Spijkernisse, Netherlands
Terug

Openbaar vervoer staakt 110 seconden tegen bezuinigingen

a3e9adf000bbc74882ea5ddb5d8f8204.jpg

Regio - Woensdag 2 april staat het openbaar vervoer in de regio vanaf 14:00 uur 110 seconden stil. Vervoerders EBS en RET doen mee aan de landelijke actie waarbij wordt geprotesteerd tegen de bezuinigingsplannen van het kabinet.

Perry van Brandwijk |  | Aangepast op
In 2026 wil het kabinet 110 miljoen euro bezuinigen op het openbaar vervoer in Nederland. “Het openbaar vervoer valt dan stil en hierbij moet het mes in de dienstregeling. Ook de prijzen gaan vanaf dat moment flink omhoog”, schrijft vervoerder RET.

Met de actie willen de vervoerders een signaal afgeven dat zij het oneens zijn met de plannen van het kabinet. Het aantal seconden dat wordt gestaakt, staat precies gelijk aan het aantal miljoenen dat in de bezuinigingen wordt aangekondigd.

De vervoerders laten weten dat zij hiervoor hebben gekozen om reizigers niet veel hinder te laten ondervinden van de staking. “Trekt het kabinet de bezuiniging niet in, dan volgen zwaardere acties”, waarschuwen de vervoerders.

Lees ook

GroeneKruisweg

Maximumsnelheid Groene Kruisweg omlaag naar 50 kilometer per uur

Spijkenisse - De gemeente gaat de grenzen van de bebouwde kom aan de Groene Kruisweg aanpassen. Daardoor komt het deel tussen het Baljuwplein en de Spijkenisserbrug binnen de bebouwde kom te liggen. Dat gebeurt omdat het gebied de afgelopen jaren steeds stedelijker is geworden en die ontwikkeling de komende jaren verder doorgaat.

Zwembad Molengors

Legionella in leiding bij kleedkamer, zwembad Molengors tijdelijk dicht

Zuidland - Zwembad Molengors in Zuidland is na één ochtend weer gesloten wegens legionella. Dat staat te lezen op de Facebookpagina van het zwembad. In de leiding bij de douches in de herenkleedkamer is de bacterie aangetroffen bij een controlemeting. Uit voorzorg is het zwembad daarna in zijn geheel gesloten.

Avondvierdaagse Brielle 2025 - Foto LINQ Media.jpg

Nieuwe editie Avondvierdaagse Brielle & Vierpolders: ‘Al meer dan 900 aanmeldingen’

Brielle/Vierpolders – Van dinsdag 19 mei tot en met vrijdag 22 mei staat een nieuwe editie van de Avondvierdaagse Brielle & Vierpolders op het programma. Deelnemers van jong tot oud kunnen weer vier dagen meewandelen en uiteindelijk op de laatste wandelavond met een welverdiende medaille naar huis gaan.

Zeekadetten

Zeekadetten van Korps Hellevoetsluis bij Dodenherdenking op de Dam

Twee kadetten van het Zeekadetkorps Hellevoetsluis hielpen op 4 mei mee tijdens de Nationale Dodenherdenking op de Dam in Amsterdam. Elk jaar zetten scouts en zeekadetten uit heel Nederland zich daar in. Dit jaar werd ook het korps uit Hellevoetsluis gevraagd. Ruben Troost en Martijn Bakker meldden zich aan.

IMG_9985.jpg

Bernissebad: een warm bad voor bezoekers en vrijwilligers

Heenvliet - Zondag opende het Bernissebad in Heenvliet het nieuwe zwemseizoen. De opening stond ook in het teken van het 50-jarig bestaan. Naar aanleiding daarvan feliciteerde wethouder Jeroen Postma de organisatie.

R-Net busvervoer bus

Aanvraag leerlingenvervoer schooljaar 2026-2027 gestart in Voorne aan Zee

Voorne aan Zee – Inwoners van de gemeente Voorne aan Zee kunnen voor het schooljaar 2026-2027 weer leerlingenvervoer aanvragen. De aanvraag moet voor maandag 1 juni worden ingediend bij de gemeente. De aanvraag geldt ook voor inwoners die tijdens het huidige schooljaar 2025-2026 gebruik maken van het leerlingenvervoer.