Spijkernisse, Netherlands
Terug

Politie houdt controles op fietsverlichting in Spijkenisse

9e15e2c67cb7ef1b873ea8266f23a9aa.jpg
Perry van Brandwijk |  | Aangepast op
Spijkenisse - Dinsdagochtend 17 december heeft de politie op meerdere locaties in Spijkenisse gecontroleerd op de aanwezigheid van fietsverlichting. De politie controleert in de wintermaanden extra vaak op fietsverlichting.

Tijdens de controles in Spijkenisse werden dinsdag in totaal 22 bekeuringen uitgeschreven aan fietsers die hun verlichting niet op orde hadden. Ook werden meerdere waarschuwingen gegeven aan twijfelgevallen.

Fietsers kunnen een boete krijgen bij een controle als zij het voor- of achterlicht niet aan hebben staan in het donker, schemer of bij slecht zicht. Ook kan er volgens de politie een boete uitgedeeld worden als er geen reflectoren op de achterkant, op de trappers of op de wielen van de fiets aanwezig zijn.

De boete kan ook worden uitgedeeld als het fietslicht een andere kleur heeft, knippert of op een verkeerde plek is bevestigd. Bij fietsen in het donker zonder verlichting wordt een boete van 70 euro uitgedeeld. Wanneer er wordt gefietst zonder reflectoren, wordt een boete van 45 euro uitgeschreven.

Lees ook

Schermafbeelding 2026-05-08 131801.png

Komende week ’s nachts omrijden door nachtelijke werkzaamheden op N57

Weggebruikers op Voorne-Putten moeten komende week ’s nachts rekening houden met extra reistijd door afsluitingen en omleidingen op de N57 tussen Hellevoetsluis en Brielle. Rijkswaterstaat voert tussen maandag 11 mei en donderdag 14 mei werkzaamheden uit aan de weg en verkeerssystemen.

Schermafbeelding 2026-05-08 123128.png

Gezamenlijke zienswijze omwonenden beschermd wonen locatie Leger des Heils

Bewoners uit de wijken De Hoek en Vierambachten in Spijkenisse zijn een gezamenlijke bewonerszienswijze gestart over het voorgenomen gebruik van de opvanglocatie aan de Hoeklaan 82. Via een online formulier kunnen inwoners aangeven dat zij de zienswijze ondersteunen en mede-indiener willen worden bij eventuele vervolgprocedures, zoals beroep.

Kevin Spanjersberg.jpg

Van lokale omroep naar landelijke televisie voor Kevin Spanjersberg: ‘Zonder lokale omroep hier nooit terechtgekomen’

Regio – Verslaggever Kevin Spanjersberg heeft van een hobby letterlijk zijn baan kunnen maken. Hij groeide op in onze regio en was jarenlang actief bij de lokale omroep. Inmiddels heeft hij de stap gemaakt naar de landelijke televisie en is hij één van de gezichten van het televisieprogramma ‘Hart van Nederland’ op SBS6.

20260507-JB1_6460.jpeg

Heg vliegt in brand aan de Noorddijk in Geervliet

Geervliet – Donderdagmiddag werd rond 17:45 uur melding gemaakt bij de hulpdiensten van een buitenbrand aan de Noorddijk in Geervliet. Ter plaatse bleek het te gaan om een dikke heg die in brand was komen te staan. Het blussen van de brand duurde langer dan normaal gesproken door de 1,5 meter dikke heg.

Stock_Gemeente_Nissewaard_Stadhuis.JPG

Motie van afkeuring over opvanglocatie Hoeklaan door gemeenteraad verworpen

Nissewaard - Hardt voor Nissewaard heeft woensdag 6 mei samen met Forum voor Democratie en de PVV een motie van afkeuring ingediend tijdens de gemeenteraadsvergadering van Nissewaard. Onderwerp was de opvanglocatie van het Leger des Heils aan de Hoeklaan. De partijen vinden dat het college onzorgvuldig heeft gehandeld bij de komst van een voorziening voor mensen met zware psychiatrische problemen en verslavingsproblematiek.

Verkenningsvoertuig_Duin_Brandweer (18).jpg

Nieuwe duinverkenningsvoertuigen voor brandweer

Regio - Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond heeft woensdagmiddag 6 mei vier nieuwe duinverkenningsvoertuigen overgedragen aan de brandweerkazernes Hoek van Holland, Oostvoorne, Rockanje en Ouddorp.