Spijkernisse, Netherlands
Terug

Pvda Nissewaard in actie voor de Voedselbank: ‘Inzamelingsactie om boodschappen te doneren’

Inzamelingsactie Voedselbank PvdA Nissewaard

Vorig jaar werd een bedrag van ongeveer 1700 euro opgehaald

Foto: PvdA Nissewaard

Nissewaard – PvdA Nissewaard komt dit jaar opnieuw in voor de Voedselbank in Spijkenisse. De politieke partij organiseert een inzamelingsactie waarbij zoveel mogelijk Postcode Loterij-cadeaukaarten worden verzameld. Met de ingeleverde cadeaukaarten worden boodschappen gedaan en rechtstreeks gedoneerd aan de Voedselbank. Met het initiatief wil de partij inwoners de mogelijkheid geven om een cadeaukaart op een eenvoudige manier ten goede te laten komen aan mensen die gebruikmaken van de Voedselbank.

Perry van Brandwijk |

‘Het idee om op deze manier een inzamelingsactie te organiseren, is een aantal jaar geleden al ontstaan. We vonden het een mooi idee om de cadeaukaarten die mensen op de mat krijgen in te zamelen en de boodschappen die daarvan gehaald kunnen worden aan de Voedselbank te doneren. Allemaal bedoeld voor de mensen die het wat minder hebben. We vinden de Voedselbank als politieke partij een erg belangrijk doel. Het is natuurlijk erg treurig dat dit moet bestaan, maar we zijn wel blij dat het bestaat voor mensen die minder te besteden hebben wel langs kunnen om bijvoorbeeld eten te bemachtigen’, vertelt Hidde Douma van PvdA Nissewaard.

Om bij te dragen aan de inzamelingsactie kunnen inwoners een cadeaukaart ter waarde van 15 euro van de Postcode Loterij activeren en deze inleveren bij diverse inzamelpunten. De kaarten kunnen worden ingeleverd bij ’t Kaasplateau in Spijkenisse, Alexanderhoeve in Spijkenisse, Delikaas in Spijkenisse en Cigo in Zuidland. Alle verzamelde kaarten worden door PvdA Nissewaard ingezet om boodschappen voor de Voedselbank in Spijkenisse te doen.

Tijdens de inzamelingsactie van vorig jaar werd een bedrag van ongeveer 1700 euro aan boodschappen opgehaald voor de Voedselbank. Hidde Douma: ‘Dat was echt een ontzettend mooi bedrag. We waren hier echt heel erg blij mee en er ook dankbaar voor dat zoveel mensen het initiatief namen om hun cadeaukaarten in te leveren. De Voedselbank in Spijkenisse was er ook heel blij mee, want we konden twee volle containers met producten inladen vanaf de supermarkt die bij de Voedselbank terechtkwamen.’

Volgens Douma blijft de politieke partij zich ook in de huidige raadsperiode in Nissewaard inzetten om het aantal inwoners dat gebruik moet maken van de Voedselbank omlaag te brengen. ‘We hebben als de partij altijd wel de inzet om dat aantal steeds meer naar beneden te brengen. Deze actie organiseren we al jaren en de afgelopen tijd hebben we al verschillende bedragen op kunnen halen voor de Voedselbank. Het zou al fantastisch zijn als we het bedrag van 1700 euro aan boodschappen in ieder geval kunnen evenaren’, sluit Hidde Douma af.

Lees ook

JB1_4079

Vrachtwagen op zijn kant na nachtelijk ongeval op A15 richting Rotterdam

Europoort – Op de A15 richting Rotterdam is in de nacht van dinsdag op woensdag een vrachtwagen gekanteld na een aanrijding met een andere vrachtwagen. Een chauffeur raakte daarbij gewond.

img_1609

Time2linedance maakt zich op voor 15-jarig jubileum: ‘Linedance is echt niet alleen country’

Spijkenisse - Wie bij linedance meteen denkt aan cowboyhoeden, laarzen en uitsluitend countrymuziek, heeft volgens Joran van der Noll maar een deel van het verhaal te pakken. Bij Time2linedance wordt net zo makkelijk op moderne muziek gedanst. De dansgroep, actief op meerdere locaties in en rond Spijkenisse, bestaat in maart vijftien jaar. Dat jubileum wil de organisatie groots vieren.

WhatsApp Image 2026-10-05 at 14.30.55

Met een dreun komt de geschiedenis van Hellevoetsluis tot leven

Hellevoetsluis – Een harde knal, een meterslange steekvlam en een flinke rookwolk. Wie een demonstratie van de kanonniers in de vesting van Hellevoetsluis bijwoont, krijgt een klein voorproefje van het militaire verleden van de stad. De Stichting Kanonniers Hellevoetsluis houdt de geschiedenis van het eeuwenoude geschut levend. Eind september lieten de kanonniers tijdens verschillende demonstraties in de regio opnieuw van zich horen.

IMG_4915-scaled

Fort Noorddijk opent hek voor Nacht van de Nacht

Hellevoetsluis – Normaal gesproken blijft het hek van Fort Noorddijk grotendeels gesloten voor publiek. Tijdens de Nacht van de Nacht komt daar verandering in. Op zaterdag 24 oktober kunnen bezoekers in het donker het forteiland ontdekken, dwaallichten zoeken en kennismaken met de militaire geschiedenis van de bijzondere plek.

261010 - Gesneden koek © Wilbert Eerland LIGGEND 2 KLEIN

Kinderboekenbal in BREStheater zet jonge bezoekers in de schijnwerpers

Brielle – De rode loper gaat uit en de spotlights gaan aan tijdens het Kinderboekenbal van Bibliotheek Zuid-Hollandse Eilanden. Op 10 oktober staat BREStheater in het teken van boeken, theater en verbeelding. Als feestelijke afsluiting is de nieuwste productie van theatergezelschap Gesneden Koek te zien: 'De voorstelling die niet gezien wil worden'.

Politie_spoed

Ruzie tussen twee 14-jarige jongens eindigt in steekincident bij metrostation Spijkenisse

Spijkenisse – Twee 14-jarige jongens uit Rozenburg hebben dinsdagochtend ruzie gekregen bij metrostation Spijkenisse Centrum. Tijdens de ruzie stak een van de jongens met een mes in de richting van de ander.