Spijkernisse, Netherlands
Terug

Politie houdt controles op fietsverlichting in Spijkenisse

9e15e2c67cb7ef1b873ea8266f23a9aa.jpg
Perry van Brandwijk |  | Aangepast op
Spijkenisse - Dinsdagochtend 17 december heeft de politie op meerdere locaties in Spijkenisse gecontroleerd op de aanwezigheid van fietsverlichting. De politie controleert in de wintermaanden extra vaak op fietsverlichting.

Tijdens de controles in Spijkenisse werden dinsdag in totaal 22 bekeuringen uitgeschreven aan fietsers die hun verlichting niet op orde hadden. Ook werden meerdere waarschuwingen gegeven aan twijfelgevallen.

Fietsers kunnen een boete krijgen bij een controle als zij het voor- of achterlicht niet aan hebben staan in het donker, schemer of bij slecht zicht. Ook kan er volgens de politie een boete uitgedeeld worden als er geen reflectoren op de achterkant, op de trappers of op de wielen van de fiets aanwezig zijn.

De boete kan ook worden uitgedeeld als het fietslicht een andere kleur heeft, knippert of op een verkeerde plek is bevestigd. Bij fietsen in het donker zonder verlichting wordt een boete van 70 euro uitgedeeld. Wanneer er wordt gefietst zonder reflectoren, wordt een boete van 45 euro uitgeschreven.

Lees ook

d3edb6af-3d61-49d6-88be-5c12674eac96.jpg

Bowling Vereniging Spijkenisse viert 50-jarig jubileum: ‘Meer dan een sport’

Spijkenisse - Bowling Vereniging Spijkenisse bestaat officieel vijftig jaar. Dat jubileum werd afgelopen vrijdag feestelijk gevierd op de bowlingbaan. Leden, oud-leden en hun partners kwamen samen voor een avond vol herinneringen en ontmoeting. Wethouder Jeroen Postma en voorzitter Giovanni Rotmans hielden allebei een toespraak.

20260131_11474076_1000003953.jpg

Samen schouder aan schouder: eerbetoon aan onze veteranen

Hellevoetsluis - Tijdens een bijzondere herdenking, een initiatief van Lies van der Pol, kwamen mensen vanochtend bij elkaar om samen een duidelijk signaal te geven: onze veteranen worden geëerd en hun inzet wordt niet vergeten. De aanleiding voor het initiatief waren recente uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump. Volgens veel aanwezigen deden deze uitspraken geen recht aan de inzet van bondgenoten, waaronder Nederlandse militairen.

SW250502_MS102.jpg

Michael Scheffers: 'Als rector kun je iets betekenen voor een hele school'

Brielle - Vandaag is het Dag van de Schooldirecteur. Een mooi moment om stil te staan bij het werk van schoolleiders. Hiervoor spraken we met Michael Scheffers, rector van het Maerlant College in Brielle. Een rector die elke dag met plezier naar zijn werk gaat en nooit had verwacht op zijn 36e al aan het roer te staan van een grote middelbare school.

Eenden in Waterland.jpg

Eendenoverlast in winkelcentrum Waterland

Spijkenisse - Bezoekers van Winkelcentrum Waterland worden dringend verzocht de eenden niet meer te voederen. De waarschuwingsborden zijn overal te zien. Er komen namelijk steeds meer eenden.

Park Vogelenzang - Niels Braal Fotografie.jpeg

College akkoord met Masterplan Park Vogelenzang: voorbereidingen starten

Spijkenisse - Het college van B&W heeft groen licht gegeven voor het Masterplan Park Vogelenzang. Dankzij dit besluit kan de gemeente starten met de voorbereidingen voor de uitvoering van het plan, dat is gericht op een toekomstbestendig en aantrekkelijk park voor bewoners en bezoekers.

WhatsApp Image 2026-01-30 at 11.23.03 (1).jpeg

Succesvolle Carrièremarkt Techniek op het Maerlant in Brielle

Brielle - Op het Maerlant in Brielle vond donderdag 29 januari een grote Carrièremarkt Techniek plaats voor leerlingen uit de regio. Tijdens de markt kregen jongeren de kans om op een laagdrempelige manier kennis te maken met de wereld van techniek, een sector waar momenteel een groot tekort aan vakmensen is.