De gemeente Nissewaard gaat extra aandacht besteden aan het tegengaan van fietsen, ook op een fatbike, in voetgangersgebieden rond winkelcentra. Ondanks dat het al verboden is om hier te fietsen, gebeurt dit nog steeds regelmatig. Dat zorgt voor gevaarlijke situaties en overlast voor winkelend publiek.
In verschillende winkelgebieden geldt een voetgangersgebied. Dat betekent dat fietsers hier moeten afstappen. De politie en boa’s houden hier al toezicht op en treden waar nodig handhavend op. Wie toch fietst in een voetgangersgebied riskeert een boete van € 84. Zo laat de gemeente weten.
Naast de kans op een boete is fietsen in een voetgangersgebied ook gevaarlijk voor de fietser zelf. In drukke winkelstraten is weinig ruimte om uit te wijken. Een botsing kan leiden tot letsel en materiële schade.
Burgemeester
Burgemeester Cor Lamers benadrukt het belang van veiligheid: “Onze winkelgebieden moeten veilig en prettig zijn voor iedereen. Door duidelijk te communiceren en waar nodig te handhaven, zorgen we samen voor een veilige omgeving in winkelgebieden. We rekenen op de medewerking van onze inwoners.”
Met deze extra inzet hopen gemeente, politie en boa’s het aantal overtredingen terug te dringen en de veiligheid in de winkelgebieden verder te verbeteren.