Spijkernisse, Netherlands
Terug

Openbaar vervoer staakt 110 seconden tegen bezuinigingen

a3e9adf000bbc74882ea5ddb5d8f8204.jpg

Regio - Woensdag 2 april staat het openbaar vervoer in de regio vanaf 14:00 uur 110 seconden stil. Vervoerders EBS en RET doen mee aan de landelijke actie waarbij wordt geprotesteerd tegen de bezuinigingsplannen van het kabinet.

Perry van Brandwijk |  | Aangepast op
In 2026 wil het kabinet 110 miljoen euro bezuinigen op het openbaar vervoer in Nederland. “Het openbaar vervoer valt dan stil en hierbij moet het mes in de dienstregeling. Ook de prijzen gaan vanaf dat moment flink omhoog”, schrijft vervoerder RET.

Met de actie willen de vervoerders een signaal afgeven dat zij het oneens zijn met de plannen van het kabinet. Het aantal seconden dat wordt gestaakt, staat precies gelijk aan het aantal miljoenen dat in de bezuinigingen wordt aangekondigd.

De vervoerders laten weten dat zij hiervoor hebben gekozen om reizigers niet veel hinder te laten ondervinden van de staking. “Trekt het kabinet de bezuiniging niet in, dan volgen zwaardere acties”, waarschuwen de vervoerders.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-02-23 at 16.15.37.jpeg

Jean-Paul Zuiddam (LEF Voor de Nieuwe Generatie) bij Voorne-Putten Kiest: ‘We moeten bouwen’

Voorne aan Zee - LINQ Media is in februari gestart met een nieuw seizoen van het radioprogramma Voorne-Putten Kiest. In de aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen schuiven zeven weken lang lijsttrekkers aan. Afgelopen donderdag schoof Jean-Paul Zuiddam aan, lijsttrekker van LEF Voor de Nieuwe Generatie.

IMG_0941.jpg

Dierenambulance Dieren4u blij met donatie van 1200 euro

Spijkenisse - Maandagmiddag mochten medewerkers van Dierenambulance Dieren4u een cheque in ontvangst nemen van Dierenkliniek Spijkenisse. Zonder het bedrag te weten, gingen de medewerkers die allemaal vrijwilliger zijn naar binnen en namen plaats in de wachtruimte.

d8552d18-6cba-473e-95dc-fe89017ba021.jpg

Voorjaarsprogramma Voornes Opstapbus

Voorne aan Zee - Dit voorjaar presenteert Voornes Opstapbus een nieuw programma voor de maanden maart en april.

Schermafbeelding 2026-02-20 171509.png

Stadswandeling door Brielle met als thema Brielse vrouwen

Brielle - Een wandeling op 8 maart, Internationale Vrouwendag, gaat natuurlijk over … vrouwen. De stadsgidsen van Brielle en het Regionaal Historisch Centrum, het vroegere streekarchief, hebben een wandeling door Brielle samengesteld, die in het teken staat van vrouwen uit verschillende tijdperken. Een historisch, maar toch ook actueel onderwerp.

jesse schenk.jpeg

Jesse Schenk maakt overstap naar SCO’63

SCO’63 heeft zich versterkt met Jesse Schenk. De multifunctionele aanvaller maakt de overstap van SC Botlek en sluit in het seizoen 2026-2027 aan bij de selectie op Sportpark Oostbroek.

WhatsApp Image 2026-02-22 at 23.11.24.jpeg

Dodelijk ongeval op A15 bij Brielle

Op de A15 bij Brielle is zondagavond een motorrijder overleden na een ernstig ongeluk. Hulpdiensten, waaronder de politie, ambulances en Rijkswaterstaat, kwamen snel ter plaatse.