Spijkernisse, Netherlands
Terug

Petitie om bestrating Thoelaverweg Brielle veiliger te maken

535eed3e50b86d684a8a17f7bc963e86.jpg

Brielle – Bewoners rond de Thoelaverweg in Brielle zijn een online petitie gestart vanwege de onveiligheid die zij ervaren in deze straat. De kinderkopbestrating maakt het volgens de makers van de petitie een onveilige leefomgeving voor buurtbewoners en mensen die gebruik maken van de weg.

Perry van Brandwijk |  | Aangepast op
‘Er zijn al meerdere ongelukken gebeurd. Het is tijd dat de overheid verantwoordelijkheid neemt en zorgt voor een veilige weg. Teken nu voor herstel en veiligheid en help mee aan een veilige leefomgeving’, zo luidt de boodschap van de petitiemakers. De bewoners willen verdere valpartijen en letsel voorkomen door middel van een veilige herinrichting van de straat. Zij stellen voor om bakstenen met klinkers in visgraatbestand of elleboogverband te plaatsen aan de Thoelaverweg in plaats van de kinderkopbestrating.

Ondertussen is de online petitie al meer dan 350 keer ondertekend. ‘We verzoeken de straat veiliger te maken, zodat er minder ongelukken en glijpartijen gebeuren door de weg te herinrichten met andere stenen, die niet extreem glad worden met natheid, ijs of regen’, sluiten de petitiemakers af op hun pagina.

Een woordvoerder laat in een reactie weten dat de petitie nog niet bij de gemeente is ingediend. ‘De inrichting van de Thoelaverweg en omgeving en het materiaalgebruik in de Brielse binnenstad is destijds niet van de ene op de andere dag tot stand gekomen. We houden de kwaliteit van onze wegen natuurlijk in de gaten, dat geldt ook voor de Thoelaverweg. Als er nieuwe vragen zijn, zullen we deze bekijken en beantwoorden’, vertelt de woordvoerder van de gemeente Voorne aan Zee.

Lees ook

Anne Frankboom Geervliet

Zaailing van Anne Frankboom bij Joodse begraafplaats Geervliet

Burgemeester Cor Lamers van Nissewaard en rabbijn Jehoeda Vorst van de Joodse Gemeente Rotterdam hebben woensdag 13 mei, samen met leerlingen van de Markenburgschool, een plaquette onthuld bij de nieuw geplante Anne Frankboom bij de Joodse begraafplaats net buiten Geervliet.

2. Opa Bram en opoe Jaantje.jpg

De Duinhuisjes openen extra op Hemelvaartsdag en Tweede Pinksterdag

Rockanje - Openluchtmuseum De Duinhuisjes is een klein museum aan de rand van de duinen. Op het terrein lijkt het alsof de tijd even heeft stilgestaan. Bezoekers kunnen de huisjes bekijken, maar ook op het groene erf plaatsnemen op een bankje en genieten van de rust en de vogels.

burgemeester traint.jpg

Burgemeester sprint naar vijfde plaats bij Voorne Atletiek

Vierpolders - Burgemeester Arno Scheepers was dinsdagavond 12 mei aanwezig bij een loopwedstrijd bij Voorne Atletiek in Vierpolders. De atletiekvereniging nam deel aan de Rijnmond Track Series, een serie baanraces op atletiekbanen in de regio Rotterdam-Rijnmond. Lopers van meerdere niveaus kwamen uit op de 1500 meter.

Tuintjesmarkt Zuidland flyer.jpg

Tientallen straten in Zuidland op 6 juni in het teken van een tuintjesmarkt: ‘Markt voor en door Zuidland’

Zuidland – Zaterdag 6 juni staan tientallen straten in Zuidland in het teken van een tuintjesmarkt onder het motto: ‘Markt voor en door Zuidland’. Vanuit hun eigen tuin, oprit of garage verkopen bewoners tussen 10:00 en 16:00 allerlei spullen als boeken, kleding, zelfgemaakte producten en andere hobbyspullen. Organisator Wilma hoopt zoveel mogelijk inwoners van Zuidland te enthousiasmeren om mee te doen aan de tuintjesmarkt als verkoper of langs te komen als bezoeker.

20260513_084315.jpg

Stroomstoring Spijkenisse Schenkel verholpen

Spijkenisse - In de wijk Schenkel in Spijkenisse was vanmorgen om 08.24 uur sprake van een stroomstoring.

WhatsApp Image 2026-05-12 at 18.03.54.jpeg

Ernstig ongeval op Groene Kruisweg-Oost in Heenvliet

Heenvliet- Op de Groene Kruisweg-Oost in Heenvliet heeft dinsdag aan het einde van de middag een ernstig ongeval plaatsgevonden. Meerdere hulpdiensten zijn ter plaatse, waaronder een traumahelikopter die in de omgeving is geland.