HELLEVOETSLUIS - Rosalie is de trotse eigenaar van de 3000e fiets van de Fietsbank Voorne-Putten. Ze kreeg de fiets uitgereikt door burgemeester Arno Scheepers. De Fietsbank begon in 2018 vanuit het Repair Café in Hellevoetsluis.
De Fietsbank kan per jaar ongeveer 500 fietsen leveren. “Voor die 500 fietsen hebben we wel 800 fietsen nodig, omdat we een deel gebruiken voor onderdelen”, legt voorzitter Adri Lodewijkx uit. “Ook voor het onderhoud, want we leveren onze fietsen inclusief onderhoud.”
Vrijwilligers
Bij de Fietsbank werken achttien vrijwilligers. Er zijn geen betaalde krachten. Volgens Lodewijkx gaat het om pensionado’s, mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt, en statushouders. Omdat Lodewijkx gaat verhuizen, zoekt de Fietsbank een nieuwe voorzitter. Rosalie is in ieder geval blij met haar nieuwe tweewieler. “Ik ga ermee naar dingen toe fietsen, zoals naar de gym.”