Spijkernisse, Netherlands
Terug

Oekraïense ambassadeur Oleksandr Karasevych bezoekt Nissewaard

ae7223a9766f7bb5858968186b77d68d.jpg
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Nissewaard - De Oekraïense ambassadeur in Nederland, Oleksandr Karasevych, heeft vandaag een bezoek gebracht aan Nissewaard.

Hij heeft eerst een bezoek gebracht aan basisschool de Kameleon in Spijkenisse. Hierna heeft hij heeft een bezoek gebracht aan de opvang voor gevluchte Oekraieners aan de Bliekstraat in Spijkenisse.

Het bezoek staat in het teken van de inzet en ondersteuning die Nissewaard biedt aan 275 vluchtelingen sinds maart 2022. De ambassadeur kwam naar Nissewaard op uitnodiging van burgemeester Foort van Oosten. Samen met de burgemeester en wethouders Martijn Hamerslag en Jan-Willem Mijnans is de ambassadeur in gesprek gegaan met gevluchte Oekraïners in de opvang aan de Bliekstraat. De burgemeester kreeg van de bewoners enkele cadeautjes, waaronder sokken met het wapen van Oekraïne, als dank voor het opvangen van de gevluchte Oekraïners.

Oleksandr Karasevych is sinds 2023 de Oekraïense ambassadeur in in Nederland. Hij staat bekend om zijn mening dat alle mannen in staat zijn om in Oekraïne mee te vechten. Hij wil dan ook dat Nederland naar een regelgeving kijkt om de mannen die in Nederland zijn te verplichten om terug te gaan naar Oekraïne en mee te vechten aan het front.

Lees ook

Fiets naar je Werk Dag

IJsjes voor fietsers bij Spijkenisserbrug op Fiets naar je Werk Dag

Wegens de Nationale Fiets naar je Werk Dag kregen fietsers donderdag 21 mei bij de Spijkenisserbrug een gratis ijsje aangeboden. Zuid-Holland Bereikbaar heeft de dag aangegrepen om in verschillende plaatsen, waaronder Spijkenisse, de aandacht te vestigen op het voordeel van fietsen.

Stroomstoring_Spijkenisse.jpg

Stroomstoring postcodegebied 3201 in Spijkenisse grotendeels verholpen

Spijkenisse - In Spijkenisse is een stroomstoring in postcodegebied 3201. De storing begon rond 12.25 uur. Als gevolg daarvan zijn ook verkeerslichten op een kruising uitgevallen.

Jubileum Johan Heijndijk.jpg

Johan Heijndijk in het zonnetje gezet tijdens 50-jarig jubileum bij de gemeente

Voorne aan Zee – Johan Heijndijk begon op 17 mei 1976 als zeventienjarige aan zijn eerste werkdag bij de toenmalige gemeente Oostvoorne. Afgelopen maandag werd Johan in het zonnetje gezet tijdens zijn 50-jarig jubileum bij de gemeente door middel van een feestelijk ontvangst van collega’s.

Mobielecamera_Politie_Gemeente.JPG

Bewoner Crocusstraat krijgt voorlopig weer toegang tot woning

Spijkenisse - De verlenging van de sluiting van de woning aan de Crocusstraat in Spijkenisse is voorlopig geschorst door de rechtbank. De sluiting was per 20 mei door de burgemeester opgelegd.

auto rijdt tuin in bij rotonde Hellevoetsluis

Automobilist verliest macht over het stuur en rijdt door hek voor een woning heen

Hellevoetsluis – Donderdagmiddag heeft een eenzijdig ongeval plaatsgevonden aan de Rijksstraatweg in Hellevoetsluis. Een automobilist is hierbij door een hek voor een woning heengereden. Bij het ongeval raakte niemand gewond, maar de schade aan het hek en het voertuig was groot.

Botlektunnel 3.jpg

Botlektunnel vanwege onderhoudswerkzaamheden in beide richtingen afgesloten voor het verkeer

Regio – Vanwege onderhoudswerkzaamheden is de Botlektunnel van donderdag 21 mei 22:00 uur tot vrijdag 22 mei 05:00 uur in beide richtingen afgesloten voor het verkeer. Tijdens de werkzaamheden worden omleidingen ingesteld en wordt de vertraging op minder dan 10 minuten geschat door Rijkswaterstraat.