Spijkernisse, Netherlands
Terug

RKSB St. Leonardusschool bestaat 130 jaar

6890c857f133f1b3f599f1878c7c72b2.jpg
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Brielle - Afgelopen maandag 2 december vierde de RKBS St. Leonardusschool in Brielle haar 130-jarig bestaan. In 1894 gingen de eerste kinderen naar school en nu 130 jaar later is de St. Leonardusschool nog steeds de plek waar dagelijks ruim 400 kinderen onderwijs krijgen.

Maandag werd het 130-jarig bestaan “klein” gevierd. Directeur Daphne Lobs legt uit: ‘Deze week staat vooral in het teken van de Sinterklaasviering, vandaar dat we hebben besloten om groots uit te pakken in de week van 17 t/m 21 maart 2025. Toch staan we wel stil bij dit bijzondere bestaan en krijgen de kinderen en leerkrachten een heerlijke muffin en is de entree feestelijk versierd.’

Van bewaarschool naar de huidige St. Leonardusschool
De parochie van de Martelaren van Gorkum wilde al enige tijd katholieke scholing en zedenopvoeding voor de kinderen van de parochie. Maar de parochie was klein en de financiële middelen gering. Dankzij een gift werd een zusterschool geopend voor de Franciscanessen zusters van de H.H. Harten van Jezus en Maria te Salzkotten uit Paderborn. Op 12 december 1983 tekenden het kerkbestuur en de algemene overste zuster Ignatia een contract tot het oprichten van een “Liefdes gesticht”. De zusters konden verpleegtaken uitvoeren voor de Briellenaren terwijl zij startten met een “brei-, naai- en bewaarschool” (de voorloper van de kleuterschool), met later als doel een leerschool te openen. Er worden hiervoor 3 panden aangekocht. Op 2 december 1894 is de “taalschool” geopend voor meisjes en kleine jongens die van de bewaarschool komen.


Lees ook

Steekincident_Koedijk.jpg

Vrouw aangehouden na steekincident in Hellevoetsluis

Hellevoetsluis - Op de Koedijk in Hellevoetsluis heeft donderdagavond rond 18.40 uur een steekincident plaatsgevonden.

20260601_18244891_1000004632.jpg

Eenzijdig ongeval op Voltaweg in Hellevoetsluis

Hellevoetsluis - Maandagmiddag rond 15.15 uur heeft aan de Voltaweg in Hellevoetsluis een eenzijdig ongeval plaatsgevonden.

Mudrun

Door de sloot voor de '4 Muddy Miles' van Vierpolders

Vierpolders - Tientallen sportievelingen deden zondag 31 mei mee aan de Mudrun in de polder bij Vierpolders. Tijdens de 'Vier Muddy Miles van Vierpolders' werd gerend, door sloten gewaad, over obstakels geklommen en door de modder gekropen. De Mudrun maakt deel uit van de Sportweek Vierpolders, met activiteiten voor alle leeftijden.

Botlekbrug.jpg

Storing Botlekbrug verholpen

Botlek - Rond 13.20 uur stuurde Rijkswaterstaat een SMS over een storing aan de Botlekbrug met hinder voor zowel scheepvaart als wegverkeer. Ter plaatse was een omleiding aangegeven. Rond 14.35 uur was de storing verholpen, de Botlekbrug is weer bereikbaar.

Zwaan_Spijkenisse-Verplaatsen (6).jpg

Zwanengroep Zuid-Holland zoekt dringend vrijwilligers

Regio - Zwanengroep Zuid-Holland is dringend op zoek naar nieuwe vrijwilligers. Door de drukte rijdt de dierenambulance af en aan en blijft ook de telefoon vaak gaan.

Oversteek---Sander de Vries.jpg

Ideale omstandigheden tijdens de derde editie van de Oversteek

Hellevoetsluis - Onder ideale omstandigheden vond afgelopen weekend de derde editie van de Oversteek 2026 plaats. Honderden zwemmers trotseerden het Haringvliet tijdens de 3 kilometer lange openwaterzwemtocht.