Spijkernisse, Netherlands
Terug

Oekraïense ambassadeur Oleksandr Karasevych bezoekt Nissewaard

ae7223a9766f7bb5858968186b77d68d
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Nissewaard - De Oekraïense ambassadeur in Nederland, Oleksandr Karasevych, heeft vandaag een bezoek gebracht aan Nissewaard.

Hij heeft eerst een bezoek gebracht aan basisschool de Kameleon in Spijkenisse. Hierna heeft hij heeft een bezoek gebracht aan de opvang voor gevluchte Oekraieners aan de Bliekstraat in Spijkenisse.

Het bezoek staat in het teken van de inzet en ondersteuning die Nissewaard biedt aan 275 vluchtelingen sinds maart 2022. De ambassadeur kwam naar Nissewaard op uitnodiging van burgemeester Foort van Oosten. Samen met de burgemeester en wethouders Martijn Hamerslag en Jan-Willem Mijnans is de ambassadeur in gesprek gegaan met gevluchte Oekraïners in de opvang aan de Bliekstraat. De burgemeester kreeg van de bewoners enkele cadeautjes, waaronder sokken met het wapen van Oekraïne, als dank voor het opvangen van de gevluchte Oekraïners.

Oleksandr Karasevych is sinds 2023 de Oekraïense ambassadeur in in Nederland. Hij staat bekend om zijn mening dat alle mannen in staat zijn om in Oekraïne mee te vechten. Hij wil dan ook dat Nederland naar een regelgeving kijkt om de mannen die in Nederland zijn te verplichten om terug te gaan naar Oekraïne en mee te vechten aan het front.

Lees ook

Daveyvelzen foto Marjolein Nijmeijer

Spijkeniss op bezoek in Capelle, Nieuwenhoorn ontvangt Almkerk

Spijkenisse is een repeterend verhaal, vindt ook Davey van Velzen, dat wacht nog altijd op de eerste overwinning van de competitie. Na zes duels staat de ploeg met slechts één punt onderaan in de vierde divisie. Dit keer is Capelle gastheer voor Spijkenisse. Een Trede lager ontvangt Nieuwenhoorn zaterdag Almkerk.

1000077575

De Komedianten halen inspiratie uit eigen dorp: ‘Er gebeurt genoeg in Zwartewaal’

Zwartewaal - Een kunstwerk op de rotonde, plannen voor de Martinuskerk en inwoners die zich maar al te graag met de toekomst van hun dorp bemoeien. Voor Toneelvereniging De Komedianten zijn het de ideale ingrediënten voor een klucht. Op vrijdag 13 en zaterdag 14 november brengt de vereniging in dorpscentrum De Gaffelaar de volledig zelfgeschreven voorstelling 'Gedoe op de Zwartewaalse rotonde' op de planken.

SW250502_MS200-t

Maerlant kiest voor mobielvrije schooldag: ‘We zien echt heel weinig telefoons meer’

Brielle - Geen appjes tijdens de pauze, geen sociale media tussen twee lessen door en geen telefoon in de broekzak. Op het Maerlant in Brielle moeten leerlingen hun mobiele telefoon bij binnenkomst in hun kluisje leggen. Sinds de start van dit schooljaar is de hele school mobielvrij. De eerste ervaringen zijn volgens rector Michael Scheffers positief.

tank foto 2

Toezichthouders van DCMR controleren tientallen tankstations in de regio Rijnmond

Regio – Toezichthouders van DCMR controleren in de maanden oktober en november ongeveer 60 tankstations in de regio Rijnmond. ‘Met deze controles willen wij milieuschade voorkomen, risico’s voor de gezondheidsrisico’s beperken en bijdragen aan een gezonde, veilige en duurzame leefomgeving’, schrijft de milieudienst over de controles.

Bijzondere erepenning voor Leo IJdo uit handen van burgemeester Scheepers

Erepenning Menslievend Hulpbetoon voor Leo IJdo na heldhaftige redding uit brandend huis

Brielle - Op woensdag 7 oktober 2026 heeft de heer Leo IJdo de Erepenning Menslievend Hulpbetoon ontvangen. Hij kreeg deze bijzondere onderscheiding uit handen van burgemeester Scheepers vanwege zijn moedige optreden in de nacht van 16 op 17 oktober 2025. Die nacht redde hij zijn buurvrouw uit haar brandende woning in Brielle.

Botlektunnel 3

Botlektunnel afgesloten voor het verkeer vanwege onderhoudswerkzaamheden

Regio – In de avond en nacht van zaterdag 10 oktober op zondag 11 oktober vinden onderhoudswerkzaamheden plaats rond de Botlektunnel. Weggebruikers kunnen tijdens de werkzaamheden gebruikmaken van lokale omleidingen die ter plaatse worden aangegeven met borden.