Spijkernisse, Netherlands
Terug

RET verwacht grote drukte tijdens Marathon-weekend

9091aba04876d97d99b6c3f508d2a5b7

Regio - Aankomend weekend vindt de 44e editie van de NN Marathon in Rotterdam plaats. Op zaterdag 12 april en zondag 13 april worden diverse afstanden gelopen door de duizenden deelnemers. Door dit evenement verwacht vervoerder RET extra drukte in de metro’s richting Rotterdam.

Perry van Brandwijk |  | Aangepast op
Op de website van de RET meldt de vervoerder dat zij de drukste zondag van het jaar verwachten, doordat deelnemers en bezoekers massaal met de metro naar het centrum van Rotterdam af zullen reizen. Vanuit de regio Voorne-Putten is het mogelijk om via Spijkenisse Metro Centrum met de C-lijn en D-lijn naar Rotterdam te gaan.

Zaterdag 12 april en zondag 13 april is het niet toegestaan om de fiets mee te nemen in de metro. Metrostations Leuvehaven en Stadhuis worden vanwege de Marathon afgesloten of zijn beperkt toegankelijk. ‘We richten wachtvakken in bij de drukke stations om de doorloop in goede banen te leiden’, schrijft de RET op hun website.

Het advies aan bezoekers is om gebruik maken van het openbaar vervoer, doordat grote delen van de stad worden afgesloten voor het autoverkeer. Wel kunnen bezoekers gebruik maken van diverse P+R locaties waar zij de auto gratis kunnen parkeren en door kunnen reizen met het openbaar vervoer.

Wil je meer informatie over actuele reistijden en eventuele verstoringen tijdens het Marathon-weekend? Ga dan naar www.ret.nl/marathon.

Lees ook

R-Net busvervoer bus

Kinderen van 4 tot en met 11 jaar oud reizen vanaf volgend jaar gratis in het openbaar vervoer

Regio – Kinderen van 4 tot en met 11 jaar oud reizen vanaf 1 januari 2027 gratis in het openbaar vervoer in heel Nederland. In de regio Voorne-Putten kunnen kinderen in deze leeftijdscategorie vanaf volgend jaar, samen met een betalende en volwassen reiziger, zonder te betalen reizen met de bussen van EBS en de metro’s van de RET.

Politiebureau_Nissewaard_Spijkenisse

Cellencomplex Spijkenisse sluit in najaar

Spijkenisse - De Politie Eenheid Rotterdam brengt het aantal cellencomplexen terug van zes naar drie. De cellencomplexen aan het Marconiplein en Zuidplein in Rotterdam en aan de Overkampweg in Dordrecht blijven open.

Schuddebeursedijk_Ongeval

Auto belandt in sloot Schuddebeursedijk

Hekelingen – Op de Schuddebeursedijk in Hekelingen is woensdagmiddag een personenauto te water geraakt.

Reddingsbrigade Hellevoetsluis

Vrijwilligers Reddingsbrigade Hellevoetsluis al meer dan 50 jaar actief: ‘Bewakingsploeg van ongeveer veertig personen’

Hellevoetsluis – De vrijwilligers van de reddingsbrigade in Hellevoetsluis zijn al sinds 20 februari 1975 actief met het voorkomen en bestrijden van verdrinkingsongevallen als krachtige doelstelling. Het team van de Helvoetse reddingsbrigade is in de afgelopen jaren flink gegroeid en bestaat uitsluitend uit vrijwilligers die zich dag en nacht inzetten voor bezoekers van het strand in Hellevoetsluis.

Stock_Brandweer

Gratis bijeenkomst over brandveiligheid bij MEE Plus

Spijkenisse – Op dinsdag 21 juli organiseert MEE Plus een interactieve bijeenkomst over brandveiligheid. De voorlichting vindt plaats aan de Stadhuispassage 2E in Spijkenisse en wordt verzorgd door de brandweer.

Judoka Roos van Herpt toernooi Duitsland

Hellevoetse judoka Roos van Herpt behaalt vijfde plaats tijdens toernooi in Duitsland

Hellevoetsluis – De Hellevoetse judoka Roos van Herpt heeft afgelopen weekend een vijfde plaats behaald tijdens een toernooi in het Duitse Sindelfingen. Vrijdag vertrok de judo, op haar vijftiende verjaardag, in de richting van Duitsland om zich op te maken voor een competitie tegen allerlei sterke deelnemers uit verschillende landen.