Spijkernisse, Netherlands
Terug

MTB route in de Uitwaayer krijgt opknapbeurt

9e7414efbe2cf57bf87bf5bda3ce8e9c
Marvin Don |  | Aangepast op
Nissewaard - De upgrade van de MTB route staat niet op zichzelf, de gehele Uitwaayer krijgt namelijk een kwaliteitsimpuls.

De gemeente Nissewaard heeft in samenwerking met lokale mountainbikers een plan gepresenteerd om de huidige mountainbikeroute (MTB-route) in de Uitwaayer te verbeteren en uitdagender te maken. Op vrijdag 14 juni werd hiervoor het feestelijke startschot gegeven.

De gemeente Nissewaard en het Recreatieschap Voorne-Putten hebben gezamenlijk de benodigde financiële middelen bijeengebracht, zodat het parcours in 2024 en 2025 opgeknapt en verbeterd kan worden. Naar verwachting zullen de omvangrijke werkzaamheden in het najaar van 2024 van start gaan. Vooruitlopend op de uitvoer werden er op vrijdagmiddag symbolische en feestelijke activiteiten georganiseerd.

Wethouder Martijn Hamerslag en lokale mountainbikers staken vrijdagmiddag 14 juni al de handen uit de mouwen om enkele nieuwe elementen aan te leggen die de route spannender en uitdagender moeten maken. Voorbeelden hiervan zijn een ‘Whale Tail’ en ‘Wall Ride’. Ook werden nieuwe routebordjes geplaatst om de juiste richting van het parcours duidelijk aan te geven.

Belangstellenden werden uitgenodigd om een kijkje te komen nemen of om mee te helpen. Na afloop werd gezamenlijk afgesloten met een drankje en een patatje van de aanwezige frietkar. De activiteiten vonden plaats van 15:00 tot 17:00 uur op het deel van de MTB-route in het Momentenbos, naast VV Hekelingen.

De upgrade van de MTB-route maakt deel uit van een bredere kwaliteitsimpuls voor de Uitwaayer. In de komende jaren zal er circa 30 hectare extra bos worden aangeplant, zullen bestaande kreken natuurvriendelijke oevers krijgen en zullen wandelpaden worden verlegd om de natuurwaarde te verhogen.

De verbeteringen aan de MTB-route worden gefinancierd door het Recreatieschap Voorne-Putten, de gemeente Nissewaard en de regiodeal Zuid-Hollandse Delta.

Lees ook

Spijkenissemarathon_24112024_Raymond-Sybesma-360

20ste editie van Spijkenisse Marathon: ‘Niet meer weg te denken’

Spijkenisse – De belangstelling voor de Spijkenisse SPARK Marathon is groot. De voorinschrijvingen voor het hardloopevenement op zondag 29 november verlopen voorspoedig. Na ruim 1.800 finishers vorig jaar verwacht atletiekvereniging SPARK dit jaar dicht bij het maximale aantal deelnemers te komen. De organisatie roept hardlopers die willen meedoen daarom op zich tijdig in te schrijven.

naambord zuidland nieuwbouw- liggend

Kreken van Nibbeland krijgt vanaf 18 oktober busverbinding

Zuidland - Bewoners van Kreken van Nibbeland kunnen vanaf zondag 18 oktober vanuit hun wijk met de bus reizen. De EBS-lijnen 106, 107 en 116 stoppen vanaf die dag bij de nieuwe halte aan de Stationsweg in Zuidland. Reizigers krijgen daarmee een directe busverbinding naar Spijkenisse, Hellevoetsluis en Heenvliet.

DSC08422

Laatste rondleiding van het jaar langs oorlogssporen in vesting Hellevoetsluis

Hellevoetsluis – Stichting Verdedigingswerken Hellevoetsluis organiseert op zondag 1 november de laatste reguliere rondleiding van 2026. Tijdens de wandeling ‘Sporen van de Tweede Wereldoorlog’ ontdekken deelnemers welke herinneringen aan de oorlog nog altijd zichtbaar zijn in de historische vesting.

WhatsApp Image 2026-10-11 at 12.01.42

Brielse bokser Ray Oudenes wint overtuigend in Zwartewaal en promoveert

Zwartewaal – De 16-jarige bokser Ray Oudenes uit Brielle heeft zaterdag een overtuigende overwinning geboekt tijdens het boksgala van Boxing Godschalk in Zwartewaal. De jonge sporter versloeg de Duitser Rijon Gasschi met een technische knock-out in de tweede ronde. Dankzij de overwinning promoveert Oudenes van de C-klasse naar de B-klasse.

260319 zingkring Else

Zing-Kring in Nieuwenhoorn brengt herinneringen tot leven: ‘Samen zingen verbindt’

Nieuwenhoorn – In de voormalige dorpskerk van Nieuwenhoorn klinkt donderdag 15 oktober weer muziek tijdens een nieuwe editie van de Zing-Kring. Zorgzangeres Else Wagemakers brengt mensen met geheugenproblemen, dementie of niet-aangeboren hersenletsel samen om te zingen. Niet om een perfect koor te vormen, maar om herinneringen op te halen, het brein te stimuleren en vooral plezier te beleven. ‘Door muziek komt er soms van alles terug waarvan mensen niet meer wisten dat ze het nog konden herinneren.’

261030 Lezing Jacob van Maerlant door Peter Moree en Rob van Breda 2

Lezing over Jacob van Maerlant in Vierpolders: ‘Een bijzonder stuk geschiedenis van ons eiland’

Vierpolders - Wie was Jacob van Maerlant, de middeleeuwse schrijver naar wie het Maerlant College is vernoemd? Hoewel zijn naam bij veel inwoners van Voorne bekend zal klinken, weten maar weinig mensen welke bijzondere rol hij heeft gespeeld in de Nederlandse literatuurgeschiedenis. Op vrijdag 30 oktober vertellen Peter Moree en Rob van Breda in ’t Dijckhuis in Vierpolders over zijn leven, zijn werk en zijn band met de regio.