Spijkernisse, Netherlands
Terug

Ruim 100 kilo zwaar vuurwerk gevonden in woonwijk

ed710ddbc9d87f2f9270c079d43001b7.jpg
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Hellevoetsluis - Bij een huiszoeking in twee woningen aan de Mauritsplaats in Hellevoetsluis is vrijdag 6 december ruim 100 kilo aan illegaal vuurwerk aangetroffen. Bij de inval in de woningen, midden in een woonwijk, zijn twee mannen van 29 en 63 jaar uit Hellevoetsluis aangehouden. Het vuurwerk is in beslag genomen.

Na een anonieme tip deed de politie rond 16.00 uur een inval in beide woningen aan de Mauritsplaats en trof in de schuur het vuurwerk aan. Het zou gaan om professionele lawinepijlen en zogeheten shells of mortieren, waarvan enkelen aan elkaar geknoopt waren. Daardoor zou dit veel zwaarder explosief zijn dan bijvoorbeeld een cobra. Aangezien het vuurwerk opgeslagen lag in een drukke woonwijk in Hellevoetsluis, mag men van geluk spreken dat er niets gebeurd is. Dan waren de gevolgen niet te overzien geweest.

Bewustwording

Vuurwerk is de afgelopen jaren steeds zwaarder en gevaarlijker geworden. Niet alleen het afsteken van vuurwerk brengt risico’s met zich mee. Ook het vervoer en de opslag van dergelijk vuurwerk heeft grote risico’s. De politie vraagt buurtbewoners dan ook om vermoedens van verboden vuurwerkbezit te melden. Dat kan via 0900-8844.

Blijft u liever anoniem? Geef dan uw melding door via Meld Misdaad Anoniem. Deze organisatie staat los van de politie, u hoeft geen gegevens achter te laten en een tip wordt pas doorgezet als zeker is dat het niet te herleiden is naar de melder. Meld Misdaad Anoniem is te bereiken via 0800-7000.







Lees ook

Schermafbeelding 2026-03-11 135132.png

Leerlingen middelbare scholen in debat met kandidaten gemeenteraad

Het Maerlant College in Brielle was maandag 9 maart het toneel van een bijzonder politiek debat. Drie teams van leerlingen van het Maerlant, het Penta College Jacob van Liesveldt en het Helinium gingen in gesprek met de dertien politieke partijen die meedoen aan de gemeenteraadsverkiezingen op Voorne-Putten. Burgemeester Arno Scheepers opende de middag.

Peter Schop bij bouwbord Nelson Mandelalaan.jpg

Wethouder onthult bouwbord voor werkzaamheden Nelson Mandelalaan in Hellevoetsluis

Hellevoetsluis - Wethouder Peter Schop heeft woensdag 11 maart het bouwbord onthuld voor de geplande werkzaamheden aan de Nelson Mandelalaan. De gemeente gaat de fietsoversteekplaatsen bij de kruispunten met de Dorpsweg en de Bonseweg aanpassen om de verkeersveiligheid en het comfort voor fietsers te verbeteren.

WhatsApp Image 2026-03-03 at 11.28.19.jpeg

Inwoners kunnen in De Boekenberg oefenen met stemmen

Spijkenisse - Over precies één week is het zover: de gemeenteraadsverkiezingen. In aanloop naar de verkiezingen kunnen inwoners van Nissewaard in de Bibliotheek De Boekenberg oefenen met stemmen. Op de eerste verdieping, in Café Zinnig, staat de zogenoemde Stembegeleider opgesteld: een interactieve toepassing waarmee bezoekers stap voor stap kunnen zien hoe het stemmen in zijn werk gaat.

20260311-JVB_6107.jpeg

Grote hoeveelheid drugs gevonden bij woninginval in Brielle

Brielle – Vanochtend heeft de politie eenheid Rotterdam een instap gedaan in een woning aan de Mallegout in Brielle. Bij de doorzoeking trof het drugsteam Zuid-West een grote hoeveelheid MDMA, XTC-pillen en chemische stoffen aan.

IMG_9324.JPG

Gemeente Nissewaard: ZEVMB-paspoort helpt bij zorgaanvragen

Nissewaard - Het ZEVMB-kenniscentrum ondersteunt de gemeente Nissewaard door het ZEVMB-paspoort uit te geven. Volgens de gemeente moet dit inwoners met zeer ernstige verstandelijke en meervoudige beperkingen (ZEVMB) en hun naasten helpen bij verschillende zorgaanvragen.

WhatsApp Image 2026-03-11 at 11.31.06.jpeg

Ahmed Aboutaleb blikt in Hellevoetsluis terug op zijn levensverhaal

Hellevoetsluis – De theaterzaal van het Cultuurhuis in Hellevoetsluis zat dinsdagavond vrijwel volledig vol voor een avond met oud-burgemeester Ahmed Aboutaleb. Tijdens de aftrap van de Boekenweek ging hij in gesprek over zijn autobiografie Thuis.