Spijkernisse, Netherlands
Terug

Raymond op pad | Nissewaard Waterland

20260310_121143.jpg

Iedere week ga ik, Raymond Sybesma, de straat op om bewoners te vragen wat er speelt en leeft. Sinds 1 februari ben ik hoofdredacteur bij LINQ Media en op deze manier verzamel ik signalen over wat er écht speelt in de regio.

Raymond Sybesma |

Dinsdag 10 maart bezocht ik de wijk Waterland in Nissewaard. Bij de oversteek trof ik twee dames die tevreden zijn over hun wijk, waar zij al 30 en 36 jaar wonen.

De parken in de omgeving zijn een echte aanrader, daar ben ik dan ook doorheen gelopen. Met een paar stappen ben je ‘in een andere wereld’: rust, vogeltjes en veel groen.

Ook bezocht ik het winkelcentrum, waar veel ‘hangeenden’ zijn. Deze eenden komen in de ochtend naar het winkelcentrum, poepen de boel onder, eten de plantjes op en pikken inmiddels het eten uit de handen van bezoekers.

Op uitnodiging ging ik naar wijkcentrum De Kleine Rietlander, waar de eenden ook het gesprek van de dag zijn. Daar lunchten de aanwezigen met elkaar.

Verder kwam ik uit op een schoolplein, omdat daar vlaggen met ‘welkom’ wapperden. Daar werd LINQ herkend, want onze CAMJO Linda had een van de scholieren geïnterviewd over zijn werkzaamheden op de kinderboerderij en een winterverblijf dat hij had gemaakt voor de cavia’s. Het hok ziet eruit als het hoofdgebouw van de kinderboerderij.

Vanavond is dit te horen bij LINQ, tussen 19.00 en 20.00 uur, ook op de radio van LINQ. In de ether op 105.1 FM (Spijkenisse e.o.) en 106.9 FM (Hellevoetsluis, Brielle, Oostvoorne e.o.). Via de kabel op 105.9 FM en online via deze website. Daarnaast zijn wij digitaal te ontvangen via Ziggo op kanaal 915 en via KPN op kanaal 382.

20260310_122417.jpg

Lees ook

Schermafbeelding 2026-04-29 113437.png

Hulphond in opleiding Mauro mag nog foutjes maken

Het is woensdag 29 april, de Internationale Dag van de Geleidehond. Op deze dag staan hulphonden in het zonnetje. Ze zijn belangrijk voor de zelfstandigheid van mensen met een beperking. Ook hulphonden moeten het vak leren. Zoals Mauro (6 maanden) uit Oostvoorne, die in training is om hulphond te worden.

Schermafbeelding 2026-04-28 170250.png

Karin en Petra spelen verstoppertje met Opstekertjes

Spijkenisse - Wie wel eens in de wijk Waterland in Spijkenisse komt, heeft er misschien wel eens een gevonden: een Opstekertje. Opstekertjes zijn gehaakte poppetjes die in een zakje zitten met informatie en een bemoedigende tekst voor de ontvanger. Ze worden gehaakt door Sylvia Kats van Wijkcentrum Waterland.

videostill_SpeelstadBrielle.png

Speelstad Brielle zoekt dringend vrijwilligers

Brielle - Er zijn bijna 500 kinderen aangemeld voor de jaarlijks terugkerende vakantieactiviteit Speelstad Brielle. Het is een week vol beleven, plezier, creativiteit en avontuur.

Muzikantencafé Spijkenisse.jpeg

Nieuwe editie Muzikantencafé: ‘Saamhorigheid en het stimuleren van talentontwikkeling’

Spijkenisse – Zaterdagavond 16 mei kunnen muzikanten en liefhebbers van muziek terecht in Wijkcentrum de Akkers in Spijkenisse voor een nieuwe editie van het Muzikantencafé. Lokale muzikanten kunnen tijdens deze avond nieuwe collega’s uit het vak leren kennen. Liefhebbers van muziek maken tijdens het Muzikantencafé kennis met allerlei talent uit de regio Voorne-Putten en omstreken.

Schermafbeelding 2026-04-28 145108.png

Verhitte Firox Games tijdens Brandweerdag voor Roparun

Brielle - Roparunteam 228 van de Gezamenlijk Brandweer organiseerde zaterdag 25 april een brandweerdag in Brielle in samenwerking met Brandweer Brielle. Op het evenemententerrein waren demonstraties van verschillende brandweerdiensten, spellen van de Jeugdbrandweer Rozenburg en de Firox Games.

Paneel 612_2---Foto_Frontaal.info.jpg

Nieuwe borden vertellen oorlogsverhalen van Hellevoetsluis

Hellevoetsluis - Onlangs zijn er in Hellevoetsluis borden geplaatst met informatie over de Tweede Wereldoorlog. De oorlog die vanuit het oosten op ons land af kwam ligt al ruim achter ons, maar sporen van deze Wereld Oorlog zijn ook in Hellevoetsluis nog steeds zichtbaar. Over deze donkere periode heeft Stichting Verdedigingswerken een vijftal informatieborden geplaatst over gebeurtenissen in de oorlog.