Spijkernisse, Netherlands
Terug

PvdA-fractie steunt uitbreiding Theater de Stoep

0a275c530b26aefc35c349c99d1456b3
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Spijkenisse - De fractie van de PvdA Nissewaard heeft ingestemd met het uitbreidingsplan van Theater de Stoep. Het plan omvat een lening die de gemeente aangaat en die wordt terugbetaald vanuit de extra kaartverkoop die de uitbreiding mogelijk maakt.

Deze lening is te vergelijken met een hypotheek: net zoals een huis als onderpand dient, functioneren de extra stoelen in het theater als onderpand. Het geld dat wordt uitgeleend, komt dus volledig terug.De PvdA-fractie is zich bewust van de zorgen die leven rondom de bezuinigingen, met name op het gebied van het sociaal domein. "Als er financiële ruimte was om bezuinigingen terug te draaien, zouden we dat onmiddellijk doen," stelt fractievoorzitter Geert de Vries. "Maar dit is helaas niet mogelijk vanwege het financieel ravijn waarin de gemeenten zich bevinden. De rijksoverheid geeft structureel minder geld aan gemeenten, waardoor bezuinigingen onvermijdelijk zijn."

De PvdA benadrukt echter dat het geld voor de uitbreiding van Theater de Stoep geen uitgave of subsidie is, maar een lening die wordt terugbetaald. "Dit is geen verloren uitgave. Het is een investering die zichzelf terugverdient. Er wordt soms een verkeerde tegenstelling gecreëerd tussen investeren in De Stoep of het terugdraaien van bezuinigingen. Maar zelfs als we deze lening niet zouden verstrekken, zou dat geen extra ruimte bieden om de bezuinigingen te verzachten, omdat bezuinigingen te maken hebben met structurele uitgaven en niet met eenmalige investeringen."

Met deze investering kan Theater de Stoep zijn positie versterken, meer bezoekers verwelkomen en grotere producties aantrekken, wat een impuls betekent voor het culturele leven in de stad. Belangrijk is dat deze uitbreiding de inwoners uiteindelijk niets kost, omdat de lening wordt terugbetaald uit de extra inkomsten.
4fbe4924ccc3c9fa0b7c0994cd003999

Lees ook

IMG_4971

Traumahelikopter ingezet na bedrijfsongeval in Botlek

Botlek – Aan de Montrealweg in de Botlek heeft woensdag een ongeval plaatsgevonden bij een bedrijf. Vanwege het incident werd onder meer een traumahelikopter opgeroepen, die in de omgeving landde.

WhatsApp Image 2026-08-18 at 17.38.01

Twee auto's zwaar beschadigd bij ongeval op Nijverheidsweg

Hellevoetsluis – Op de Nijverheidsweg in Hellevoetsluis heeft dinsdagmiddag een verkeersongeval plaatsgevonden waarbij twee auto's flink beschadigd raakten.

bernissepop

Bernissepop gaat niet door

Bernissepop gaat niet door. De organisatie maakte dinsdag bekend dat het evenement wordt geannuleerd. Na zestien maanden voorbereiding zijn met nog drie weken te gaan ongeveer 1.900 van de 7.700 beschikbare kaarten verkocht.

20260817_195837

Handen uit de mouwen voor nieuwe blaashal in Spijkenisse

Spijkenisse – Bij Hockeyvereniging Spijkenisse zijn maandag de buizen en palen geleverd voor de nieuwe blaashal. De levering verliep alleen niet helemaal zoals gepland. De vrachtwagen kon de benodigde draai op het terrein niet maken, waardoor het materiaal aan het begin van het terrein moest worden neergezet.

Vestingdagen_2026_Hellevoetsluis_William van den Handel (21)

In beeld: terugblik op drukbezochte Vestingdagen in Hellevoetsluis

Hellevoetsluis – Afgelopen weekend trokken veel bezoekers naar Hellevoetsluis voor de Vestingdagen. Verspreid over het evenemententerrein was er voor jong en oud van alles te zien en te beleven.

IMG_3466

Jeugd Brandweerwedstrijden op 26 augustus in Oostvoorne

Oostvoorne – De Hofwei in Oostvoorne verandert woensdagavond 26 augustus in een brandweerparcours voor de jaarlijkse Jeugd Brandweerwedstrijden. Kinderen van 6 tot en met 12 jaar kunnen tijdens verschillende opdrachten ervaren hoe het is om als brandweerman of brandweervrouw aan de slag te gaan.