Spijkernisse, Netherlands
Terug

Marga Duijnker krijgt Johanna Engwirda-Agricola Pluim

e55f343dde2561b3a4633b0d4780adc4
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Nissewaard - Op zaterdag 8 maart, Internationale Vrouwendag, heeft de PvdA Nissewaard de Johanna Engwirda-Agricola Pluim uitgereikt. Deze onderscheiding wordt jaarlijks toegekend aan een vrouw in Nissewaard die zich op bijzondere wijze heeft ingezet voor de samenleving.

De Pluim is vernoemd naar Johanna Engwirda-Agricola, het eerste vrouwelijke gemeenteraadslid van de gemeente Spijkenisse. Dit jaar ging de eer naar Marga Duijnker, een betrokken en ervaren politica met een lange staat van dienst. Ze was jarenlang actief als gemeenteraadslid en wethouder in de gemeente Bernisse en zat ook in de Provinciale Staten. Daarnaast heeft ze zich op vele manieren ingezet voor de volkshuisvesting. Met veel toewijding heeft ze zich sterk gemaakt voor de belangen van de inwoners.

Als blijk van waardering voor haar toewijding en maatschappelijke betrokkenheid ontving Marga Duijnker de Pluim uit handen van PvdA-raadslid Dorothé Kieboom. De uitreiking was een bijzondere en feestelijke ontmoeting, passend bij de betekenis van Internationale Vrouwendag.

Lees ook

Karatekas Dojo Mugen Chikara

Succesvolle afsluiting van het wedstrijdseizoen voor karateka’s uit de regio

Hellevoetsluis – De karateka’s van de gezamenlijke wedstrijdselectie van Dojo Mugen Chikara en Dojo Mu-Chin uit Hellevoetsluis heeft afgelopen zaterdag een mooie prestatie geleverd tijdens de Yujin Cup in Ooltgensplaat. In een groot deelnemersveld van ruim 150 karateka’s gingen alle vijf deelnemende karateka’s uit onze regio met een welverdiende tweede plaats naar huis.

Stock_afval_naastplaatsing

VVD Nissewaard vraagt aandacht voor groeiende hoeveelheid afval naast grondcontainers

Nissewaard – VVD Nissewaard heeft tijdens de commissie ‘Leefomgeving’ aandacht gevraagd voor de groeiende hoeveelheid afval die in de gemeente naast de grondcontainers wordt achtergelaten. De partij stelt dat de bijplaatsingen niet alleen een optisch probleem vormen, maar ook zorgt voor meer zwerfafval op straat.

Beste Bieb nominatie - Bibliotheek Cultuurhuis Nieuwe Veste

Bibliotheek Zuid-Hollandse Eilanden genomineerd voor Beste Bieb 2026

Hellevoetsluis - Bibliotheek Zuid-Hollandse Eilanden behoort tot de vijf genomineerden voor de titel Beste Bieb van Nederland 2026. Bijzonder is dat de nominatie betrekking heeft op twee vestigingen die elkaar dagelijks versterken: de Bibliotheek in Cultuurhuis Nieuwe Veste en de Bibliotheek in De Struytse Hoeck, beide in Hellevoetsluis.

Zwanenteam---Silvia_Braams

Vrijwilligers redden bebloede zwaan in Rockanje

Rockanje – Zwanengroep Zuid-Holland kreeg zaterdag een melding van een vrouw die haar hond uitliet bij het Annabos in Rockanje. Zij had een zwaan gezien die onder het bloed zat.

Polder Simonshaven

Geen converterstation in Simonshaven na bezwaren vanuit gemeente Nissewaard

Simonshaven – Door middel van het programma ‘Verbinding Aanlanding Wind op Zee wil het ministerie van Klimaat en Groene Groei windenergie van de Noordzee aan land brengen. Het ministerie van Economische Zaken en Klimaat heeft onderzocht waar en hoe dit het beste mogelijk is voor toekomstige windenergiegebieden. Na een advies vanuit de gemeente Nissewaard om een zogenoemd converterstation niet in het open polderlandschap van Simonshaven te plaatsen, is uiteindelijk voor de locatie Europoort gekozen.

Onze Lieve Vrouwe Kerk Geervliet

Meer dan €12.500 opgehaald voor restauratiefonds kerk tijdens rommelmarkt Geervliet

Geervliet - Zaterdag 13 juni stond de jaarlijkse rommelmarkt in Geervliet op het programma. Bezoekers van de markt konden terecht bij allerlei kraampjes om spullen te kopen. De opbrengst van meer dan €12.500 gaat volledig naar het restauratiefonds van de Onze Lieve Vrouwe Kerk in Geervliet.