Spijkernisse, Netherlands
Terug

Openbaar vervoer staakt 110 seconden tegen bezuinigingen

a3e9adf000bbc74882ea5ddb5d8f8204.jpg

Regio - Woensdag 2 april staat het openbaar vervoer in de regio vanaf 14:00 uur 110 seconden stil. Vervoerders EBS en RET doen mee aan de landelijke actie waarbij wordt geprotesteerd tegen de bezuinigingsplannen van het kabinet.

Perry van Brandwijk |  | Aangepast op
In 2026 wil het kabinet 110 miljoen euro bezuinigen op het openbaar vervoer in Nederland. “Het openbaar vervoer valt dan stil en hierbij moet het mes in de dienstregeling. Ook de prijzen gaan vanaf dat moment flink omhoog”, schrijft vervoerder RET.

Met de actie willen de vervoerders een signaal afgeven dat zij het oneens zijn met de plannen van het kabinet. Het aantal seconden dat wordt gestaakt, staat precies gelijk aan het aantal miljoenen dat in de bezuinigingen wordt aangekondigd.

De vervoerders laten weten dat zij hiervoor hebben gekozen om reizigers niet veel hinder te laten ondervinden van de staking. “Trekt het kabinet de bezuiniging niet in, dan volgen zwaardere acties”, waarschuwen de vervoerders.

Lees ook

Nest_Hoornaar---Jan_Pluim.jpg

Elke gevangen koningin voorkomt mogelijk nieuw hoornaarnest

Regio - In maart werd in Abbenbroek, tegenover het Dorpshuis, de eerste val tegen de Aziatische hoornaar opgehangen. Dat was een van de 75 vallen die in Nissewaard zijn geplaatst. De val hangt op een hoogte van ongeveer 1,5 meter. Het is belangrijk dat op plekken waar eerder nesten zaten, nu vallen hangen.

IMG_8138.JPG

Koningsdag in de regio

Regio- Het is gezellig druk op straat tijdens Koningsdag in de regio. Het weer zit ook er mee tijdens de verjaardag van de Koning. De maximumtemperatuur komt uit op 17 graden, lokaal misschien wel 18 graden. Er staat weinig wind en het is bewolkt. Zo nu en dan breekt de zon door.

brielle---Dick _ vd Meer.jpg

Titelstrijd blijft spannend na gelijkspel Brielle

Twee of drie speelrondes zijn nog te gaan en in de tweede klasse D weet alleen het Zwijndrechtse VVGZ waar het aan toe is en dat is dat zij volgend seizoen wederom in de tweede klasse mogen uitkomen. De bewoners van Sportpark De Noord kunnen niet meer degraderen of promoveren en kunnen freewheelend het seizoen afmaken.

IMG_0781-2.jpg

Festival op skatebaan SPUG goed bezocht

Skatepark SPUG in Hellevoetsluis stond een dag lang in het teken van urban sports, muziek en creatieve workshops. Tijdens het evenement SPUG Lentewielen Skate Jam, georganiseerd door Rollervoetsluis in samenwerking met Stichting Skatepark SPUG, maakten tussen de 300 en 400 bezoekers kennis met skate-, step- en urban sportcultuur.

Blauwalg

Blauwalg in de Bernisse

In de Bernisse is blauwalg gesignaleerd. Dat meldt Gemeente Nissewaard op de Facebookpagina. Blauwalgen kunnen gezondheidsklachten veroorzaken, als huid- en oogirritatie, maag- en darmklachten en benauwdheid en koorts. Het is daarom belangrijk om op de hoogte te zijn van de geldende waterkwaliteit.

20260425-JB1_2231.jpeg

Gewonde bij gebouwbrand Lenteakker Spijkenisse

Op de Lenteakker in Spijkenisse heeft zaterdagavond 25 april brand gewoed op de eerste etage van een flat met drie verdiepingen. Wat de oorzaak van de brand was is nog onbekend. Een persoon is met de ambulance overgebracht naar het ziekenhuis na het inademen van rook.