Spijkernisse, Netherlands
Terug

Nissewaard Tennis- en Padelkampioenschappen: ‘Vier verenigingen die samen een toernooi organiseren is uniek’

76373a118d0b46c2372640c2a3ffeb0b

Nissewaard – Afgelopen zaterdag is de eerste editie van de Nissewaardse Tennis- en Padelkampioenschappen van start gegaan met een gezellige opening bij LTV De Dalle. De vier verenigingen – TV Bernissepark, LTV De Dalle, Tennis- en Padelvereniging De Hartel en LTC Spijkenisse – waren aanwezig, samen met wethouder Martijn Hamerslag en twee vertegenwoordigers van Hospice De Waterlelie. Tijdens de opening werd ook een donatie van €1650 uitgereikt aan de hospice.

Elaine Poldervaart |  | Aangepast op
Samenwerking centraal
‘Bijzonder is dit toernooi zeker’, vertelt Adry Holleman, penningmeester van LTV De Dalle. ‘Deze samenwerking is niet vanzelfsprekend. Jarenlang vergaderden we niet en sinds twee jaar hebben we overleg over van alles. Zo is ook dit evenement ontstaan.’

Het toernooi is een voortzetting van de Spijkenisse Tenniskampioenschappen, die 23 jaar achter elkaar werden georganiseerd tot 2008. ‘Het bestuur vond dat het moest terugkomen, maar het is echt uniek om met vier verenigingen samen een toernooi te organiseren’, aldus Holleman. Omdat één van de oorspronkelijke vier verenigingen inmiddels verdwenen is, trad TV Bernissepark de afgelopen jaren toe om het kwartet compleet te maken.

‘De meeste mensen in de tenniswereld kenden dit concept van vroeger. Voor de padellers is dit nieuw, maar die waren ook enthousiast om mee te doen’, vertelt hij. ‘Het gaat om de gezelligheid. Dit is een toernooi waar je geen punten kan verdienen voor je ranking, dat houdt sommige spelers dan wel weer tegen om mee te doen. Het toernooi is na een hele lange tijd terug, dus het is weer opbouwen.’ Wel zegt hij: ‘Ik verwacht dat het toernooi volgend jaar nog grootser wordt.’

Tennis én Padel
Ooit draaide het toernooi volledig om tennis. Tegenwoordig is padel ook razend populair. ‘Er zijn evenveel padellers als tennissers’, zegt Holleman. LTV De Dalle is bezig met een vierde padelbaan, die binnenkort klaar is. ‘Maar voor dit toernooi moeten we het met 3 banen doen.’

Elke avond wordt er bij een andere vereniging gespeeld: maandag bij De Hartel, dinsdag bij LTC Spijkenisse, woensdag bij TV Bernissepark en de afsluiting vindt plaats bij LTV De Dalle. Vanavond is er een feestavond en zondag de finales. ‘Het toernooi is niet alleen voor het spelen, maar ook voor de gezelligheid en het park’, benadrukt Holleman.

Lees meer over:

Lees ook

Mark van Os-2

Hellevoetsluis en Zuidland spelen derby, Koploper Brielle ontvangt CWO

Regio – In de tweede klasse van het amateurvoetbal speelt Zuidland opnieuw een derby en de vorige keer liep dat niet goed af, dit keer reist de ploeg af naar Hellevoetsluis. Koploper Brielle lijkt het op papier makkelijker te hebben, het laag geklasseerde CWO komt naar het Geuzenpark.

LOGO VV Spijkenisse

Spijkenisse zoekt kans naar eerste zege, Nieuwenhoorn blijft scherp op NSVV

Regio - Na een weekend bekervoetbal gaat zaterdag de competitie weer verder. Spijkenisse gaat in de vierde divisie op zoek naar de eerste zege tegen RKAVV. Een trede lager gaat koploper Nieuwenhoorn op bezoek bij NSVV en moet het waken voor onderschatting.

Buitenplaats Brielle (3)

Starthandeling voor nieuwe bouwfase Buitenplaats

BRIELLE - De bouw van de nieuwe woonwijk Buitenplaats in Brielle heeft woensdagmiddag een nieuwe mijlpaal bereikt. Wethouder Igor Bal verrichtte samen met vertegenwoordigers van betrokken partijen de officiële starthandeling voor de bouw van 50 koopwoningen. Veel toekomstige bewoners waren aanwezig om dit moment bij te wonen.

Kaarsjes

Ruimte voor verdriet en herinneringen tijdens Allerzielen in Oostvoorne

OOSTVOORNE- In de Dorpskerk in Oostvoorne worden begin november verschillende bijeenkomsten gehouden om overleden dierbaren te herdenken. Rond Allerzielen, op 2 november, krijgen bezoekers de gelegenheid om een kaars aan te steken, herinneringen te delen of in stilte stil te staan bij het verlies van familieleden en vrienden. De bijeenkomsten zijn toegankelijk voor iedereen, ook voor mensen die niet bij de kerk zijn aangesloten.

Spijkenisserbrug 1 (1)

Nachtelijke afsluitingen Spijkenisserbrug op 26 en 27 oktober

SPIJKENISSE - De Spijkenisserbrug is eind oktober twee nachten afgesloten voor het autoverkeer. Rijkswaterstaat voert onderhoud uit aan de kabels van de brug. Automobilisten moeten rekening houden met omleidingen en extra reistijd.

Schermafbeelding 2026-10-21 132554

Waarom woensdag zoveel websites offline gingen: dit is er aan de hand

REGIO - Veel websites in Nederland waren woensdag tijdelijk niet bereikbaar vanwege een kwetsbaarheid in de programmeertaal PHP. Ook in onze regio werden websites uit voorzorg offline gehaald. Zo waren de websites van de gemeenten Nissewaard en Voorne aan Zee niet bereikbaar en ging ook de website van LINQ Media rond 14.30 uur tijdelijk uit de lucht. Hoewel woensdagmiddag beveiligingsupdates beschikbaar kwamen, waren donderdagochtend nog niet alle websites weer online.