Spijkernisse, Netherlands
Terug

Na 23 jaar samen sporten: ASVP neemt feestelijk afscheid

d06d5e3759bf5f11acaf2f66d5f72778.jpg

Spijkenisse - Na 23 jaar stopt de Aangepast Sporten Vereniging Spijkenisse (ASVP). Het definitieve punt werd gezet tijdens een bijzondere bijeenkomst op zaterdag 19 juli in het clubhuis van Zwemvereniging De Kempvis. Hier ontving Aad van der Linden uit handen van wethouder Jeroen Postma de Nissewaardpenning – een eerbetoon aan ruim vijftien jaar onvermoeibare inzet als voorzitter, sportleider en boegbeeld.

Marvin Don |  | Aangepast op
‘ASVP heeft aangepast sporten écht op de kaart gezet in onze stad,’ benadrukt wethouder Postma. ‘Mensen voor wie bewegen niet vanzelf spreekt, konden hier jarenlang op hun manier gezond blijven. Dit is het einde van een tijdperk, maar het belang van samen sporten blijft.’ De vereniging, opgericht in 2002, was lange tijd een vaste plek voor rolstoeldansen en zwemmen voor volwassenen met een lichamelijke beperking.

Aad van der Linden was het gezicht van het zwemgedeelte. Lange tijd was hij als enige sportleider in het bezit van de juiste papieren om daadwerkelijk in het water te mogen begeleiden. Als voorzitter droeg hij de club, zocht hij nieuwe leden en vrijwilligers, onderhield hij de contacten met partners en verzorgde hij de dagelijkse organisatie. Toch lukte het niet om opvolging te vinden: ‘Het is triest, maar er is niemand die als vrijwilliger bij wilt springen,’ aldus Aad. Tot het laatst zette hij zich in om alle leden warm te kunnen overdragen aan andere beweeginitiatieven, onder meer via gesprekken met de Reuma Patiënten Vereniging.

De ASVP kan terugkijken op mooie jaren: de zwembaden zaten vol, er waren wachtlijsten en de vereniging vierde met elkaar jubilea en gezellige uitjes. ‘We kijken terug op heerlijke zwemuren, uitstapjes en een unieke sfeer. Extra dank ging naar de gemeente Nissewaard voor jarenlange financiële en praktische steun. Dankzij aangepaste rolstoelen en een tilstoel in het bad konden veel meer mensen meedoen.

De Nissewaardpenning is een passend eerbetoon aan iemand die zich op bijzondere wijze inzette voor de medemens en daarmee de gemeenschapszin in de stad versterkte. ‘Bedankt voor de gezelligheid, het doorzettingsvermogen en alle mooie herinneringen. Blijf bewegen voor je eigen gezondheid!’ Met die woorden werd de laatste barbecue bezegeld – een waardig slotakkoord voor een vereniging die beweging bracht, in het water én daarbuiten.

Lees ook

Schermafbeelding 2026-04-29 154441.png

Bosmaaien en een band opbouwen in Vrijheidsbos Brielle

Brielle - Vrijwilligers van het Vrijheidsbos bij Brielle hebben zaterdag 25 april hard gewerkt om het bos weer klaar te maken voor de zomer. Het bos werd in 2000 aangelegd aan de Brielse Maas. Mensen kunnen er een boom laten planten ter nagedachtenis aan iemand of om een speciale gebeurtenis, zoals een geboorte, te herdenken. Vrijwilligers van Stichting het Vrijheidsbos verzorgen het onderhoud van het bos, dat in beheer is bij Staatsbosbeheer.

20251015_10533089_1000002112.jpg

Werkcentrum Rijnmond helpt inwoners met vragen over werk en opleiding

Nissewaard – In het stadhuis van Nissewaard in Spijkenisse kunnen inwoners spontaan binnen komen lopen bij het Werkcentrum Rijnmond en met een baan naar huis gaan. De locatie werd een jaar geleden geopend voor inwoners die vragen hebben over hun huidige werk, een baan zoeken of werkgevers die op zoek zijn naar nieuwe mensen. Het Werkcentrum heeft inmiddels zo’n 150 inwoners geholpen en groeit van gemiddeld 6 naar 12 bezoekers per maand.

Schermafbeelding 2026-04-29 113437.png

Hulphond in opleiding Mauro mag nog foutjes maken

Het is woensdag 29 april, de Internationale Dag van de Geleidehond. Op deze dag staan hulphonden in het zonnetje. Ze zijn belangrijk voor de zelfstandigheid van mensen met een beperking. Ook hulphonden moeten het vak leren. Zoals Mauro (6 maanden) uit Oostvoorne, die in training is om hulphond te worden.

Schermafbeelding 2026-04-28 170250.png

Karin en Petra spelen verstoppertje met Opstekertjes

Spijkenisse - Wie wel eens in de wijk Waterland in Spijkenisse komt, heeft er misschien wel eens een gevonden: een Opstekertje. Opstekertjes zijn gehaakte poppetjes die in een zakje zitten met informatie en een bemoedigende tekst voor de ontvanger. Ze worden gehaakt door Sylvia Kats van Stichting Waterland Spijkenisse.

videostill_SpeelstadBrielle.png

Speelstad Brielle zoekt dringend vrijwilligers

Brielle - Er zijn bijna 500 kinderen aangemeld voor de jaarlijks terugkerende vakantieactiviteit Speelstad Brielle. Het is een week vol beleven, plezier, creativiteit en avontuur.

Muzikantencafé Spijkenisse.jpeg

Nieuwe editie Muzikantencafé: ‘Saamhorigheid en het stimuleren van talentontwikkeling’

Spijkenisse – Zaterdagavond 16 mei kunnen muzikanten en liefhebbers van muziek terecht in Wijkcentrum de Akkers in Spijkenisse voor een nieuwe editie van het Muzikantencafé. Lokale muzikanten kunnen tijdens deze avond nieuwe collega’s uit het vak leren kennen. Liefhebbers van muziek maken tijdens het Muzikantencafé kennis met allerlei talent uit de regio Voorne-Putten en omstreken.