Spijkernisse, Netherlands
Terug

RKSB St. Leonardusschool bestaat 130 jaar

6890c857f133f1b3f599f1878c7c72b2
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Brielle - Afgelopen maandag 2 december vierde de RKBS St. Leonardusschool in Brielle haar 130-jarig bestaan. In 1894 gingen de eerste kinderen naar school en nu 130 jaar later is de St. Leonardusschool nog steeds de plek waar dagelijks ruim 400 kinderen onderwijs krijgen.

Maandag werd het 130-jarig bestaan “klein” gevierd. Directeur Daphne Lobs legt uit: ‘Deze week staat vooral in het teken van de Sinterklaasviering, vandaar dat we hebben besloten om groots uit te pakken in de week van 17 t/m 21 maart 2025. Toch staan we wel stil bij dit bijzondere bestaan en krijgen de kinderen en leerkrachten een heerlijke muffin en is de entree feestelijk versierd.’

Van bewaarschool naar de huidige St. Leonardusschool
De parochie van de Martelaren van Gorkum wilde al enige tijd katholieke scholing en zedenopvoeding voor de kinderen van de parochie. Maar de parochie was klein en de financiële middelen gering. Dankzij een gift werd een zusterschool geopend voor de Franciscanessen zusters van de H.H. Harten van Jezus en Maria te Salzkotten uit Paderborn. Op 12 december 1983 tekenden het kerkbestuur en de algemene overste zuster Ignatia een contract tot het oprichten van een “Liefdes gesticht”. De zusters konden verpleegtaken uitvoeren voor de Briellenaren terwijl zij startten met een “brei-, naai- en bewaarschool” (de voorloper van de kleuterschool), met later als doel een leerschool te openen. Er worden hiervoor 3 panden aangekocht. Op 2 december 1894 is de “taalschool” geopend voor meisjes en kleine jongens die van de bewaarschool komen.


Lees ook

jeroenvanderhorst1

Twee derby's in de vijfde klasse, blijft Rockanje koploper?

Regio – Na een weekje bekervoetbal voor Rockanje en Vierpolders, is het voor deze ploegen nu de tijd om een heuse derby in Voorne aan Zee te spelen. Ook Abbenbroek en Hekelingen zijn de opponent van elkaar, een overzicht van de duels:

GHVV13

Vierdeklassers spelen derby, FC Vlotbrug moet naar Schiedam

Regio – Voor de ploegen in de vierde klasse spelen vier van de vijf deelnemende clubs van Voorne Putten een eilanden derby. Voor FC Vlotbrug wacht het treffen met Hermes DVS dat een aantal plekken onder de Hellevoeters staat.

Ronard-Venekamp

OVV en SC Botlek zien kansen voor een zege

Regio – Na een week stil te hebben gestaan, gaat ook voor de ploegen in de derde klasse de competitie dit weekend verder. Voor OVV, dat de koppositie verspeelde door te verliezen bij SC Botlek met 2-1, is Slikkerveer de tegenstander. SC Botlek gaat op bezoek bij hekkensluiter COAL.

Mark van Os-2

Hellevoetsluis en Zuidland spelen derby, Koploper Brielle ontvangt CWO

Regio – In de tweede klasse van het amateurvoetbal speelt Zuidland opnieuw een derby en de vorige keer liep dat niet goed af, dit keer reist de ploeg af naar Hellevoetsluis. Koploper Brielle lijkt het op papier makkelijker te hebben, het laag geklasseerde CWO komt naar het Geuzenpark.

LOGO VV Spijkenisse

Spijkenisse zoekt kans naar eerste zege, Nieuwenhoorn blijft scherp op NSVV

Regio - Na een weekend bekervoetbal gaat zaterdag de competitie weer verder. Spijkenisse gaat in de vierde divisie op zoek naar de eerste zege tegen RKAVV. Een trede lager gaat koploper Nieuwenhoorn op bezoek bij NSVV en moet het waken voor onderschatting.

Buitenplaats Brielle (3)

Starthandeling voor nieuwe bouwfase Buitenplaats

BRIELLE - De bouw van de nieuwe woonwijk Buitenplaats in Brielle heeft woensdagmiddag een nieuwe mijlpaal bereikt. Wethouder Igor Bal verrichtte samen met vertegenwoordigers van betrokken partijen de officiële starthandeling voor de bouw van 50 koopwoningen. Veel toekomstige bewoners waren aanwezig om dit moment bij te wonen.