Tom den Boer neemt het met Zuidland op tegen Brielle
Foto: Alex HordijkREGIO – In de tweede klasse van het amateurvoetbal staat er komende zaterdag een bijzonder duel geprogrammeerd. De regiokraker tussen Zuidland en Brielle is er één die aan beide kanten wordt gezien als een wedstrijd die gewonnen moet worden. De spelers kennen elkaar door en door.
‘Het is de laatste jaren wel een hele aparte wedstrijd’, begint Tom den Boer namens Zuidland. ‘Een aantal jongens hebben gespeeld bij ons of bij hen. We weten genoeg van elkaar. Die derby leeft bij ons enorm. We willen niet verliezen. We moeten als ploeg ook aanhaken bij de top. Daarom moeten we winnen. Bij ons lopen mensen rond die bij Brielle gespeeld hebben en daar speelt nu Kevin le Duc die vorig jaar nog hier speelde. Daarnaast heb ik zelf ook bij Brielle gespeeld, ook voor mij als Spijkenisser is het bijzonder. Daarnaast heb ik ook wekelijks met Mark van Os een goed contact, ook de week voorafgaand aan deze derby voeren wij gesprekken, dus ik hoop dat we er klaar voor zijn’, aldus Tom den Boer.
Ook aan de kant van Brielle leeft de derby enorm. ‘Ja bij ons hebben we er ook enorm veel zin in’, zegt coach Mark van Os van Brielle. ‘Velen zijn natuurlijk bekenden van elkaar. Wij bouwen gewoon verder en hopen ook als koploper uit de wedstrijd te komen. Zij willen natuurlijk aanhaken. We hebben een mooi plan gemaakt. Hopen dat dit juist is. We hebben onderling een uitstekend contact. Toch gaan wij maar voor één doel naar Zuidland toe en dat is winnen’, zegt Van Os, die meldt dat het meedoen van Kevin le Duc vanwege hamstring problemen onzeker is.
De andere deelnemer in de tweede klasse van Voorne Putten, Hellevoetsluis komt zaterdag in actie bij CVV Zwervers. De mannen van Dimitri Gomes Almeida staan op de gedeeld tweede plaats met Nieuwerkerk en HVC’10. De Capelse tegenstander heeft een mindere start. Die staan met slechts één punt op plaats 12 op de ranglijst.