Spijkernisse, Netherlands
Terug

Olympisch zwemster Tessa Giele gehuldigd

10f34e563e7fdc41313023d3c2002cf5.jpg
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Regionaal - Afgelopen zaterdag huldigde de Rozenburgse zwemvereniging De zeehond’73 tijdens een open dag de Olympische zwemsters Tessa Giele uit Vierpolders en Maaike de Waard uit Rozenburg.

De Waard en Giele waren op de open dag om er zwemclinics te geven in hun specilismen, respectievelijk de rugslag (De Waard) en de vlinderslag (Giele). De wethouder van zorg en welzijn van de gemeente Voorne aan Zee was verhinderd, maar had in Frank Schelleboom, lid van de dorpsraad van Rozenburg een waardige en enthousiaste vervanger om de Olympische zwemsters in het zonnetje te zetten.

Na de huldiging volgden de clinics van De Waard en Giele, die werden afgesloten met een wedstrijd voor de deelnemers wie de snelste sprinter van Rozenburg en Brielle was. De Brielse Myrthe Kramer, Ruben de Graaf, Elise Balist en Ruben van Vugt werden de snelsten op de rugslag en de vlinderslag.Naast de zwemclinics was er ook een waterpoloclinic, gegeven door international Laszlo Nagly, trainer van het Nederlandse meisjesteam -14 jaar. Wil je ook kennis maken met de zwemsport of met waterpolo kijk dan op de sites van ZVV De Duck en ZVV De Zeehond’73.

Lees ook

Schermafbeelding 2026-02-13 101205.jpg

De laatste tram reed 60 jaar geleden op Voorne-Putten

Precies 60 jaar geleden reed de allerlaatste tram op Voorne-Putten, van Spijkenisse naar Hellevoetsluis. De RTM, Rotterdamsche Tramweg Maatschappij stapte op 14 februari 1966 over op bussen. Liefhebbers van de tram besloten toen een museum op te richten. Dat viert dit jaar dus het 60-jarig bestaan.

Schermafbeelding 2026-02-13 163251.png

Voorleeshond helpt kinderen met lezen

Zuidland – In de bibliotheek van de Zuid-Hollandse Eilanden kunnen kinderen die lezen spannend of moeilijk vinden, voorlezen aan een speciaal getrainde hond. Het gaat om kinderen van ongeveer 6 tot 10 jaar die vijftien minuten lang hardop lezen in het bijzijn van de hond.

Wijkagent_Politie_Ed_van_den_Blink.jpg

Wijkbus politie bij Klokbekerkreek: laagdrempelig contact met wijkagent

Vrijdagmiddag stond de politie met de wijkbus aan de Klokbekerkreek in Spijkenisse. Deze laagdrempelige manier geeft bewoners de mogelijkheid om in contact te komen met hun wijkagent, in dit geval Ed van den Blink.

20260213_14572316_1000054569.jpg

Aanpassingen in hal gemeentehuis Nissewaard door veiligheidsincidenten

Roy Masthoff van VOOR Nissewaard stelde dinsdag 10 februari tijdens de rondvraag in de vergadering van de Commissie Bestuur een vraag over de veranderingen in het gemeentehuis. Hij wees op het al eerder wegbezuinigen van de gastvrouw en op maatregelen waardoor, volgens hem, “alle gastvrijheid” uit het gemeentehuis verdwijnt, zoals het zitje. Ook zou de beveiliging hebben aangegeven dat het koffieapparaat verwijderd wordt. Masthoff vroeg waarom dit is gebeurd.

20260109 brandweer Rockanje burgemeester.00_00_06_26.Still001.jpg

Gestolen brandweergereedschap uit kazerne Rockanje teruggevonden

Rockanje - Begin januari werd er ingebroken in de brandweerkazerne van Rockanje. Daarbij werd gespecialiseerd hydraulisch gereedschap gestolen.

Stock_Politie_Handboeien.jpg

Politie te gast in De Kleine Rietlander: tips tegen nepagenten

Wilt u meer weten over hoe doordacht oplichters te werk gaan, bijvoorbeeld bij digitale oplichting of met nepagenten? Kom dan donderdag 19 februari naar wijkcentrum De Kleine Rietlander (winkelplein Vlinderveen)