Spijkernisse, Netherlands
Terug

Politie houdt controles op fietsverlichting in Spijkenisse

9e15e2c67cb7ef1b873ea8266f23a9aa.jpg
Perry van Brandwijk |  | Aangepast op
Spijkenisse - Dinsdagochtend 17 december heeft de politie op meerdere locaties in Spijkenisse gecontroleerd op de aanwezigheid van fietsverlichting. De politie controleert in de wintermaanden extra vaak op fietsverlichting.

Tijdens de controles in Spijkenisse werden dinsdag in totaal 22 bekeuringen uitgeschreven aan fietsers die hun verlichting niet op orde hadden. Ook werden meerdere waarschuwingen gegeven aan twijfelgevallen.

Fietsers kunnen een boete krijgen bij een controle als zij het voor- of achterlicht niet aan hebben staan in het donker, schemer of bij slecht zicht. Ook kan er volgens de politie een boete uitgedeeld worden als er geen reflectoren op de achterkant, op de trappers of op de wielen van de fiets aanwezig zijn.

De boete kan ook worden uitgedeeld als het fietslicht een andere kleur heeft, knippert of op een verkeerde plek is bevestigd. Bij fietsen in het donker zonder verlichting wordt een boete van 70 euro uitgedeeld. Wanneer er wordt gefietst zonder reflectoren, wordt een boete van 45 euro uitgeschreven.

Lees ook

start2run 2026-1.jpg

Voorne Atletiek start nieuwe Start2Run-groep

Voorne aan Zee - Voorne Atletiek organiseert vanaf 2 maart een nieuwe Start2Run-groep voor volwassenen die willen beginnen met hardlopen of hun looproutine willen uitbreiden. De trainingen duren tien weken en vinden plaats op dinsdag- en donderdagavond van 19.15 tot 20.45 uur, vertrek vanaf het clubgebouw aan het Geuzenpark 3, op de grens van Vierpolders en Brielle.

SPIVO.jpg

Spivo Dames 1 wint thuis van Voltena Dames 1

Spijkenisse - Volleybalclub Spivo Dames 1 heeft in Spijkenisse een overwinning behaald op Voltena Dames 1. Daarmee herstelde de ploeg zich van de eerdere nederlaag in de uitwedstrijd tegen de formatie uit Werkendam.

WhatsApp Image 2026-01-19 at 11.52.53.jpeg

BREStheater doet mee aan Nationaal Theaterweekend 2026

Brielle – In het weekend van vrijdag 23 tot en met zondag 25 januari vindt het Nationaal Theaterweekend plaats. Door het hele land staan theaters stil bij de kracht en veelzijdigheid van theater, met een programma dat een breed publiek aanspreekt. Ook het BREStheater neemt deel en presenteert dat weekend meerdere voorstellingen.

Catharina_hoponhopoff.png

Bijeenkomsten over ouder worden in Voorne aan Zee

Voorne aan Zee - In Voorne aan Zee worden op verschillende locaties bijeenkomsten georganiseerd waarin oudere inwoners met elkaar in gesprek gaan over het ouder worden. Het initiatief, onder de naam Samen ouder, Samen wijzer, richt zich op thema’s als wonen, gezondheid, sociale contacten en vrijetijdsbesteding.

20260118_18481959_1000003630.jpg

Vrijwilligers en gemeente knappen oud voetbalveld Heenvliet op

Heenvliet - Op het oude voetbalveld van Heenvliet, dat ook jaarlijks wordt gebruikt tijdens de paardenmarkt en andere evenementen, is afgelopen zaterdag een grootschalige opruimactie gestart. Het terrein lag er al geruime tijd verwaarloosd bij. Overal was afval te vinden, variërend van oude voetbalschoenen in de bosjes tot lege flesjes sterke drank. Voor voorbijgangers was het duidelijk zichtbaar dat het veld dringend aan onderhoud toe was.

Weerbaarheid_bij_vrouwen.png

Nieuw weerbaarheidsprogramma voor vrouwen van start in Voorne aan Zee

Voorne aan Zee – Deze maand is in Voorne aan Zee een nieuw initiatief van start gegaan: een laagdrempelig weerbaarheidsprogramma speciaal voor vrouwen. Het tienweekse programma richt zich op mentale en fysieke kracht, zelfvertrouwen en praktische technieken om beter om te gaan met lastige situaties in het dagelijks leven.