Spijkernisse, Netherlands
Terug

PENTA College CSG Bahûrium krijgt vanwege groei een tijdelijke uitbreiding

98ac2f1b6b1ce70f44d8b0bda075f0fa

Brielle - PENTA College CSG Bahûrium staat bekend om haar kleinschaligheid: een plek waar iedere leerling de leraren kent en andersom. Toch groeit het aantal leerlingen en met name in de afgelopen jaren zijn hier flinke stappen in gemaakt. Directeur Danny Weeda: ‘We zien een stijging van tien tot vijftien procent. Dat betekent dat je extra ruimte nodig hebt om het kleinschalige karakter te behouden.’

Marieke van Abswoude |  | Aangepast op
Volgens de planning staat voor over drie jaar nieuwbouw of een grote aanbouw naast het huidige gebouw op het programma. Maar omdat het ruimtegebrek nu al merkbaar is, heeft de school in overleg met de gemeente Voorne aan Zee besloten een tijdelijke uitbreiding te realiseren. Directeur Weeda: ‘Deze noodlokalen blijven naar verwachting zo’n drie jaar staan. Het is een tussenoplossing om het huidige capaciteitsprobleem op te vangen. Op dit moment krijgen sommige leerlingen zelfs les in het STC-gebouw, omdat we te weinig lokalen hebben.’

Toch wil de school ondanks de uitbreiding bekend blijven staan om haar kleinschalige karakter.‘Het is absoluut niet onze ambitie om een school te worden met 500 of 600 leerlingen. Juist in deze regio is het belangrijk dat er verschillende soorten scholen zijn, ook in grootte, zodat leerlingen echt iets te kiezen hebben. Met drie à vier extra lokalen zijn we dan ook geholpen. We hebben nu 335 leerlingen, en wanneer we de nieuwbouw straks in gebruik nemen verwachten we rond de 350 leerlingen uit te komen’, vertelt de directeur van de school in gesprek met LINQ Media.

De tijdelijke lokalen worden volgende week vrijdag geplaatst. Na de kerstvakantie is er nog tijd nodig om de inrichting en afwerking helemaal gereed te maken. Als alles volgens plan verloopt, vindt in de eerste week van februari de officiële opening van de noodlokalen plaats door een wethouder van de gemeente Voorne aan Zee.

Lees ook

054 burgemeestersontbijt 2026

Leerlingen van OBS De Houthoeffe ontbijten met burgemeester Arno Scheepers

Hellevoetsluis – Leerlingen van groep vijf van OBS De Houthoeffe in Hellevoetsluis hebben donderdag 8 oktober ontbeten met burgemeester Arno Scheepers. Het ontbijt vond plaats in het gemeentehuis tijdens een officieel Burgemeestersontbijt. Dit is onderdeel van het Nationaal Schoolontbijt waar aandacht wordt gevraagd voor het belang van een gezond ontbijt voor alle kinderen.

201637b8-4b35-4705-bb6a-155024e268b1

Uitslaande brand in chalet op vakantiepark aan de Duinweg in Hellevoetsluis

Hellevoetsluis - Vrijdag kwam aan het einde van de middag een melding binnen van een brand in een chalet op een vakantiepark aan de Duinweg in Hellevoetsluis.

jeroenvanderhorst1

Hekelingen niet bezig met tegenstanders voorafgaand aan duels

REGIO – In de vijfde klasse van het amateurvoetbal komen de zes ploegen die het eiland Voorne Putten vertegenwoordigen zaterdag in actie en daar zit een derby bij. Zo treffen koploper Rockanje en SCO’63 elkaar. We zetten alle team alvast op een rij.

Marlon Pichel - Fotograaf Ferry Alblas

Marlon Pichel van Spijkenisse naar Paradiso: ‘Het is af en toe onwerkelijk’

Spijkenisse - Ooit stond hij als tiener in cafés in Spijkenisse, inmiddels wacht een eigen show in Paradiso. Voor Marlon Pichel begint jarenlang optreden en doorzetten zijn vruchten af te werpen. De zanger en drummer bracht eerder dit jaar een single uit met Danny Vera en timmert met zijn zevenkoppige band stevig aan de weg. ‘Het is af en toe onwerkelijk.’

Bjornjeurissen (OHVV)

Weinig derby gevoel in vierde klasse bij OHVV

REGIO – In de vierde klasse staan er voor de vijf clubs van Voorne Putten weer mooie duels op het programma. Eén ervan is de derby tussen OHVV en FC Vlotbrug. Het veld in Oudenhoorn ligt op een korte afstand van de tegenstander uit Hellevoetsluis, maar van een derby gevoel wil men bij OHVV niet spreken.

boswachterrr

Boswachter Mark neemt wandelaars mee door Voornes Duin: ‘De natuur laat zich niet regisseren’

Rockanje - Wie altijd al wilde weten wat het werk van een boswachter inhoudt, kan zaterdag 17 oktober op pad met boswachter Mark Postma van Natuurmonumenten. Tijdens een drie uur durende wandeling door Voornes Duin vertelt hij over het beheer van het natuurgebied, de gevolgen van de droogte en de bijzondere planten en dieren die er leven. ‘Er bestaat toch nog een beetje het beeld van de boswachter die lekker fluitend met zijn verrekijker door de natuur loopt, maar dat is niet zo.’