over opvanglocatie Hoeklaan door gemeenteraad verworpen

Nissewaard - Hardt voor Nissewaard heeft woensdag 6 mei samen met Forum voor Democratie en de PVV een motie van afkeuring ingediend tijdens de gemeenteraadsvergadering van Nissewaard. Onderwerp was de opvanglocatie van het Leger des Heils aan de Hoeklaan. De partijen vinden dat het college onzorgvuldig heeft gehandeld bij de komst van een voorziening voor mensen met zware psychiatrische problemen en verslavingsproblematiek.

Verkenningsvoertuig_Duin_Brandweer (18).jpg

Nieuwe duinverkenningsvoertuigen voor brandweer

Regio - Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond heeft woensdagmiddag 6 mei vier nieuwe duinverkenningsvoertuigen overgedragen aan de brandweerkazernes Hoek van Holland, Oostvoorne, Rockanje en Ouddorp.

simonshaven.jpeg

Man uren vastgehouden en beroofd na afspraak via datingplatform

Simonshaven - De politie heeft een 18-jarige man uit Rotterdam aangehouden voor het beroven en mishandelen van een man tijdens een zogenaamde date in Simonshaven. Het incident vond plaats in de nacht van 4 op 5 mei.

Schaapskudde schaap scheren

‘Meiden’ van herderin Carlette geschoren door de beste schaapscheerder van Nederland

De schapen van schaapsherderin Carlette van Schaik zijn klaar voor de zomer. Om haar 250 ‘meiden’ van hun zware vacht te ontdoen, heeft ze niet de eerste de beste ingehuurd. Meervoudig kampioen schapen scheren Johannes Kloosterman is daarvoor speciaal vanuit Friesland naar Rockanje afgereisd.