Spijkernisse, Netherlands
Terug

Onderzoek naar de oorzaak van grootschalige stroomstoring in onze regio

643c4f0bb91c74b07969399cb12d6f9e.jpg
Perry van Brandwijk |  | Aangepast op
Regio- Dinsdagochtend was er in onze regio sprake van een grootschalige stroomstoring. Ruim 11.000 klanten werden getroffen door de storing en zorgde voor grote problemen.

Onder andere in Brielle, Europoort en Oostvoorne zaten mensen zonder stroom. Een woordvoerder van netbeheerder TenneT laat aan Rijnmond weten dat een onderzoek wordt ingesteld naar de oorzaak van de stroomstoring. Dit kan echter nog weken duren voor de oorzaak wordt gevonden.

De netbeheerder laat weten dat de storing ontstond in een stroomverdeelstation. Dit verdeelstation bestaat uit twee delen en de back-up wordt pas ingezet als het ene deel niet meer werkt. Dinsdag werkte de back-up ook niet en de oorzaak hiervan wordt volgens de beheerder onderzocht.

Niet alleen huishoudens werden dinsdag getroffen, want ook moesten meerdere bedrijven affakelen vanwege de storing. Metro’s en goederentreinen hadden ook last van de storing die uiteindelijk tot het begin van de middag duurde.

Zendmasten vielen op een later moment in de ochtend ook uit. In het gebied van de stroomstoring was het mogelijk dat mobiele telefoons geen bereik meer zouden hebben. Uit voorzorg werd een NL-alert verstuurd, maar bleven grote problemen hierbij uit.

Lees ook

Nagely_Champ.png

Kyokushin Fight Academy schittert met Europese titel en meerdere podiumplaatsen in Poznań

Poznań – De Kyokushin Fight Academy uit Spijkenisse heeft zaterdag indrukwekkende resultaten geboekt tijdens het Europees Kampioenschap Kyokushin karate in het Poolse Poznań. Het toernooi, met ongeveer 500 deelnemers uit heel Europa, geldt als een van de zwaarste en meest competitieve evenementen binnen de discipline.

Schermafbeelding 2026-04-13 171105.png

Truckrun Spijkenisse: 'Alles rijdt weer en alles rolt weer'

Spijkenisse - De 27e editie van de Truckrun Spijkenisse reed zaterdag 11 april toeterend over Voorne-Putten. Honderd vrachtwagens, Amerikaanse politieauto’s, brandweerwagens, legervoertuigen en bussen namen 185 mensen met een beperking mee voor een feestelijke rit door de regio. LINQ Media keek mee bij het opstellen en de start.

Fitheidstest-18.JPG

Fitheidstest voor 55-plussers: ‘Op een laagdrempelige manier je eigen fitheid ontdekken’

Rockanje – De fitheidstest keert op zaterdag 23 mei terug naar sporthal De Merel in Rockanje met dit jaar een uitbreiding in de vorm van een sport-, beweeg- en welzijnsmarkt. Tijdens de test krijgen 55-plussers de kans om op een leuke en laagdrempelige manier inzicht te krijgen in hun gezondheid en fitheid.

1000141538.jpg

Jeugdige vechters van Fightteam Spijkenisse maken indruk in Ossendrecht

Spijkenisse – De jeugdige vechters van Fightteam Spijkenisse hebben afgelopen weekend indruk gemaakt tijdens een kickboks demo in Ossendrecht. Voor de jonge sporters uit onze regio was het volgens hun trainers een waardevolle ervaring buiten de eigen trainingsomgeving.

20260413_075230.jpg

COLUMN: Nederland schiet (niet) met scherp

Ik ben een kei in het spelen van een spelletje Stratego. Maar zelden dat ik verlies alhoewel ik benen en armen kwijtraak als ik weer eens op een bom van de tegenstander loop. Het is mij in de loop der jaren overigens opgevallen dat ik, spelend met de rode steentjes, vaker win als dat ik speel met de blauwe. Wellicht dat een meelezende psycholoog daar een logische verklaring voor heeft. Ik houd mij aanbevolen voor diens kritische edoch eerlijke analyse.

260412_Voorne Atletiek_Joey, Yannick, James, Jake.jpg

Voorne Atletiek kijkt terug op sterke eerste competitiewedstrijd

Met veel enthousiasme zijn de U14- en U16-atleten van Voorne Atletiek zaterdag begonnen aan hun competitie. In Den Haag lieten zij direct zien goed in vorm te zijn.