Spijkernisse, Netherlands
Terug

Onderzoek naar de oorzaak van grootschalige stroomstoring in onze regio

643c4f0bb91c74b07969399cb12d6f9e
Perry van Brandwijk |  | Aangepast op
Regio- Dinsdagochtend was er in onze regio sprake van een grootschalige stroomstoring. Ruim 11.000 klanten werden getroffen door de storing en zorgde voor grote problemen.

Onder andere in Brielle, Europoort en Oostvoorne zaten mensen zonder stroom. Een woordvoerder van netbeheerder TenneT laat aan Rijnmond weten dat een onderzoek wordt ingesteld naar de oorzaak van de stroomstoring. Dit kan echter nog weken duren voor de oorzaak wordt gevonden.

De netbeheerder laat weten dat de storing ontstond in een stroomverdeelstation. Dit verdeelstation bestaat uit twee delen en de back-up wordt pas ingezet als het ene deel niet meer werkt. Dinsdag werkte de back-up ook niet en de oorzaak hiervan wordt volgens de beheerder onderzocht.

Niet alleen huishoudens werden dinsdag getroffen, want ook moesten meerdere bedrijven affakelen vanwege de storing. Metro’s en goederentreinen hadden ook last van de storing die uiteindelijk tot het begin van de middag duurde.

Zendmasten vielen op een later moment in de ochtend ook uit. In het gebied van de stroomstoring was het mogelijk dat mobiele telefoons geen bereik meer zouden hebben. Uit voorzorg werd een NL-alert verstuurd, maar bleven grote problemen hierbij uit.

Lees ook

Gemeentehuis Voorne aan Zee

Gemeente Voorne aan Zee stelt drie locaties open om verkoeling te zoeken

Voorne aan Zee – De gemeente Voorne aan Zee heeft vanwege de aanhoudende hitte drie locaties geopend voor inwoners om verkoeling te kunnen zoeken. De locaties zijn bedoeld voor mensen die thuis, bij familie, vrienden of kennissen geen koele plek kunnen vinden tijdens de warme temperaturen waarbij het KNMI code rood heeft afgegeven.

zon

Zo gaat onze regio om met de hitte

REGIO - Sinds vannacht 00.00 uur is code rood van toepassing als weeralarm. Het is de eerste keer dat deze code voor warm weer is uitgegeven. In de regio is het onderwijs grotendeels stilgevallen en gaan activiteiten niet door. Ook is er extra drukte in de regio. In dit artikel houden wij u vandaag op de hoogte van actualiteiten rondom het weer.

Brandweermuseum Hellevoetsluis 1

Brandweermuseum Hellevoetsluis viert 100-jarig bestaan: ‘Trots om de collectie aan bezoekers te laten zien’

Hellevoetsluis – In het Brandweermuseum in Hellevoetsluis kun je terecht voor een uitgebreide collectie waar de bestrijding van brand in Nederland van rond het jaar 500 tot nu te zien is. Dit jaar bestaat het Brandweermuseum uit de regio 100 jaar en wordt dit jubileum groots gevierd met een feestweekend op zaterdag 11 juli en zondag 12 juli.

0723d507-f5d1-42da-8dc9-59a2a66abb22

Muziektent in Oostvoorne decor voor traditioneel bosconcert

Oostvoorne – Traditiegetrouw verzorgt muziekvereniging De Volharding uit Oostvoorne ook dit jaar weer een bosconcert in het Mildenburgbos.

Zon_weer

Code rood vanaf middernacht

Regio - Vanaf middernacht (0.00 uur) geldt in 8 provincies in Nederland code rood vanwege de verwachte extreme hitte. Ook in onze provincie geldt code rood.

N57

Drukte verwacht op de N57 vanwege Concert at Sea en verkeer richting het strand

Regio – Van donderdag 25 juni tot en met zaterdag 27 juni staat een nieuwe editie van het festival ‘Concert at Sea’ op het programma op de Brouwersdam. Vanwege dit evenement en het verkeer dat vanwege de zomerse temperaturen richting het strand trekt, wordt de komende dagen drukte verwacht op de N57.