Spijkernisse, Netherlands
Terug

Openbaar vervoer staakt 110 seconden tegen bezuinigingen

a3e9adf000bbc74882ea5ddb5d8f8204

Regio - Woensdag 2 april staat het openbaar vervoer in de regio vanaf 14:00 uur 110 seconden stil. Vervoerders EBS en RET doen mee aan de landelijke actie waarbij wordt geprotesteerd tegen de bezuinigingsplannen van het kabinet.

Perry van Brandwijk |  | Aangepast op
In 2026 wil het kabinet 110 miljoen euro bezuinigen op het openbaar vervoer in Nederland. “Het openbaar vervoer valt dan stil en hierbij moet het mes in de dienstregeling. Ook de prijzen gaan vanaf dat moment flink omhoog”, schrijft vervoerder RET.

Met de actie willen de vervoerders een signaal afgeven dat zij het oneens zijn met de plannen van het kabinet. Het aantal seconden dat wordt gestaakt, staat precies gelijk aan het aantal miljoenen dat in de bezuinigingen wordt aangekondigd.

De vervoerders laten weten dat zij hiervoor hebben gekozen om reizigers niet veel hinder te laten ondervinden van de staking. “Trekt het kabinet de bezuiniging niet in, dan volgen zwaardere acties”, waarschuwen de vervoerders.

Lees ook

politiee hellevoetsluis3

Politie controleert 6000 bestuurders in Brielle, Hoogvliet en Middelharnis

In de nacht van vrijdag op zaterdag ging het district Zuid-West van de Eenheid Rotterdam ‘op slot’. Op drie locaties tegelijk, in Brielle, Hoogvliet en Middelharnis, werd gecontroleerd op rijden onder invloed.

fransenkata32024

Gebroeders Fransen reizen opnieuw af voor WK Kata

Spijkenisse – De gebroeders Fransen zijn inmiddels niet meer van het wereldtoneel te denken met hun Kata judo. Komend weekend staan Youri en Micha Fransen voor de achtste keer in totaal op het WK in Sarajevo. De equipe van Nederland bestaat uit 14 koppels in diverse disciplines, een derde daarvan wordt geleverd door sportschool Chitari uit Spijkenisse.

Sport op Voorne-Putten radio

Loting van Voetbal Rijnmond cup live op Linq FM

De loting voor de nieuwe editie van de Trainingskampen.nl Cup vindt woensdagavond 23 september plaats in de studio van Linq Media. Vanaf 19.00 uur is de loting rechtstreeks te volgen via Linq FM.

andrelinger(peter)

Zes ploegen uit de vijfde klasse van start met de competitie

REGIO – De ploegen van ‘ons’ eiland Voorne Putten in de vijfde klasse, waar de meeste teams actief zijn, opende de competitie zaterdag met verschillende resultaten. Dit zijn de uitslagen van de zes deelnemers uit onze regio.

Bjorn Jeurissen (OHVV)

Geen enkele overwinning voor ploegen in de vierde klasse

REGIO – Vijf deelnemers van het eiland Voorne Putten kwamen zaterdag in actie voor hun eerste competitieduel. Opvallend genoeg wist geen van de ploegen haar partij te winnen. Een overzicht van wat de Eilandse clubs deden.

johnkleijnbotlek

SC Botlek pakt punt bij Den Bommel, OVV pakt de volle winst

REGIO – In de derde klasse werd de competitie voor OVV en Botlek ook geopend. De Oostvoornaars kwamen thuis in actie tegen FC Charlois, SC Botlek reisde af naar Den Bommel.