Spijkernisse, Netherlands
Terug

RKSB St. Leonardusschool bestaat 130 jaar

6890c857f133f1b3f599f1878c7c72b2
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Brielle - Afgelopen maandag 2 december vierde de RKBS St. Leonardusschool in Brielle haar 130-jarig bestaan. In 1894 gingen de eerste kinderen naar school en nu 130 jaar later is de St. Leonardusschool nog steeds de plek waar dagelijks ruim 400 kinderen onderwijs krijgen.

Maandag werd het 130-jarig bestaan “klein” gevierd. Directeur Daphne Lobs legt uit: ‘Deze week staat vooral in het teken van de Sinterklaasviering, vandaar dat we hebben besloten om groots uit te pakken in de week van 17 t/m 21 maart 2025. Toch staan we wel stil bij dit bijzondere bestaan en krijgen de kinderen en leerkrachten een heerlijke muffin en is de entree feestelijk versierd.’

Van bewaarschool naar de huidige St. Leonardusschool
De parochie van de Martelaren van Gorkum wilde al enige tijd katholieke scholing en zedenopvoeding voor de kinderen van de parochie. Maar de parochie was klein en de financiële middelen gering. Dankzij een gift werd een zusterschool geopend voor de Franciscanessen zusters van de H.H. Harten van Jezus en Maria te Salzkotten uit Paderborn. Op 12 december 1983 tekenden het kerkbestuur en de algemene overste zuster Ignatia een contract tot het oprichten van een “Liefdes gesticht”. De zusters konden verpleegtaken uitvoeren voor de Briellenaren terwijl zij startten met een “brei-, naai- en bewaarschool” (de voorloper van de kleuterschool), met later als doel een leerschool te openen. Er worden hiervoor 3 panden aangekocht. Op 2 december 1894 is de “taalschool” geopend voor meisjes en kleine jongens die van de bewaarschool komen.


Lees ook

1. Museumerf vol

Verhalen en muziek op het erf van De Duinhuisjes in Rockanje

Rockanje – Openluchtmuseum De Duinhuisjes in Rockanje staat zondag 16 augustus in het teken van verhalen en muziek. Verhalenverteller Arnie Dalkmann en muzikant Jacqueline du Mortier verzorgen vanaf 14.30 uur een voorstelling op het erf van het museum.

20260811_095601

Waterschap neemt maatregelen vanwege droogte rond Brielse Meer

Voorne-Putten – Door de aanhoudende droogte is steeds minder zoet water beschikbaar en dringt meer zout water het gebied binnen. Waterschap Hollandse Delta neemt daarom tijdelijke maatregelen om de zoetwatervoorziening van het Brielse Meer te ondersteunen.

MDB_4311

Persoon bedreigd met vuurwapen bij overval aan Nieuwstraat

Spijkenisse – Maandagmiddag rond 17.15 uur is een winkel aan de Nieuwstraat in Spijkenisse overvallen door twee verdachten. Daarbij werd een persoon in de winkel bedreigd met een vuurwapen.

JB1_0880

Auto belandt op steigerconstructie onder openstaande Botlekbrug

Botlek – Maandag is een auto van de openstaande Botlekbrug gereden en op een steigerconstructie terechtgekomen. De bestuurder wist zelfstandig uit het voertuig te komen en sloeg daarna op de vlucht.

Fokveedag_Hellevoetsluis_William van den Handel (5)

Van mooiste koe tot boerenlandfeest: Fokveedag beleeft 66e editie

Hellevoetsluis – De Fokveedag in Hellevoetsluis is zaterdag druk bezocht. Op het terrein aan de Smitsweg was tijdens de 66e editie van het evenement van alles te zien en te beleven.

DSC04754

Brommerrijder nagekeken na botsing op Middeldijk

Geervliet – Op de Middeldijk in Geervliet heeft zaterdagmiddag een aanrijding plaatsgevonden tussen een brommer en een personenauto. Door nog onbekende oorzaak reed de bestuurder van de brommer achterop de auto. De klap was dusdanig hard dat de achterruit van de auto sprong.