Spijkernisse, Netherlands
Terug

Peter Bosch spot Zwijndrechtse (on)Gelukvogels op Sportpark Historyland in Hellevoetsluis

c14a086b122edecff0339ce0a40d8c3c

Op een winderige zaterdagmiddag reisde ik af naar Sportpark Historyland in Hellevoetsluis. Niet te verwarren met het gelijknamige themapark in dezelfde plaats – al had het sportpark bij een doelpuntrijke wedstrijd zomaar die ‘pretpark’-titel kunnen verdienen.

Sport op Voorne-Putten Redactie |  | Aangepast op
De thuisploeg, VV Hellevoetsluis, had in de eerste twee competitieduels al laten zien over scorend vermogen te beschikken. Tegen De Zwerver werd thuis met 2-1 gewonnen, gevolgd door een 4-3 nederlaag tegen Zwervers Capelle, waarin Neil Overheid wel een hattrick noteerde.

VVGZ uit Zwijndrecht, de VoetbalVereniging Gelukvogels Zwijndrecht, had eveneens drie punten verzameld, maar met veel zuinigere cijfers: een 1-0 overwinning en een 1-0 nederlaag. Aanvallend nog zoekende, maar verdedigend degelijk. Om iets na drieën floot scheidsrechter Kevin Blom  voor de aftrap van een wedstrijd waarin de wind een duidelijke rol zou gaan spelen.

Hellevoetsluis profiteerde optimaal van het windvoordeel in de eerste helft. Al in de 10e minuut kopte Jeffrey Burger de 1-0 binnen. Een klein kwartier later was het opnieuw raak: Burger nam een vrije trap van zo’n 20 meter en joeg de bal met hulp van de wind onhoudbaar in de touwen – 2-0.

VVGZ kon daar weinig tegenoverstellen. Het enige wapenfeit was een afstandsschot van aanvoerder Hazhar, dat hoog over het doel van Hellevoetsluis zeilde. Wie dacht dat de rollen na rust zouden worden omgedraaid, kwam bedrogen uit. Hellevoetsluis was direct weer bij de les en had binnen een minuut opnieuw raak: wie anders dan Jeffrey Burger voltooide zijn hattrick – de tweede in evenzoveel weken voor de thuisploeg, na die van Overheid vorige week.

De 4-0 viel in de 59e minuut, toen Gavin van Dort van net buiten de zestien uithaalde. VVGZ kwam in het spel nauwelijks voor, ondanks het verwachte windvoordeel.
Pas in de 81e minuut viel er wat te juichen voor de bezoekers: een vrije trap van circa 18 meter werd, met hulp van de wind, hard in het doel gejaagd. De 4-1 was een mooi doelpunt, maar kwam te laat om nog echt voor spanning te zorgen.

Hellevoetsluis speelde volwassen, scherp en wist het thuispubliek opnieuw te trakteren op doelpunten. Met zes punten uit drie duels deelt de ploeg nu de koppositie met FC Binnenmaas. 
7ba6fd14c0b3fcf3715405ee1da93b00
9fec0783b15183ca1deec2b4ead176a3
402145947970b4e769fcf931fb8683d2

Lees ook

Ongeval_Schenkelweg

Auto op zijkant na botsing met verkeerslicht in Spijkenisse

Spijkenisse – Maandagavond heeft rond 22.40 uur een eenzijdig verkeersongeval plaatsgevonden op de Schenkelweg in Spijkenisse. Het ongeval gebeurde net na de kruising met de Elementenweg. Een automobiliste raakte door nog onbekende oorzaak een verkeerslicht. Door de klap kwam de auto op de zijkant terecht.

WhatsApp Image 2026-07-27 at 14.24.22

Kinder Vakantie Spelen feestelijk geopend: honderden kinderen klaar voor twee weken plezier

Spijkenisse - De 46e editie van de Kinder Vakantie Spelen (KVS) in Park Vogelenzang is vanochtend officieel geopend door wethouder Koos Smeding. Met veel enthousiasme gaf hij het startsein voor twee weken vol hutten bouwen, knutselen, sport en spel. Circa 329 kinderen begonnen de dag vol energie en stonden te popelen om met hout en hamers aan de slag te gaan.

8c9a6ea1-ae23-4f0b-925e-bfd0bf39a031

Spijkenisser Nick Leeuwenhoek verpulvert GR5-record: ‘Zolang je blijft bewegen, ga je vooruit’

Nice - Na 27 dagen, 13 uur en 56 minuten bereikte Nick Leeuwenhoek de boulevard van Nice. De Spijkenisser schreef daarmee geschiedenis op de ruim 2.000 kilometer lange GR5, de beroemde langeafstandswandelroute van Hoek van Holland naar de Middellandse Zee. Met zijn prestatie verbeterde hij de Fastest Known Time (FKT) met ruim twee dagen. ‘Als je de zee ziet, komen alle emoties eruit.’

WhatsApp Image 2026-07-27 at 12.04.27

Brielle Blues opnieuw groot succes: duizenden bezoekers genieten van muziek in de binnenstad

Brielle - De historische binnenstad van Brielle stond gisteren opnieuw volledig in het teken van blues tijdens de 34e editie van Brielle Blues. Duizenden bezoekers trokken naar de vestingstad om verspreid over de verschillende podia te genieten van livemuziek en de vertrouwde, ontspannen festivalsfeer.

Cultuurhuis Nieuwe Veste

Deze activiteiten staan in augustus op het programma in de bibliotheken van Voorne aan Zee

Voorne aan Zee – De komende maand staan er weer allerlei activiteiten voor jong en oud op het programma in de bibliotheken van Voorne aan Zee. Je kunt in de maand augustus terecht voor juridische vragen, kinderen kunnen een eigen geurhanger maken en is er voor de allerkleinste bezoekers een peutervoorleesclub.

Tuintjesmarkt 't Weergors

Tuintjesmarkt op Camping ’t Weergors

Hellevoetsluis - Op Camping ’t Weergors in Hellevoetsluis vindt aankomende zondag de jaarlijkse Tuintjesmarkt plaats. Bezoekers kunnen tussen 10.30 en 14.00 uur langs ongeveer dertig kraampjes struinen die door campinggasten bij hun eigen kampeerplaats worden ingericht.