Spijkernisse, Netherlands
Terug

MTB route in de Uitwaayer krijgt opknapbeurt

9e7414efbe2cf57bf87bf5bda3ce8e9c
Marvin Don |  | Aangepast op
Nissewaard - De upgrade van de MTB route staat niet op zichzelf, de gehele Uitwaayer krijgt namelijk een kwaliteitsimpuls.

De gemeente Nissewaard heeft in samenwerking met lokale mountainbikers een plan gepresenteerd om de huidige mountainbikeroute (MTB-route) in de Uitwaayer te verbeteren en uitdagender te maken. Op vrijdag 14 juni werd hiervoor het feestelijke startschot gegeven.

De gemeente Nissewaard en het Recreatieschap Voorne-Putten hebben gezamenlijk de benodigde financiële middelen bijeengebracht, zodat het parcours in 2024 en 2025 opgeknapt en verbeterd kan worden. Naar verwachting zullen de omvangrijke werkzaamheden in het najaar van 2024 van start gaan. Vooruitlopend op de uitvoer werden er op vrijdagmiddag symbolische en feestelijke activiteiten georganiseerd.

Wethouder Martijn Hamerslag en lokale mountainbikers staken vrijdagmiddag 14 juni al de handen uit de mouwen om enkele nieuwe elementen aan te leggen die de route spannender en uitdagender moeten maken. Voorbeelden hiervan zijn een ‘Whale Tail’ en ‘Wall Ride’. Ook werden nieuwe routebordjes geplaatst om de juiste richting van het parcours duidelijk aan te geven.

Belangstellenden werden uitgenodigd om een kijkje te komen nemen of om mee te helpen. Na afloop werd gezamenlijk afgesloten met een drankje en een patatje van de aanwezige frietkar. De activiteiten vonden plaats van 15:00 tot 17:00 uur op het deel van de MTB-route in het Momentenbos, naast VV Hekelingen.

De upgrade van de MTB-route maakt deel uit van een bredere kwaliteitsimpuls voor de Uitwaayer. In de komende jaren zal er circa 30 hectare extra bos worden aangeplant, zullen bestaande kreken natuurvriendelijke oevers krijgen en zullen wandelpaden worden verlegd om de natuurwaarde te verhogen.

De verbeteringen aan de MTB-route worden gefinancierd door het Recreatieschap Voorne-Putten, de gemeente Nissewaard en de regiodeal Zuid-Hollandse Delta.

Lees ook

IMG_7765

Traumahelikopter ingezet na ongeval met fatbike op Akkersweg

Spijkenisse – Op de kruising van de Akkersweg met de Akkersvoorde in Spijkenisse heeft dinsdagmiddag een ongeval plaatsgevonden tussen een auto en een fatbike. De opzittende van de fatbike raakte daarbij gewond.

Tram_OV_RET

Woensdag grote OV-staking

Regio – Vakbonden hebben voor woensdag 9 september een landelijke 24-uursstaking in het openbaar vervoer aangekondigd. Hierdoor krijgen reizigers te maken met grootschalige uitval van het openbaar vervoer. In onze regio zijn er wel verschillen per vervoerder.

Fotoclub Spijkenisse 2

Fotoclub Spijkenisse: ‘Fotografie is iets waar je al je creativiteit in kwijt kunt’

Spijkenisse - Wat in 2009 begon met een handvol fotografieliefhebbers, is uitgegroeid tot een vereniging met 46 leden. Bij Fotoclub Spijkenisse draait het niet alleen om het maken van een mooie foto. Leden dagen elkaar uit, delen kennis en trekken er samen op uit. ‘We zijn een hele actieve fotoclub’, vertelt voorzitter Wendy van Laviere.

PolitieLichtbalk - stock

23-jarige man uit Spijkenisse vastgehouden en mishandeld in woning Rotterdam

Rotterdam/Spijkenisse – Een 23-jarige man uit Spijkenisse is zondagavond 6 september tegen zijn wil vastgehouden en mishandeld in een woning aan de Boeierstraat in Rotterdam. De politie heeft vier verdachten aangehouden.

image0

Luna de Kock behaalt brons op EK junioren in Montenegro

Luna de Kock heeft tijdens de Europese Kampioenschappen Junioren in Montenegro de bronzen medaille behaald. Met haar derde plaats heeft ze zich tevens geplaatst voor de wereldkampioenschappen junioren, die van 19 tot en met 22 november 2026 plaatsvinden in Tasjkent, Oezbekistan.

Ring Feest 2024

Abbenbroek maakt zich op voor derde editie Ringfeest: ‘Het wordt ieder jaar weer drukker’

Abbenbroek - De Ring in Abbenbroek verandert zaterdag 12 september opnieuw in een feestterrein. Voor de derde editie van het Ringfeest worden opnieuw honderden bezoekers verwacht. Met livemuziek, een dj, verschillende acts en foodtrucks wil de organisatie er vooral een gezellig dorpsfeest van maken. ‘Het wordt ieder jaar weer drukker.’