Spijkernisse, Netherlands
Terug

Mearlant Collective Artiesten 'Toentertijd was het heel veel plezier maken en lol hebben'

d4f39534546ccf2354f665afd29f8027

Brielle - Wat ooit begon als een paar gezellige sessies in 2018, in het oude kraakpand van het Maerlant College in Brielle, groeide uit tot het creatieve collectief dat vandaag bekendstaat als Maerlant Collective. De groep wordt gevormd door artiesten Barry Keuning (Snacks), Tijn Brokking (Trebble) en Mees Benjamin van der Burg (Benji), samen met creatief maker Daniela de Gruiter.

Elaine Poldervaart |  | Aangepast op
Wat begon met een groep vrienden die vooral voor de lol muziek maakten, ontwikkelde zich tot een broedplaats van talent. Tegenwoordig produceert het collectief een breed scala aan muziekgenres van house en hiphop tot tech house en pop en organiseren ze evenementen die het nachtleven van Voorne-Putten nieuw leven inblazen.

De eerste studio 
'In het oude Maerlant College hebben wij onze eerste studio gehad. We hebben hier elkaar eigenlijk steeds beter leren kennen en samen heel veel muziek gemaakt.' De wasruimte in het oude schoolgebouw werd als snel gebruikt als plek voor repetities. Vrienden liepen het gebouw in en uit. “Iedereen had de sleutel,” vertelt een van de leden lachend. 'Soms kwam ik thuis en waren ze nog steeds muziek aan het maken.' 

De studio werd een plek waar niet alleen muziek, maar ook vriendschappen groeiden. Het was een smeltkroes van ideeën en creativiteit. Er gebeurde altijd iets iemand met een nieuwe beat, een tekst of gewoon een goed humeur. Dat enthousiasme hoor je nog steeds terug in hun muziek. 

Nachtelijke Escapades 
Wat begon als spontane jamsessies, mondde al snel uit in feesten die tot in de vroege uurtjes doorgingen. Die avonden kregen uiteindelijk een naam: Nachtelijke Escapades. 'Dat waren altijd een beetje uit de hand gelopen feestjes,' vertellen de leden. “En zo is eigenlijk het concept een beetje begonnen.' 

De term groeide uit tot méér dan alleen een herinnering: tegenwoordig is Nachtelijke Escapades hét tech-housefeest van Maerlant Collective. 'We hebben er zelfs een album van gemaakt,' vertelt een van hen trots. 'We koppelen het aan huisfeesten hier in de regio. De eerste editie was in BarBiertje, de tweede in de Nobo. De ene keer met kaartverkoop, de andere keer vrije inloop maar altijd met volle energie. Dan gaan we lekker een set draaien, en wie weet komt er nog een gekke DJ langs. Dan gaan de shirts uit en wordt er gezwaaid!' 

Open Mic  
Inmiddels is het collectief een stuk professioneler geworden. Waar ze vroeger spontaan samenkwamen, moeten ze nu echt afspreken om te produceren of te organiseren. 'Toentertijd was het vooral plezier maken,' vertelt een van hen. 'Nu denken we ook na over hoe we het naar buiten brengen en wat voor beeld daarbij hoort.' 

Die professionaliteit vertaalt zich naar optredens en projecten. Zo organiseert Maerlant Collective inmiddels ook open mic-avonden, waar jonge artiesten een podium krijgen.

'We hebben nu twee edities gehad, één bij De Brielse App en één tijdens de Vestingdagen. Supertof om te doen, want je legt connecties met andere artiesten en ontdekt nieuw talent.'

Lees ook

Spijkenisse Festival 2025

Nieuwe editie Spijkenisse Festival: ‘Een programmering voor jong en oud’

Spijkenisse – Van vrijdag 28 augustus tot en met zondag 30 augustus vindt een nieuwe editie van het Spijkenisse Festival plaats met artiesten als Samuel Welten, Outsiders, Billy Dans en Rutger van Barneveld op het podium. De organisatie zet op dit moment de laatste puntjes op de i voor het festival aankomende vrijdag losbarst. In het radioprogramma LINQ Lunch blikten we met Joeri Wieman van de organisatie vooruit op de komende editie.

Gemeentehuis Voorne aan Zee

Gemeente Voorne aan Zee organiseert tweede inwonersavond over het warmteprogramma

Voorne aan Zee – Vorige maand organiseerde de gemeente Voorne aan Zee een inwonersavond over het warmteprogramma. Voor inwoners die niet bij deze bijeenkomst aanwezig konden zijn, wordt op woensdag 16 september een tweede inwonersavond georganiseerd bij Droogdok Jan Blanken in Hellevoetsluis.

WhatsApp Image 2026-08-23 at 12.41.57

Automobilist verliest macht over stuur in Rockanje

Rockanje – Aan de Dorpsweg in Rockanje heeft zondagochtend een eenzijdig verkeersongeval plaatsgevonden. Een automobilist verloor door nog onbekende oorzaak de macht over het stuur.

02

Vierde editie Talkshow Spijkers in teken van Open Monumentendag

Spijkenisse – Op donderdagavond 10 september vindt in Bibliotheek de Boekenberg de vierde editie van Talkshow Spijkers plaats. Presentator Joop van der Hor ontvangt opnieuw verschillende gasten en schrijvers.

JB1_1951

Omstanders verlenen eerste hulp na botsing op Vloedlijn

Hellevoetsluis – Op de Vloedlijn in Hellevoetsluis heeft zaterdagmiddag een verkeersongeval plaatsgevonden waarbij twee voertuigen met elkaar in botsing kwamen.

e6c0189a-4126-488e-a008-df22a4495d77

Camperbusje vliegt in brand aan de Molenweg in Hellevoetsluis

Hellevoetsluis - Op de Molenweg in Hellevoetsluis is zaterdagmiddag een camperbusje door nog onbekende oorzaak in brand gevlogen.