Spijkernisse, Netherlands
Terug

PvdA wil snelheidsremmende maatregelen op Oudelandsedijk

37e4cc2cb87cc9c30f9ddfc4e97c260a
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Abbenbroek - Tijdens de Commissie Leefomgeving afgelopen woensdag heeft PvdA-raadslid Geert de Vries aandacht gevraagd voor de aanhoudende overlast van hardrijdend verkeer op de Oudelandsedijk in Abbenbroek. Bewonerslangs deze weg klagen al langere tijd over te hoge snelheden en hebben verzocht om doeltreffende snelheidsremmende maatregelen.

Hierbij geven zij nadrukkelijk aan dat verkeersdrempels geen optie zijn, aangezien veel woningen in het gebied niet onderheid zijn. Volgens De Vries zijn er al enkele maatregelen getroffen, zoals waarschuwingsborden met de tekst "Hou je aan de limiet, check wat vaker je snelheid" en een digitaal snelheidsbord. Ondanks deze inspanningen constateren bewoners dat de snelheidsovertredingen nog steeds een groot probleem vormen.

Hoewel de Oudelandsedijk in beheer is van het waterschap, roept De Vries het college op om samen met bewoners te onderzoeken welke maatregelen wél effectief kunnen zijn om de verkeersveiligheid te verbeteren. In reactie op de vraag gaf de wethouder aan dat hij weinig invloed heeft op de situatie, omdat het beheer bij het waterschap ligt. Wel zegde
hij toe om dit onderwerp aan te kaarten tijdens het overleg tussen de buurgemeenten en het waterschap.

De PvdA blijft zich inzetten voor een veilige woonomgeving en zal de ontwikkelingen rondom dit onderwerp nauwlettend blijven volgen. "Het is belangrijk dat we samen met bewoners en verantwoordelijke partijen naar een oplossing zoeken die écht werkt," aldus Geert de Vries.




Lees ook

Julièn Gret

Bekerloting levert een aantal pittige potjes op

Zeist – De loting voor de eerste knock-out fase levert een aantal pittige potjes op. In Zeist werden de zes nog overgebleven deelnemers van Voorne Putten gekoppeld aan soms veel hoger spelende teams.

OuderenVoorneaanZeeDeel2-32

Nissewaard start met cursus valpreventie: ‘Vallen lijkt onschuldig, maar kan ernstige gevolgen hebben’

Spijkenisse - Na bijna twee jaar wachten gaat in Nissewaard de valpreventiecursus InBalans van start. De cursus is bedoeld voor zelfstandig wonende 65-plussers met een verhoogd valrisico. De belangstelling is groot: binnen twee weken meldden zich 31 mensen aan bij fysiotherapiepraktijk Fysio & Fit de Brug.

Oudenhoorn (13)

Tractor Pulling Oudenhoorn pakt groots uit tijdens 25e editie

Oudenhoorn – Brullende motoren, krachtige tractoren en duizenden bezoekers. Tractor Pulling Oudenhoorn beleeft zaterdag 19 september zijn 25e editie. Voor het jubileum blijft de wedstrijd op de kleibaan het middelpunt, maar pakt de organisatie daarnaast extra uit met kermisattracties en demonstraties van YouTuber MasterMilo.

NIS gevel Hennie Kleijwegt

Eerste cursussen van start in nieuwe NIS: ‘Het moet hier een bruisend geheel worden’

Spijkenisse - Na de feestelijke opening van het nieuwe NIS, Plek voor Cultuur en Creatie, gaan deze week de eerste cursussen van start. Van dans en toneel tot muziek, schilderen en ruimtelijke vormgeving: vanaf gisteren vullen de lokalen aan de Nieuwstraat 83 zich met cursisten. Belangstellenden kunnen bij cursussen die nog niet vol zitten eerst een vrijblijvende proefles volgen.

Kunst&CultuurBRES-20

BREStheater opent nieuw seizoen met breed programma: ‘Publiek vindt weg naar theater weer terug’

Brielle – Het BREStheater in Brielle begint vrijdag aan een nieuw theaterseizoen. Met muziek, cabaret, dans, jeugdvoorstellingen en lokaal talent wil het theater opnieuw een breed publiek uit de regio aanspreken. De belangstelling lijkt alvast goed: de kaartverkoop loopt iets voor op vorig seizoen en volgens directeur Cynthia Dekker is het bezoekersaantal inmiddels weer terug op het niveau van voor de coronaperiode.

IMG_6767

Museumwoning blikt met expositie terug op 25 jaar

Spijkenisse - De Open Monumentendag zit erop en ook het 25-jarig jubileum van Museumwoning Back to the Sixties is inmiddels gevierd. Wie de jubileumactiviteiten heeft gemist, kan de komende weken toch nog een kijkje nemen. De tijdelijke overzichtsexpositie over 25 jaar Museumwoning blijft tot en met 10 oktober te zien.