Spijkernisse, Netherlands
Terug

Molendag op Voorne Putten en Rozenburg

898cad791a654d007872d2d0744ace8e.jpg
Jan Gerssen |  | Aangepast op
Regio - Een groot aantal (10) molens op Voorne-Putten & Rozenburg zal op zaterdag 20 juli 2024, bij voldoende wind, draaiend te bewonderen zijn tijdens deze bijzondere molendag.

Bij diverse molens zal de molenaar u te woord staan om over zijn molen te vertellen. Langs alle molens zijn er prachtige wandel- en fietsroutes beschikbaar. Uiteraard kan er ook een rondje met de auto worden gedaan.

Molen 'Zeezicht' is een opvolger van een in 1717 omgewaaide standerdmolen. In 1793 kocht Jan van Vliet de molen en in 1825 deed hij deze over aan Gerhardus Jacob Haverkamp. Vervolgens maalden hier van 1825 tot 1966 drie generaties Haverkamp. De molen was al die tijd uitgerust met drie koppels maalstenen.

In 1966 kocht de firma Kieviet & Kleykamp de molen en in 1968 vestigde zich in de inmiddels geheel gewitte molen een kunst- en antiekhandel. Al snel ging de toestand van de molen achteruit. Zo was de staart vastgestort in een blok beton, waardoor kruien niet meer mogelijk was. Draaien kwam er ook niet meer van. Na enkele wisselingen werd de molen in 1989 verkocht aan A. van Lenningh. Tijdens zijn eigenaarschap vond een grote restauratie plaats.

In 1994 werd de molen voorlopig onttakeld; in 1995 werd een nieuwe kap en in 1997 een nieuw gevlucht aangebracht. De molen had voor de laatste restauratie een vangstok én een vangtrommel. Bij de laatste restauratie verdween de vangstok voorgoed.

In 2013 werd er een betonnen band om de fundering gestort omdat deze verstevigd moest worden en kon de molen van januari tot april niet vangen. Datzelfde jaar werd de staart van de molen vervangen en werd er rond de molen een hekwerk geplaatst, waardoor de molen tegenwoordig enkel bij een zuidelijke of westelijke wind kan draaien.

Lees ook

daf80d2201665bb3318f5f405ca529b1.jpg

Henk Abrahams (CDA): ‘Blijf dichtbij jezelf’

Voorne aan Zee – Binnen een jaar zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Toch is de lokale politiek voor veel inwoners nog een onbekend terrein. Om hen beter kennis te laten maken met de raadsleden, introduceert LINQ Media de rubriek Gezicht achter de Zetel. In deze interviews gaan we wekelijks in gesprek met een raadslid. Deze week spreken we met Henk Abrahams, raadslid voor het CDA in Voorne aan Zee.

2a2ae31b435385e7874e10f9c1fa198d.jpg

Tweede editie Zündapp Meeting Vierpolders groot succes

Vierpolders – De dreigende wolken en stevige wind weerhielden de enthousiaste liefhebbers van klassieke Zündapps en auto's er niet van om in groten getale naar de tweede editie van Mr. Simons Zündapp Meeting te komen. Waar de organisatie aanvankelijk vreesde dat het weer roet in het eten zou gooien, bleek die zorg al snel ongegrond.

b474e5f63dee96d916cd6274ee0e1f52.jpg

Banners onthuld voor sportverenigingen aan J. Wagenaarstraat

Spijkenisse – Wethouders Martijn Hamerslag en Jeroen Postma hebben gisteravond twee banners onthuld aan de gevel van de gymzaal aan de J. Wagenaarstraat 4 in Spijkenisse. De banners zijn van Stichting Iwa-ryu Aikido (Aikido) en Myeong-ye Spijkenisse (Tang Soo Do) en moeten de zichtbaarheid van de sporten in de wijk vergroten.

ad513c4b17e71d70ec5742534608fd44.jpg

Mediatheek ‘Eilanddialect’ houdt streektaal van Voorne-Putten levend: ‘Nu kan het nog’

Spijkenisse – ‘Die butte binne, binne butte en die binne binne, binne binne.’ Het klinkt misschien cryptisch voor buitenstaanders, maar voor een select aantal inwoners op Voorne-Putten niet. Het is één van de vele uitdrukkingen die voortaan te horen en te zien zijn op de nieuwe website Eilanddialect, die eind juni feestelijk werd gelanceerd in het gemeentehuis van Nissewaard. De website vormt een digitale mediatheek voor het dialect van het eiland.

008968dfc407a2b66681fa8df138eea1.jpg

Sk8telite barst vanavond weer los: ‘Vier dagen vol wieltjes, beats en plezier’

Spijkenisse – Vanavond is het eindelijk zover: Sk8telite rolt weer door de straten! Vier avonden lang zetten jong en oud de gemeente op zijn kop. Terwijl de wieltjes zoeven en het zonnetje langzaam zakt, zorgen de beats van LINQ Media voor het perfecte ritme. De routes zijn dit jaar niet alleen tot in de puntjes uitgekozen, maar ook uitgebreid met extra mooie plekken, zodat je onderweg volop kunt genieten van alles wat de stad te bieden heeft.

360e82fda2a747f6d0f84d4b889b35ab.jpg

Zestienjarige debutant brengt Rozenburg de zege

Op een druilerige en natte zaterdagmiddag reisde ik af naar Sportpark West voor de beslissende bekerwedstrijd tussen Rozenburg en WFB. Het was alweer sinds 1994 dat ik Rozenburg in actie had gezien, toen in een bekerwedstrijd tegen Excelsior (1-1). Een vergelijkbare uitslag zou vandaag niet voldoende zijn: bij een gelijkspel zou WFB doorstromen vanwege een beter doelsaldo. Er moest dus gewonnen worden door de rood-gelen.