Spijkernisse, Netherlands
Terug

Oostvoorne maakt zich klaar voor de Lampionoptocht

f4d72b2e09d6d842271e9eae7d572af9
Marvin Don |  | Aangepast op
Oostvoorne – De Lampionoptocht in Oostvoorne is inmiddels een echte traditie! Elk jaar opnieuw trekt een prachtige stoet van versierde (hand)karren, fietsen, lopers en wagens door het sfeervolle dorp, waarbij de verlichte tuinen voor een magisch decor zorgen. Dit jaar vindt de optocht plaats op zaterdag 7 september.

De Lampionoptocht heeft een rijke geschiedenis en staat bekend als de grootste en meest indrukwekkende van de regio. Het thema dit jaar is ‘Reis rond de (wereld)landen’. De jury kijkt uit naar creatieve uitspattingen die Oostvoorne die avond in een stralend licht zullen zetten.
De organisatie, Cultevo, roept iedereen op – jong en oud – om de lampionnen klaar te maken, de (hand)karren op te pimpen, fietsen feestelijk te versieren, kostuums te naaien en de tuinen van Oostvoorne in licht te hullen!

Doe je mee? Er is nog tijd! Inschrijven kan op 7 september vanaf 19.00 uur op het Dorpsplein in Oostvoorne. De optocht vertrekt om 20.15 uur vanaf De Man. Samen gaan we er weer een magische wereldreis van maken! Meer informatie vind je op www.cultevo.nl.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-07-17 at 15.53.43

Kinderen reizen de wereld rond tijdens Zomerfeest De Akkers

Spijkenisse - Met een papieren vliegticket in de hand trokken honderden kinderen vandaag over de grasvelden aan de Koolzaaddreef tijdens het Zomerfeest De Akkers. Het evenement stond in het teken van ontmoeting, cultuur en plezier en vormde de feestelijke afsluiting van het schooljaar én de start van de zomervakantie.

Sint Catharijnekerk Brielle

Figuranten gezocht voor filmopnames rond theatervoorstelling ‘Angelus Merula’

Brielle – Op 19 en 20 juni 2027 wordt een theatervoorstelling onder de noemer ‘Angelus Merula’ opgevoerd in de Sint-Catharijnekerk in Brielle. Culturele Stichting Voorne, de organisatoren achter deze voorstelling, zijn op dit moment op zoek naar kinderen in de leeftijd van 6 tot en met 14 jaar die willen figureren voor filmbeelden die voor de voorstelling worden gemaakt.

17-07 taart voor de klas die er altijd is

Leerlingen klas 1E op Scala Molenwatering winnaar van ‘de klas die er altijd is’

Spijkenisse – De leerlingen van klas 1E van Scala Molenwatering in Spijkenisse zijn op hun school de winnaar van de winactie ‘de klas die er altijd is’. Team leerplicht komt niet alleen in actie als leerlingen teveel lessen missen, maar zetten juist ook klassen in het zonnetje als zij goed scoren op het gebied van aanwezigheid. Daarom werden de leerlingen van deze klas van Scala Molenwatering verrast met een taart op hun laatste schooldag van het jaar uit handen van wethouder Hanneke Stengs.

Stockfoto voetbal

VV Brielle mag zich officieel partnervereniging van Sparta Rotterdam noemen

Brielle – Begin deze maand heeft VV Brielle een samenwerkingsovereenkomst getekend met Sparta Rotterdam en mag zich vanaf nu officieel partnervereniging noemen van de Eredivisieclub uit Rotterdam. ‘Met deze samenwerking zetten beide clubs een belangrijke stap in de verdere ontwikkeling van het jeugdvoetbal in de regio’, schrijft VV Brielle over de samenwerking met de club uit Rotterdam.

Stockfoto zonnebrandcreme

Zonnebrandcrème beschikbaar voor inwoners van Voorne aan Zee

Voorne aan Zee – De zon schijnt de afgelopen tijd volop in de regio, maar bij een hoge zonkracht kan dit ook schadelijk zijn en het risico op huidkanker vergroten. Daarom deelt de gemeente Voorne aan Zee gratis zonnebrandcrème uit bij diverse smeerpalen en overhandigde wethouder Els Priester tubes zonnebrandcrème aan de Voedselbank om uit te delen aan klanten.

WhatsApp Image 2026-07-16 at 13.07.06

Broeibrand in mestput aan de Konneweg in Tinte

Tinte - De brandweer van Brielle is donderdag uitgerukt voor een broeibrand in een mestput aan de Konneweg in Tinte. Het incident werd in eerste instantie opgeschaald, maar al snel bleek dat een grotere inzet niet noodzakelijk was.