Spijkernisse, Netherlands
Terug

RKSB St. Leonardusschool bestaat 130 jaar

6890c857f133f1b3f599f1878c7c72b2.jpg
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Brielle - Afgelopen maandag 2 december vierde de RKBS St. Leonardusschool in Brielle haar 130-jarig bestaan. In 1894 gingen de eerste kinderen naar school en nu 130 jaar later is de St. Leonardusschool nog steeds de plek waar dagelijks ruim 400 kinderen onderwijs krijgen.

Maandag werd het 130-jarig bestaan “klein” gevierd. Directeur Daphne Lobs legt uit: ‘Deze week staat vooral in het teken van de Sinterklaasviering, vandaar dat we hebben besloten om groots uit te pakken in de week van 17 t/m 21 maart 2025. Toch staan we wel stil bij dit bijzondere bestaan en krijgen de kinderen en leerkrachten een heerlijke muffin en is de entree feestelijk versierd.’

Van bewaarschool naar de huidige St. Leonardusschool
De parochie van de Martelaren van Gorkum wilde al enige tijd katholieke scholing en zedenopvoeding voor de kinderen van de parochie. Maar de parochie was klein en de financiële middelen gering. Dankzij een gift werd een zusterschool geopend voor de Franciscanessen zusters van de H.H. Harten van Jezus en Maria te Salzkotten uit Paderborn. Op 12 december 1983 tekenden het kerkbestuur en de algemene overste zuster Ignatia een contract tot het oprichten van een “Liefdes gesticht”. De zusters konden verpleegtaken uitvoeren voor de Briellenaren terwijl zij startten met een “brei-, naai- en bewaarschool” (de voorloper van de kleuterschool), met later als doel een leerschool te openen. Er worden hiervoor 3 panden aangekocht. Op 2 december 1894 is de “taalschool” geopend voor meisjes en kleine jongens die van de bewaarschool komen.


Lees ook

20260228_08574577_1000004738.jpg

Flinke drukte voor de veerpont door afsluiting van de Heinenoordtunnel

Het is extra druk bij de veerpont Hekelingen – Nieuw-Beijerland wegens een afsluiting van de Heinenoordtunnel (A29). De tunnelbuis richting Bergen op Zoom is tot maandag 2 maart 05.00 uur afgesloten.

Schermopname (34).png

Landelijke Sterrenkijkdagen: Sterrenwacht Tweelingen nodigt inwoners uit voor een blik op het heelal

Spijkenisse - Dit weekend staat bij Sterrenwacht Tweelingen alles in het teken van de sterren. De amateurastronomenvereniging in Spijkenisse doet mee aan de Landelijke Sterrenkijkdagen en nodigt jong en oud uit om kennis te maken met het heelal en de werking van een observatorium.

Droespolderweg richting Calandbrug.jpg

Op- en afrit 13 bij Rozenburg een week dicht

De op- en afrit 13 (Havens 5225-5600) op de A15 bij Rozenburg gaat een week dicht, van zaterdag 28 februari 06.00 uur tot zaterdag 7 maart 22.00 uur. De afsluiting is nodig voor het verbreden van de kabel- en leidingenstrook langs de Droespolderweg. Ook wordt het spoorviaduct bij de Droespolderweg verwijderd.

VAZ penning voor bakkerij Mainintveld Rockanje 260226.jpg

Bakkerij Manintveld ontvangt Voorne aan Zee-penning bij afscheid na 130 jaar

Rockanje - Burgemeester Arno Scheepers en wethouder Aart Jan Spoon (economie) hebben woensdag 25 februari de Voorne aan Zee-penning uitgereikt aan Bakkerij Manintveld. De onderscheiding werd overhandigd tijdens een bezoek aan de bakkerij in Rockanje, die op 28 februari na 130 jaar definitief de deuren sluit.

WhatsApp Image 2026-02-27 at 14.55.26.jpeg

Nationale Pokémon Dag op Voorne-Putten

Spijkenisse - Op 27 februari wordt wereldwijd de Nationale Pokémon Dag gevierd. Dit jaar valt die samen met het 30-jarig bestaan van Pokémon. In het weekend daarna vindt het jaarlijkse evenement Pokémon GO Tour: Kalos plaats. Ook op Voorne-Putten gaan spelers dan op pad.

Ondernemersdebat.jpeg

Lokale economie in spotlights tijdens ondernemersdebat in Voorne aan Zee

Hellevoetsluis - Donderdagavond 26 februari stond Theater Twee Hondjes volledig in het teken van de lokale economie tijdens het Ondernemersverkiezingsdebat. Onder leiding van Gert van ’t Hof kregen de 13 lijsttrekkers van Voorne aan Zee concrete vragen voorgelegd over het ondernemersklimaat in de gemeente.