Spijkernisse, Netherlands
Terug

Oekraïense ambassadeur Oleksandr Karasevych bezoekt Nissewaard

ae7223a9766f7bb5858968186b77d68d
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Nissewaard - De Oekraïense ambassadeur in Nederland, Oleksandr Karasevych, heeft vandaag een bezoek gebracht aan Nissewaard.

Hij heeft eerst een bezoek gebracht aan basisschool de Kameleon in Spijkenisse. Hierna heeft hij heeft een bezoek gebracht aan de opvang voor gevluchte Oekraieners aan de Bliekstraat in Spijkenisse.

Het bezoek staat in het teken van de inzet en ondersteuning die Nissewaard biedt aan 275 vluchtelingen sinds maart 2022. De ambassadeur kwam naar Nissewaard op uitnodiging van burgemeester Foort van Oosten. Samen met de burgemeester en wethouders Martijn Hamerslag en Jan-Willem Mijnans is de ambassadeur in gesprek gegaan met gevluchte Oekraïners in de opvang aan de Bliekstraat. De burgemeester kreeg van de bewoners enkele cadeautjes, waaronder sokken met het wapen van Oekraïne, als dank voor het opvangen van de gevluchte Oekraïners.

Oleksandr Karasevych is sinds 2023 de Oekraïense ambassadeur in in Nederland. Hij staat bekend om zijn mening dat alle mannen in staat zijn om in Oekraïne mee te vechten. Hij wil dan ook dat Nederland naar een regelgeving kijkt om de mannen die in Nederland zijn te verplichten om terug te gaan naar Oekraïne en mee te vechten aan het front.

Lees ook

Spijkenisserbrug 1 (1)

Spijkenisserbrug vanwege regulier onderhoud begin augustus twee nachten afgesloten voor het verkeer

Spijkenisse – Rijkswaterstaat voert in de eerste week van augustus regulier onderhoud uit aan de Spijkenisserbrug. De brug is daarom twee nachten afgesloten voor het verkeer. De afsluitingen staan gepland voor maandag 3 augustus 22:00 uur tot dinsdag 4 augustus 05:00 uur en dinsdag 4 augustus 22:00 uur tot woensdag 5 augustus 05:00 uur.

Gemeentehuis Voorne aan Zee

Voordracht ‘Ondernemer van het Jaar’ in Voorne aan Zee van start

Voorne aan Zee - Ieder jaar wordt voor ondernemers uit Voorne aan Zee een ondernemersavond georganiseerd. Tijdens deze avond worden prijzen uitgereikt voor ‘Ondernemer van het Jaar’ en ‘Jong Talent van het Jaar’. De voordracht voor deze prijzen is van start gegaan en het is tot en met 30 augustus mogelijk om een ondernemer hiervoor voor te dragen.

Matties Spijkenisse Festival 2025

Timo en Devin sluiten dit jaar als DJ-duo Matties het Spijkenisse Festival af: ‘Bizar om te beseffen’

Regio – Samen lachen, dansen en herinneringen delen. Onder dit motto draaien Timo en Devin al jaren als DJ-duo ‘Matties’ op verschillende feesten en partijen door heel Nederland. Het duo noemen zich de vrienden van het feest met hun krachtige mix van energie en diverse muzikale genres die tijdens optredens voorbijkomen. Dit jaar hebben Timo en Devin de eer om het Spijkenisse Festival op vrijdagavond 28 augustus voor duizenden bezoekers af te sluiten.

WhatsApp Image 2026-02-22 at 23.11.24

Aanhoudingen na ladingdiefstal aan de Malledijk in Spijkenisse

Spijkenisse – De politie heeft in de nacht van donderdag op vrijdag twee mannen aangehouden na een melding over meerdere personen die bezig waren met het stelen van een lading uit een voertuig op het industrieterrein aan de Malledijk in Spijkenisse.

BIZ Halfweg-Molenwatering maakt kennis met nieuwe wethouder

Delegatie BIZ Halfweg-Molenwatering maakt kennis met nieuwe wethouder

Nissewaard – Een delegatie van BIZ Halfweg-Molenwatering heeft deze week kennisgemaakt met de nieuwe wethouder Jan-Willem Verheij. Binnen het nieuwe college van Nissewaard heeft Verheij onder andere de bedrijventerreinen van Nissewaard in de portefeuille en was het overleg volgens het BIZ een gelegenheid om kennis te maken en direct inhoudelijk met elkaar aan de slag te gaan.

Rollervoetsluis

Eerste officiële editie van Rollervoetsluis na twee afgelaste edities: ‘Drie keer is scheepsrecht’

Hellevoetsluis – Na twee afgelaste edities staat vrijdagavond 24 juli de eerste officiële editie van dit jaar op het programma voor deelnemers van de skatetocht Rollervoetsluis. De eerste twee edities in mei en juni van dit jaar werden door slechte weersomstandigheden afgelast, maar voor vrijdag staan alle seinen op groen om een skatetocht van iets meer dan negen kilometer af te leggen door Hellevoetsluis en omgeving. De organisatie kijkt alvast vooruit naar de komende editie en is blij dat de skatetocht nu wel door kan gaan: 'Drie keer is scheepsrecht', luidt de boodschap.