Spijkernisse, Netherlands
Terug

MTB route in de Uitwaayer krijgt opknapbeurt

9e7414efbe2cf57bf87bf5bda3ce8e9c
Marvin Don |  | Aangepast op
Nissewaard - De upgrade van de MTB route staat niet op zichzelf, de gehele Uitwaayer krijgt namelijk een kwaliteitsimpuls.

De gemeente Nissewaard heeft in samenwerking met lokale mountainbikers een plan gepresenteerd om de huidige mountainbikeroute (MTB-route) in de Uitwaayer te verbeteren en uitdagender te maken. Op vrijdag 14 juni werd hiervoor het feestelijke startschot gegeven.

De gemeente Nissewaard en het Recreatieschap Voorne-Putten hebben gezamenlijk de benodigde financiële middelen bijeengebracht, zodat het parcours in 2024 en 2025 opgeknapt en verbeterd kan worden. Naar verwachting zullen de omvangrijke werkzaamheden in het najaar van 2024 van start gaan. Vooruitlopend op de uitvoer werden er op vrijdagmiddag symbolische en feestelijke activiteiten georganiseerd.

Wethouder Martijn Hamerslag en lokale mountainbikers staken vrijdagmiddag 14 juni al de handen uit de mouwen om enkele nieuwe elementen aan te leggen die de route spannender en uitdagender moeten maken. Voorbeelden hiervan zijn een ‘Whale Tail’ en ‘Wall Ride’. Ook werden nieuwe routebordjes geplaatst om de juiste richting van het parcours duidelijk aan te geven.

Belangstellenden werden uitgenodigd om een kijkje te komen nemen of om mee te helpen. Na afloop werd gezamenlijk afgesloten met een drankje en een patatje van de aanwezige frietkar. De activiteiten vonden plaats van 15:00 tot 17:00 uur op het deel van de MTB-route in het Momentenbos, naast VV Hekelingen.

De upgrade van de MTB-route maakt deel uit van een bredere kwaliteitsimpuls voor de Uitwaayer. In de komende jaren zal er circa 30 hectare extra bos worden aangeplant, zullen bestaande kreken natuurvriendelijke oevers krijgen en zullen wandelpaden worden verlegd om de natuurwaarde te verhogen.

De verbeteringen aan de MTB-route worden gefinancierd door het Recreatieschap Voorne-Putten, de gemeente Nissewaard en de regiodeal Zuid-Hollandse Delta.

Lees ook

Reddingsbrigade Hellevoetsluis

Vrijwilligers Reddingsbrigade Hellevoetsluis al meer dan 50 jaar actief: ‘Bewakingsploeg van ongeveer veertig personen’

Hellevoetsluis – De vrijwilligers van de reddingsbrigade in Hellevoetsluis zijn al sinds 20 februari 1975 actief met het voorkomen en bestrijden van verdrinkingsongevallen als krachtige doelstelling. Het team van de Helvoetse reddingsbrigade is in de afgelopen jaren flink gegroeid en bestaat uitsluitend uit vrijwilligers die zich dag en nacht inzetten voor bezoekers van het strand in Hellevoetsluis.

Stock_Brandweer

Gratis bijeenkomst over brandveiligheid bij MEE Plus

Spijkenisse – Op dinsdag 21 juli organiseert MEE Plus een interactieve bijeenkomst over brandveiligheid. De voorlichting vindt plaats aan de Stadhuispassage 2E in Spijkenisse en wordt verzorgd door de brandweer.

Judoka Roos van Herpt toernooi Duitsland

Hellevoetse judoka Roos van Herpt behaalt vijfde plaats tijdens toernooi in Duitsland

Hellevoetsluis – De Hellevoetse judoka Roos van Herpt heeft afgelopen weekend een vijfde plaats behaald tijdens een toernooi in het Duitse Sindelfingen. Vrijdag vertrok de judo, op haar vijftiende verjaardag, in de richting van Duitsland om zich op te maken voor een competitie tegen allerlei sterke deelnemers uit verschillende landen.

JB1_2132

Bestelbus volledig uitgebrand in Zwartewaal

Zwartewaal – Dinsdagavond rond 20.40 uur is de brandweer gealarmeerd voor een voertuigbrand aan de Klinkerseweg in Zwartewaal.

Stock_politie

Man gewond bij steekincident op Dorpsweg in Rockanje

Rockanje – Op de Dorpsweg in Rockanje heeft dinsdag rond 20.00 uur een steekincident plaatsgevonden. Daarbij is één man gewond geraakt.

MDB_1454

Bestuurder aangehouden na eenzijdig ongeval in Simonshaven

Simonshaven – Aan de Dorpsweg in Simonshaven is aan het einde van de middag een melding binnengekomen van een voertuigbrand. Een bestelbus stond in de berm volledig in brand. De rookwolken waren tot in de verre omgeving zichtbaar.