Spijkernisse, Netherlands
Terug

Politie houdt controles op fietsverlichting in Spijkenisse

9e15e2c67cb7ef1b873ea8266f23a9aa.jpg
Perry van Brandwijk |  | Aangepast op
Spijkenisse - Dinsdagochtend 17 december heeft de politie op meerdere locaties in Spijkenisse gecontroleerd op de aanwezigheid van fietsverlichting. De politie controleert in de wintermaanden extra vaak op fietsverlichting.

Tijdens de controles in Spijkenisse werden dinsdag in totaal 22 bekeuringen uitgeschreven aan fietsers die hun verlichting niet op orde hadden. Ook werden meerdere waarschuwingen gegeven aan twijfelgevallen.

Fietsers kunnen een boete krijgen bij een controle als zij het voor- of achterlicht niet aan hebben staan in het donker, schemer of bij slecht zicht. Ook kan er volgens de politie een boete uitgedeeld worden als er geen reflectoren op de achterkant, op de trappers of op de wielen van de fiets aanwezig zijn.

De boete kan ook worden uitgedeeld als het fietslicht een andere kleur heeft, knippert of op een verkeerde plek is bevestigd. Bij fietsen in het donker zonder verlichting wordt een boete van 70 euro uitgedeeld. Wanneer er wordt gefietst zonder reflectoren, wordt een boete van 45 euro uitgeschreven.

Lees ook

Screenshot_20260412_150706_Instagram.jpg

Kenzie Bresser over de finish bij marathon Rotterdam

Health vlogger Kenzie Bresser uit Spijkenisse heeft de medaille van de Marathon Rotterdam op zak. De content creator met bijna 28.000 volgers op TikTok deelt video’s over persoonlijke gezondheidsuitdagingen, zoals een ijsbad nemen of binnen 100 dagen in een populair mannenblad komen. Uiteindelijk kwam hij over de finish in een tijd van 03:20:38.

IMG_6926.jpg

Veel belangstelling voor open dag bij Dierenopvangcentrum Spijkenisse

Spijkenisse - Veel mensen namen zaterdag een kijkje bij Dierenopvangcentrum Spijkenisse tijdens de open dag. Er waren verschillende kraampjes en activiteiten voor kinderen. Zo konden kinderen tegen een kleine vergoeding knutselen, maar waren er ook spelletjes zoals sjoelen.

scout it out.jpg

Scouting Hellevoetsluis al bijna 75 jaar een begrip: ‘We groeien mee met onze tijd’

Hellevoetsluis - Wat bijna 75 jaar geleden begon als twee aparte groepen voor jongens en meisjes, is uitgegroeid tot een van de grootste scoutingverenigingen van Nederland. Scouting Hellevoetsluis is springlevend en blijft groeien. Sinds kort staat Eric Meerman aan het roer als voorzitter. ‘Ik zit hier al sinds mijn zesde. Eigenlijk ben ik nooit meer weggegaan.’

WhatsApp Image 2026-04-10 at 12.30.55.jpeg

Kees Aart brengt oorlogsgeschiedenis dichtbij: ‘Dan merk je dat ze het écht voelen’

Spijkenisse - Wat gebeurde er tijdens de Tweede Wereldoorlog in Spijkenisse? Wie de grote lijnen van de geschiedenis kent, denkt al snel aan de Moerdijkbrug of de Grebbeberg. Maar ook op Voorne-Putten speelden zich aangrijpende gebeurtenissen af. Kees Aart van der Meijde (71) vertelt ze in klaslokalen en in de bibliotheek.

20260411-JVB_8846.jpg

Minderjarige jongen aangehouden na bedreiging met mes

De politie Nissewaard heeft een minderjarige jongen aangehouden na bedreiging met een mes. Na de aanhouding heeft de politie meerdere keukenmessen in beslag genomen.

IMG-20260411-WA0032.jpg

FC Vlotbrug is de snelste kampioen van Nederland

FC Vlotbrug uit Hellevoetsluis is nu al kampioen geworden. Daarmee is het de eerste kampioen van Nederland. In een uitwedstrijd tegen SCO ’63 in Spijkenisse eindigde het in 1-5 en is het kampioenschap in de Vijfde Klasse E definitief binnengehaald.