Spijkernisse, Netherlands
Terug

PvdA-fractie steunt uitbreiding Theater de Stoep

0a275c530b26aefc35c349c99d1456b3
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Spijkenisse - De fractie van de PvdA Nissewaard heeft ingestemd met het uitbreidingsplan van Theater de Stoep. Het plan omvat een lening die de gemeente aangaat en die wordt terugbetaald vanuit de extra kaartverkoop die de uitbreiding mogelijk maakt.

Deze lening is te vergelijken met een hypotheek: net zoals een huis als onderpand dient, functioneren de extra stoelen in het theater als onderpand. Het geld dat wordt uitgeleend, komt dus volledig terug.De PvdA-fractie is zich bewust van de zorgen die leven rondom de bezuinigingen, met name op het gebied van het sociaal domein. "Als er financiële ruimte was om bezuinigingen terug te draaien, zouden we dat onmiddellijk doen," stelt fractievoorzitter Geert de Vries. "Maar dit is helaas niet mogelijk vanwege het financieel ravijn waarin de gemeenten zich bevinden. De rijksoverheid geeft structureel minder geld aan gemeenten, waardoor bezuinigingen onvermijdelijk zijn."

De PvdA benadrukt echter dat het geld voor de uitbreiding van Theater de Stoep geen uitgave of subsidie is, maar een lening die wordt terugbetaald. "Dit is geen verloren uitgave. Het is een investering die zichzelf terugverdient. Er wordt soms een verkeerde tegenstelling gecreëerd tussen investeren in De Stoep of het terugdraaien van bezuinigingen. Maar zelfs als we deze lening niet zouden verstrekken, zou dat geen extra ruimte bieden om de bezuinigingen te verzachten, omdat bezuinigingen te maken hebben met structurele uitgaven en niet met eenmalige investeringen."

Met deze investering kan Theater de Stoep zijn positie versterken, meer bezoekers verwelkomen en grotere producties aantrekken, wat een impuls betekent voor het culturele leven in de stad. Belangrijk is dat deze uitbreiding de inwoners uiteindelijk niets kost, omdat de lening wordt terugbetaald uit de extra inkomsten.
4fbe4924ccc3c9fa0b7c0994cd003999

Lees ook

oussamabekkaoui(Dick)

Nieuwenhoorn opent de competitie met ruime zege op Kruisland

Kruisland – De enige deelnemer in de eerste klasse bij het amateurvoetbal, deze competitie, Nieuwenhoorn startte haar reeks op haar oude speeldag zondag in het Brabantse Kruisland, waar de plaatselijke voetbaltrots de tegenstander was van de Hellevoeters. Het werd voor de ploeg van Oussamma Bekkaoui 1-5 (1-2).

politiee hellevoetsluis3

Politie controleert 6000 bestuurders in Brielle, Hoogvliet en Middelharnis

In de nacht van vrijdag op zaterdag ging het district Zuid-West van de Eenheid Rotterdam ‘op slot’. Op drie locaties tegelijk, in Brielle, Hoogvliet en Middelharnis, werd gecontroleerd op rijden onder invloed.

fransenkata32024

Gebroeders Fransen reizen opnieuw af voor WK Kata

Spijkenisse – De gebroeders Fransen zijn inmiddels niet meer van het wereldtoneel te denken met hun Kata judo. Komend weekend staan Youri en Micha Fransen voor de achtste keer in totaal op het WK in Sarajevo. De equipe van Nederland bestaat uit 14 koppels in diverse disciplines, een derde daarvan wordt geleverd door sportschool Chitari uit Spijkenisse.

Sport op Voorne-Putten radio

Loting van Voetbal Rijnmond cup live op Linq FM

De loting voor de nieuwe editie van de Trainingskampen.nl Cup vindt woensdagavond 23 september plaats in de studio van Linq Media. Vanaf 19.00 uur is de loting rechtstreeks te volgen via Linq FM.

andrelinger(peter)

Zes ploegen uit de vijfde klasse van start met de competitie

REGIO – De ploegen van ‘ons’ eiland Voorne Putten in de vijfde klasse, waar de meeste teams actief zijn, opende de competitie zaterdag met verschillende resultaten. Dit zijn de uitslagen van de zes deelnemers uit onze regio.

Bjorn Jeurissen (OHVV)

Geen enkele overwinning voor ploegen in de vierde klasse

REGIO – Vijf deelnemers van het eiland Voorne Putten kwamen zaterdag in actie voor hun eerste competitieduel. Opvallend genoeg wist geen van de ploegen haar partij te winnen. Een overzicht van wat de Eilandse clubs deden.