Spijkernisse, Netherlands
Terug

Oostvoorne maakt zich klaar voor de Lampionoptocht

f4d72b2e09d6d842271e9eae7d572af9
Marvin Don |  | Aangepast op
Oostvoorne – De Lampionoptocht in Oostvoorne is inmiddels een echte traditie! Elk jaar opnieuw trekt een prachtige stoet van versierde (hand)karren, fietsen, lopers en wagens door het sfeervolle dorp, waarbij de verlichte tuinen voor een magisch decor zorgen. Dit jaar vindt de optocht plaats op zaterdag 7 september.

De Lampionoptocht heeft een rijke geschiedenis en staat bekend als de grootste en meest indrukwekkende van de regio. Het thema dit jaar is ‘Reis rond de (wereld)landen’. De jury kijkt uit naar creatieve uitspattingen die Oostvoorne die avond in een stralend licht zullen zetten.
De organisatie, Cultevo, roept iedereen op – jong en oud – om de lampionnen klaar te maken, de (hand)karren op te pimpen, fietsen feestelijk te versieren, kostuums te naaien en de tuinen van Oostvoorne in licht te hullen!

Doe je mee? Er is nog tijd! Inschrijven kan op 7 september vanaf 19.00 uur op het Dorpsplein in Oostvoorne. De optocht vertrekt om 20.15 uur vanaf De Man. Samen gaan we er weer een magische wereldreis van maken! Meer informatie vind je op www.cultevo.nl.

Lees ook

CrossLINQ Top 200 (2)

Crosslinq Top 200 vanaf 1 november negen weken lang te horen bij LINQ Media

Regio – Van zondag 1 november tot en met zondag 27 december hoor je negen weken lang de Crosslinq Top 200 op de radiozender van LINQ Media. In de komende weken kun je iedere zondag tussen 19:00 en 21:00 meeluisteren naar de beste parels van de popmuziek uit de afgelopen decennia.

Braakballen (2)

Braakbalpluismarathon in Rockanje: kinderen mogen hun vondsten mee naar huis nemen

ROCKANJE - Hoeveel muizenskeletten passen er eigenlijk in één braakbal van een kerkuil? Volgens vrijwilliger Jan Alewijn van het Zuid-Hollands Landschap kunnen dat er verrassend veel zijn. Zijn persoonlijke record staat op elf skeletten van spitsmuizen in één braakbal. Zaterdag 31 oktober kunnen bezoekers van alle leeftijden zelf op onderzoek uit tijdens een twaalf uur durende braakbalpluismarathon in Rockanje.

WhatsApp Image 2026-10-27 at 14.56.24

Muziekvereniging Voorne & Putten maakt 24 uur muziek voor Stichting Superhelden

Nieuwenhoorn – Muziekvereniging Voorne & Putten viert dit jaar haar 100-jarig bestaan en organiseert in het kader van dit bijzondere jubileum een 24-uurs muziekmarathon. Op vrijdag 6 en zaterdag 7 november maken de muzikanten 24 uur lang onafgebroken muziek om geld in te zamelen voor Stichting Superhelden. Met naar verwachting 100 tot 150 deelnemende muzikanten belooft het een bijzonder muzikaal etmaal te worden, waarin saamhorigheid en maatschappelijke betrokkenheid centraal staan.

Stockfoto werkzaamheden

Onderhoudswerkzaamheden rond de Rik in Brielle van start gegaan

Brielle – Sinds maandag 26 oktober zijn onderhoudswerkzaamheden aan De Rik in Brielle ter hoogte van het kruispunt met de Ruggeweg van start gegaan. De weg is volgens de gemeente toe aan onderhoud en daarom is de weg tot en met vrijdag 13 november afgesloten vanwege de aanleg van nieuwe bestrating.

de Capirussa van de Brielse Maskerade

Brielse Maskerade komt tot leven in nieuwe tentoonstelling Historisch Museum Den Briel

Brielle – Al honderden jaren trekken gemaskerde inwoners op 5 december door de straten van Brielle om op ludieke wijze hun mening te geven over lokale gebeurtenissen en de politiek. Vanaf 5 november staat deze bijzondere traditie centraal in een nieuwe tentoonstelling in Historisch Museum Den Briel. Met foto's, kostuums, bijzondere voorwerpen en persoonlijke verhalen krijgen bezoekers een kijkje achter de maskers.

dehaven_hellevoetsluis

Wijk De Haven in Spijkenisse maakt zich op voor griezelig halloweenfeest: ‘Het enthousiasme wordt steeds groter’

Spijkenisse – Griezelige spookhuizen, uitbundig versierde woningen en kinderen die verkleed langs de deuren trekken. Op zaterdag 31 oktober staat de wijk De Haven in Spijkenisse opnieuw volledig in het teken van Halloween. Wat vijf jaar geleden begon als een kleinschalig initiatief, is inmiddels uitgegroeid tot een buurtfeest waarbij steeds meer bewoners de handen ineenslaan.