Brielle – Donderdag 9 juli staat tussen 14:00 en 16:00 een nieuwe editie van het Beweegplein op het programma bij BRAVO aan De Rik 28 in Brielle. Het Beweegplein is een initiatief van Kunst & Cultuur BRES, Stichting PUSH en Catharina Thuis op Voorne. Het evenement in Brielle is bedoeld om jong en oud samen te brengen door middel van sportieve activiteiten, creatieve workshops en een open podium.
‘We willen als organisaties tijdens het Beweegplein in Brielle onze kwaliteiten samenbrengen en iets moois organiseren voor de inwoners van Voorne aan Zee. Eerder hebben we al edities van het Beweegplein georganiseerd in Hellevoetsluis en Oostvoorne. Iedereen is van harte welkom om mee te doen aan de activiteiten, ongeacht de leeftijd’, vertelt Dewi Neleman van Kunst & Cultuur BRES.
Activiteiten Beweegplein
Tijdens het Beweegplein zijn er sportieve activiteiten die voor alle leeftijden geschikt zijn. Je kunt hierbij op een laagdrempelige manier in beweging komen. Naast de sportieve activiteiten zijn er ook creatieve workshops waar je onder andere kunt schilderen op een mini canvas. Bovendien is er een open podium waar nieuwe en ervaren talenten uit de regio samenkomen om hun kunsten te vertonen.
Dewi: ‘Als het bijvoorbeeld gaat over de sportieve activiteiten op donderdag 9 juli is het echt sport en spel wat we aanbieden. We willen er op die manier voor zorgen dat mensen, ongeacht hun leeftijd, samen met elkaar in beweging komen. We zullen geen spellen als trefbal gaan doen, maar we richten ons bijvoorbeeld op Oud-Hollandse spelletjes zodat we jong en oud echt samen kunnen brengen. We willen ervoor zorgen dat mensen samen in beweging komen door middel van sport en cultuur en dat iedereen dit op zijn of haar eigen manier kan doen.’
Leuke reacties tijdens eerdere edities
Tijdens eerdere edities in Hellevoetsluis en Oostvoorne kregen de initiatiefnemers van het Beweegplein erg leuke reacties op de activiteiten die werden georganiseerd. ‘Bij de eerste editie hadden we bijvoorbeeld een ouder iemand die samen met een jong kind aan het sjoelen was. Ze kenden elkaar vooraf helemaal niet en door middel van het Beweegplein komen ze dan toch samen. Dat is voor ons als initiatiefnemers van het Beweegplein erg leuk om te zien’, vertelt Dewi enthousiast.
Meer informatie over het Beweegplein
Inwoners van jong tot oud kunnen gratis deelnemen aan de activiteiten op 9 juli in Brielle en hoeven zich van tevoren ook niet aan te melden om mee te doen. Meer informatie over het Beweegplein in Brielle is te vinden via www.kunstencultuurvoorne.nl/danssalon-beweegplein-voor-jong-en-oud. Bij vragen kun je contact opnemen met Dewi Neleman via dewineleman@kunstencultuurbrielle.nl.