Spijkernisse, Netherlands
Terug

MTB route in de Uitwaayer krijgt opknapbeurt

9e7414efbe2cf57bf87bf5bda3ce8e9c
Marvin Don |  | Aangepast op
Nissewaard - De upgrade van de MTB route staat niet op zichzelf, de gehele Uitwaayer krijgt namelijk een kwaliteitsimpuls.

De gemeente Nissewaard heeft in samenwerking met lokale mountainbikers een plan gepresenteerd om de huidige mountainbikeroute (MTB-route) in de Uitwaayer te verbeteren en uitdagender te maken. Op vrijdag 14 juni werd hiervoor het feestelijke startschot gegeven.

De gemeente Nissewaard en het Recreatieschap Voorne-Putten hebben gezamenlijk de benodigde financiële middelen bijeengebracht, zodat het parcours in 2024 en 2025 opgeknapt en verbeterd kan worden. Naar verwachting zullen de omvangrijke werkzaamheden in het najaar van 2024 van start gaan. Vooruitlopend op de uitvoer werden er op vrijdagmiddag symbolische en feestelijke activiteiten georganiseerd.

Wethouder Martijn Hamerslag en lokale mountainbikers staken vrijdagmiddag 14 juni al de handen uit de mouwen om enkele nieuwe elementen aan te leggen die de route spannender en uitdagender moeten maken. Voorbeelden hiervan zijn een ‘Whale Tail’ en ‘Wall Ride’. Ook werden nieuwe routebordjes geplaatst om de juiste richting van het parcours duidelijk aan te geven.

Belangstellenden werden uitgenodigd om een kijkje te komen nemen of om mee te helpen. Na afloop werd gezamenlijk afgesloten met een drankje en een patatje van de aanwezige frietkar. De activiteiten vonden plaats van 15:00 tot 17:00 uur op het deel van de MTB-route in het Momentenbos, naast VV Hekelingen.

De upgrade van de MTB-route maakt deel uit van een bredere kwaliteitsimpuls voor de Uitwaayer. In de komende jaren zal er circa 30 hectare extra bos worden aangeplant, zullen bestaande kreken natuurvriendelijke oevers krijgen en zullen wandelpaden worden verlegd om de natuurwaarde te verhogen.

De verbeteringen aan de MTB-route worden gefinancierd door het Recreatieschap Voorne-Putten, de gemeente Nissewaard en de regiodeal Zuid-Hollandse Delta.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-09-21 at 15.06.55 (1)

Ruim 200 lopers aan de start bij eerste Vooruitgangloop in Zuidland

Zuidland - Ruim tweehonderd hardlopers hebben gisteren meegedaan aan de eerste Vooruitgangloop in Zuidland. De routes voerden onder meer door het groene Bernissegebied. De organisatie van de Vooruitgangloop kijkt tevreden terug op de eerste editie. ‘Ik kijk terug op een geweldig evenement.’

Plogging_WorldCleanupDay2026

Bijna vijftig deelnemers ruimen zwerfvuil op tijdens World Cleanup Day

Spijkenisse - Bijna vijftig vrijwilligers hebben afgelopen zondag meegedaan aan een zwerfvuilactie van PloggingNu in Nissewaard. De actie werd gehouden in het kader van World Cleanup Day. Na anderhalf uur opruimen brachten de deelnemers een flinke hoeveelheid zwerfvuil bijeen.

spivo

Spivo Dames 1 overtuigend naar tweede ronde bekertoernooi

Dordrecht - De volleybalsters van Spivo Dames 1 hebben zich overtuigend geplaatst voor de tweede ronde van het bekertoernooi. De ploeg uit Spijkenisse won zaterdag in Dordrecht met 0-3 van het jonge vierde damesteam van Next Volley Dordrecht. Met setstanden van 11-25, 19-25 en 15-25 kwam de overwinning geen moment serieus in gevaar.

PolitieLichtbalk - stock

Echtpaar heeft babbeltruc door, 28-jarige Spijkenisser aangehouden

Spijkenisse/Capelle aan den IJssel – De politie heeft zaterdag 19 september een 28-jarige man uit Spijkenisse aangehouden na een poging tot oplichting van een echtpaar van 75 en 78 jaar uit Capelle aan den IJssel. Het echtpaar vertrouwde het verhaal van een zogenaamde bankmedewerker niet en schakelde op tijd de politie in.

Foto persbericht magazine

Magazine ‘Samen..zorgen voor later’ gelanceerd in Hellevoetsluis

Hellevoetsluis - Het nieuwe magazine ‘Samen..zorgen voor later’ van De Goede Nieuwe Tijd Voorne aan Zee wordt sinds deze week huis-aan-huis verspreid in de gemeente. De uitgave staat vol persoonlijke verhalen, praktische informatie en inspiratie over prettig, gezond en zelfstandig ouder worden. Afgelopen dinsdag werd het magazine officieel gelanceerd bij restaurant Fortezza in Hellevoetsluis.

oussamabekkaoui(Dick)

Nieuwenhoorn opent de competitie met ruime zege op Kruisland

Kruisland – De enige deelnemer in de eerste klasse bij het amateurvoetbal, deze competitie, Nieuwenhoorn startte haar reeks op haar oude speeldag zondag in het Brabantse Kruisland, waar de plaatselijke voetbaltrots de tegenstander was van de Hellevoeters. Het werd voor de ploeg van Oussamma Bekkaoui 1-5 (1-2).