Spijkernisse, Netherlands
Terug

Marga Duijnker krijgt Johanna Engwirda-Agricola Pluim

e55f343dde2561b3a4633b0d4780adc4.jpg
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Nissewaard - Op zaterdag 8 maart, Internationale Vrouwendag, heeft de PvdA Nissewaard de Johanna Engwirda-Agricola Pluim uitgereikt. Deze onderscheiding wordt jaarlijks toegekend aan een vrouw in Nissewaard die zich op bijzondere wijze heeft ingezet voor de samenleving.

De Pluim is vernoemd naar Johanna Engwirda-Agricola, het eerste vrouwelijke gemeenteraadslid van de gemeente Spijkenisse. Dit jaar ging de eer naar Marga Duijnker, een betrokken en ervaren politica met een lange staat van dienst. Ze was jarenlang actief als gemeenteraadslid en wethouder in de gemeente Bernisse en zat ook in de Provinciale Staten. Daarnaast heeft ze zich op vele manieren ingezet voor de volkshuisvesting. Met veel toewijding heeft ze zich sterk gemaakt voor de belangen van de inwoners.

Als blijk van waardering voor haar toewijding en maatschappelijke betrokkenheid ontving Marga Duijnker de Pluim uit handen van PvdA-raadslid Dorothé Kieboom. De uitreiking was een bijzondere en feestelijke ontmoeting, passend bij de betekenis van Internationale Vrouwendag.

Lees ook

Stock_politie.jpg

Politie zoekt getuigen van diefstal aan Kerkring in Spijkenisse

Spijkenisse - De politie-eenheid Rotterdam vraagt om getuigen. Tussen zondag 19 april 11.00 uur en dinsdag 21 april 11.00 uur vond er een diefstal plaats aan de Kerkring in Spijkenisse, dichtbij de oude dorpskerk.

huissleutel sleutel

Gemeentes Voorne aan Zee en Nissewaard werken samen aan plannen voor sociale opvang

Voorne aan Zee en Nissewaard werken samen aan de opvang van inwoners in een kwetsbare woonsituatie. Een van de nieuwe vormen van opvang is een sociaal hostel. Hiermee willen de gemeentes inspelen op de groeiende groep inwoners zonder stabiele woonplek en hen sneller helpen naar een nieuwe start.

Bevrijdingsfestival Brielle

Bevrijdingsfestival viert dat de veteranen hun werk niet voor niets hebben gedaan

Enkele weken na 1 april staat Brielle het eerste weekend van mei weer in het teken van bevrijding. Voor het bevrijdingsfestival worden op verschillende plaatsen in de stad kampementen neergezet. Tot en met 5 mei zijn er verschillende activiteiten.

Biberbunker Oostvoorne.jpg

Rondleidingen Biberbunker: ‘Beeld geven over gebeurtenissen tijdens de Tweede Wereldoorlog’

Oostvoorne – Stichting Biberbunker Oostvoorne viert ook dit jaar de bevrijding met een bijzonder evenement. Op zaterdag 2 mei en zondag 3 mei wordt de Biberbunker opengesteld voor bezoekers en kunnen zij deelnemen aan een rondleiding door de Stelling Biber. Hier maak je kennis met alles rondom de bunkers in onze regio en krijg je onder andere informatie van ervaren gidsen.

WhatsApp Image 2026-05-01 at 15.15.49.jpeg

Brand Heveringseweg Rockanje

Rockanje - In een loods aan de Heveringseweg is brand uitgebroken. Hierbij komt rook vrij. Last van de rook? Sluit ramen en deuren en zet ventilatie uit.

stroom elektriciteit netcongestie Stedin Tennet

Vraag stroomaansluiting op tijd aan om wachtlijst te vermijden

Vanaf 1 juli 2026 veranderen in heel Nederland de regels voor kleine stroomaansluitingen. Dit zijn aansluitingen tot 3x80 ampère, zoals bij woningen, kleine bedrijven en laadpalen. De veranderingen kunnen impact hebben voor inwoners en ondernemers in Voorne aan Zee en Nissewaard, want in deze regio is het stroomnet al erg druk.