Spijkernisse, Netherlands
Terug

Rijnmondveilig lanceert de meest rampzalige app ooit

efb9cf8e1c2f0947b00cbd9770c0f3eb.jpg
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Regionaal - Dé app die inwoners van de regio Rotterdam-Rijnmond informeert en alarmeert bij een noodsituatie.

Op vrijdag 6 september heeft Burgemeester Aboutaleb, als voorzitter van de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond, het startschot voor de campagne van Rijnmondveilig gegeven. Dé app die inwoners van de regio Rotterdam-Rijnmond informeert en alarmeert bij een noodsituatie.

Als er een ramp is lees je het op Rijnmondveilig: dat is de boodschap. In de regio RotterdamRijnmond zijn we goed voorbereid op rampen en incidenten. Toch kan er altijd iets onverwachts gebeuren. Rijnmondveilig geeft actuele en betrouwbare informatie van de hulpdiensten, gemeenten en crisispartners. Ook vertelt het hoe je je kunt voorbereiden en wat je zelf kunt doen als er een ramp of incident gebeurt. “In onze regio wonen zo’n 1,3 miljoen mensen”, vertelt voorzitter Ahmed Aboutaleb, “Er is veel zware industrie, grote petrochemische bedrijven en luchtverkeer. Dat brengt veel risico’s met zich mee. Het is daarom belangrijk om je voor te bereiden. Dus wacht niet langer en download de meest rampzalige app”.

Vernieuwd Rijnmondveilig biedt inwoners een bijzonder instrument

Bij incidenten geeft Rijnmondveilig realtime informatie. Dankzij de uitgebreide vertaalmodule kunnen alle inwoners en bezoekers van de regio in hun eigen taal geïnformeerd worden bij een noodsituatie. Daarnaast kun je in de app meerdere locaties aangeven waarvoor je een melding wilt ontvangen als daar iets aan de hand is. Voor je eigen buurt, maar ook waar je kinderen op school zitten of familie woont. “De stroomuitval van afgelopen dinsdag, waar ook een deel van de telefonie is uitgevallen, toont aan dat een ramp niet ondenkbaar is. En misschien wel dichterbij dan je denkt”, zegt Arjen Littooij, algemeen directeur Veiligheidsregio RotterdamRijnmond, “Als veiligheidsregio willen we onze inwoners daarom helpen om hun zelfredzaamheid te vergroten. Met het vernieuwde Rijnmondveilig kunnen wij ze daar heel praktisch bij helpen”. De app voorziet bezoekers daarom van informatie over alle soorten dreigingen en incidenten. Denk bijvoorbeeld ook aan wat te doen bij (langdurige) stroomuitval, een digitale verstoring of cyberaanval, of extreem weer. Deze informatie is altijd beschikbaar, ook offline.

Rijnmondveilig nog zichtbaarder vanaf 6 september

Behalve een on- en offline campagne wordt er tijdens de Wereldhavendagen op ludieke wijze aandacht gevraagd voor het aanschaffen van een noodpakket en het downloaden van de Rijnmondveilig-app. Zo kunnen bezoekers aan de Rijnmondveilig-stand spellen doen waarmee ze rampzalige prijzen winnen die ook in het noodpakket zitten, zoals een rol wc-papier (voor als de shit uitbreekt) of een sleutelhangerlampje (voor als er geen licht lijkt aan het einde van de tunnel). Op de noodpakketartikelen staat een QR-code om de Rijnmondveilig-app te downloaden.

Rampzalig vertelt nét een andere boodschap

Zo zorgen we ervoor dat zoveel mogelijk inwoners in de regio Rotterdam-Rijnmond de app downloaden. De campagne wordt ondersteund door de dertien gemeenten in de regio en de samenwerkingspartners van de veiligheidsregio.

Lees ook

Screenshot 2026-02-14 114607.jpg

Bewonersvereniging De Samenwerking viert 30-jarig bestaan

Spijkenisse – Bewonersvereniging De Samenwerking bestaat dertig jaar. De vereniging werd in 1996 opgericht door een groep vrijwilligers en komt sindsdien op voor de belangen van huurders van Woonbron in Spijkenisse. Het jubileum werd gisteravond gevierd met een etentje.

WhatsApp Image 2026-02-12 at 01.01.03.jpeg

Erik Mulder (D66) bij Voorne-Putten Kiest: ‘Optimisme en eerlijk bestuur zijn onmisbaar’

Voorne aan Zee - LINQ Media is bezig met een nieuw seizoen van het radioprogramma Voorne-Putten Kiest. In de aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen schuiven zeven weken lang lijsttrekkers aan. Afgelopen maandag schoof Erik Mulder aan, lijsttrekker van D66 Voorne aan Zee.

ExxonMobil VB Spijkenisse actie.jpg

Oude schermen en dockingstations leveren donatie op voor Voedselbank

Medewerkers van ExxonMobil in Rotterdam hebben ruim 7.800 euro ingezameld voor Voedselbank Spijkenisse e.o.

Schermafbeelding 2026-02-13 101205.jpg

De laatste tram reed 60 jaar geleden op Voorne-Putten

Precies 60 jaar geleden reed de allerlaatste tram op Voorne-Putten, van Spijkenisse naar Hellevoetsluis. De RTM, Rotterdamsche Tramweg Maatschappij stapte op 14 februari 1966 over op bussen. Liefhebbers van de tram besloten toen een museum op te richten. Dat viert dit jaar dus het 60-jarig bestaan.

Schermafbeelding 2026-02-13 163251.png

Voorleeshond helpt kinderen met lezen

Zuidland – In de bibliotheek van de Zuid-Hollandse Eilanden kunnen kinderen die lezen spannend of moeilijk vinden, voorlezen aan een speciaal getrainde hond. Het gaat om kinderen van ongeveer 6 tot 10 jaar die vijftien minuten lang hardop lezen in het bijzijn van de hond.

Wijkagent_Politie_Ed_van_den_Blink.jpg

Wijkbus politie bij Klokbekerkreek: laagdrempelig contact met wijkagent

Vrijdagmiddag stond de politie met de wijkbus aan de Klokbekerkreek in Spijkenisse. Deze laagdrempelige manier geeft bewoners de mogelijkheid om in contact te komen met hun wijkagent, in dit geval Ed van den Blink.