Spijkernisse, Netherlands
Terug

Meldkamer ambulancezorg verhuist naar nieuwe verdieping in Rotterdam

20260618 overzichtsfoto MKA
Foto: PR

Regio - De gezamenlijke meldkamer ambulancezorg van Rotterdam-Rijnmond en Zuid-Holland Zuid heeft een belangrijke stap gezet richting toekomstbestendige acute zorg. Door de groei van de zorgcoördinatiecentra en de toenemende complexiteit van 112-meldingen is de meldkamer verhuisd van de 21e naar de 3e verdieping van het World Port Center in Rotterdam.

De meldkamer ambulancezorg bestaat uit ongeveer 90 centralisten. De oude locatie bood volgens de organisatie onvoldoende ruimte voor nieuwe functies en moderne werkprocessen.

Op de nieuwe verdieping zijn een moderne meldkamer, twee ruimtes voor zorgcoördinatie, een innovatieruimte en een vergaderruimte gerealiseerd. De nieuwe werkvloer is ontworpen in nauwe samenwerking met de centralisten die er dagelijks werken.

Volgens de organisatie biedt de nieuwe locatie meer ruimte per medewerker. Daardoor kunnen werkzaamheden zoals het aannemen van meldingen en het aansturen van ambulances met minder omgevingsgeluid en meer focus worden uitgevoerd.

Daarnaast is er een duidelijke scheiding aangebracht tussen hoogcomplexe zorg en laag- en middencomplexe zorg. Ook zijn er aparte meldtafels ingericht voor opleiding en re-integratie.

Met de verhuizing wil de meldkamer beter voorbereid zijn op de toekomstige ontwikkelingen binnen de acute zorgverlening in de regio.

Lees ook

20260620-JB1_4354

Politie onderzoekt explosie aan Snoekenveen

Spijkenisse – In de nacht van vrijdag op zaterdag heeft bij een woning aan de Snoekenveen een explosie plaatsgevonden.

Nieuwe_wethouders_nissewaard

Nieuw coalitieakkoord gepresenteerd in Nissewaard

Nissewaard - De partijen ONS, PvdA, Nissewaard Lokaal en VVD hebben een coalitieakkoord bereikt voor de bestuursperiode 2026-2030. Informateurs Richard Sitton en Gert-Jan ’t Hart hebben dit akkoord op vrijdag 19 juni tijdens een speciale bijeenkomst aangeboden aan de gemeenteraad. Lijsttrekker Jeroen Postma lichtte het coalitieakkoord tijdens de bijeenkomst verder toe aan de raad en de aanwezige maatschappelijke partners. Tijdens de raadsvergadering van 24 juni aanstaande vindt de benoeming, installatie en beëdiging van de wethouders plaats.

Rollervoetsluis

Skatetocht Rollervoetsluis afgelast: ‘Veiligheid van iedereen staat altijd op de eerste plaats’

Hellevoetsluis – De skatetocht Rollervoetsluis gaat vrijdagavond niet door vanwege de onvoorspelbare weersverwachting waar kans is op onweer, regen en hagel. ‘Met pijn in ons hart hebben wij besloten om de Rollervoetsluis Parade van vanavond niet door te laten gaan. ‘De veiligheid van iedereen staat voor ons altijd op de eerste plaats. Daarom vinden wij het niet verantwoord om het evenement door te laten gaan’, schrijft de organisatie op Facebook.

Opening_Sterrenkwartierhuis

Rode loper voor opening woonzorglocatie aan Galileïlaan

Spijkenisse – Vrijdagmorgen is het Sterrenkwartierhuis aan de Galileïlaan 9 officieel geopend. De nieuwe woonzorglocatie van Dagelijks Leven biedt een thuis aan mensen met dementie.

Avondvierdaagse Geervliet 2025

Avondvierdaagse Geervliet afgelast door verwachte weersomstandigheden

Geervliet – De organisatie van de Avondvierdaagse in Geervliet meldt via hun kanalen dat de laatste dag niet door zal gaan vanwege de verwachte weersomstandigheden. ‘Met pijn in ons hart hebben wij besloten om de laatste dag van de Avondvierdaagse af te gelasten. Na zorgvuldige afweging hebben wij daarom besloten de wandeltocht niet door te laten gaan’, schrijft de organisatie op hun Facebook-pagina.

Bulkmachine statiegeld Stadswerf Nissewaard

Bulkmachine statiegeld op Stadswerf Nissewaard op woensdag en vrijdag in vroege ochtend buiten gebruik

Nissewaard – Sinds vorig jaar november kunnen mensen gebruik maken van een bulkmachine voor statiegeldflessen en-blikjes. Door middel van de installatie is het mogelijk om in korte tijd grote hoeveelheden verpakkingen in te leveren. Reinis meldt dat er gemiddeld zo’n 20.000 verpakkingen per week worden ingeleverd. De afgelopen weken staat de machine vaker in storing en daarom neemt Reinis maatregelen.