Spijkernisse, Netherlands
Terug

Ruim 100 kilo zwaar vuurwerk gevonden in woonwijk

ed710ddbc9d87f2f9270c079d43001b7.jpg
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Hellevoetsluis - Bij een huiszoeking in twee woningen aan de Mauritsplaats in Hellevoetsluis is vrijdag 6 december ruim 100 kilo aan illegaal vuurwerk aangetroffen. Bij de inval in de woningen, midden in een woonwijk, zijn twee mannen van 29 en 63 jaar uit Hellevoetsluis aangehouden. Het vuurwerk is in beslag genomen.

Na een anonieme tip deed de politie rond 16.00 uur een inval in beide woningen aan de Mauritsplaats en trof in de schuur het vuurwerk aan. Het zou gaan om professionele lawinepijlen en zogeheten shells of mortieren, waarvan enkelen aan elkaar geknoopt waren. Daardoor zou dit veel zwaarder explosief zijn dan bijvoorbeeld een cobra. Aangezien het vuurwerk opgeslagen lag in een drukke woonwijk in Hellevoetsluis, mag men van geluk spreken dat er niets gebeurd is. Dan waren de gevolgen niet te overzien geweest.

Bewustwording

Vuurwerk is de afgelopen jaren steeds zwaarder en gevaarlijker geworden. Niet alleen het afsteken van vuurwerk brengt risico’s met zich mee. Ook het vervoer en de opslag van dergelijk vuurwerk heeft grote risico’s. De politie vraagt buurtbewoners dan ook om vermoedens van verboden vuurwerkbezit te melden. Dat kan via 0900-8844.

Blijft u liever anoniem? Geef dan uw melding door via Meld Misdaad Anoniem. Deze organisatie staat los van de politie, u hoeft geen gegevens achter te laten en een tip wordt pas doorgezet als zeker is dat het niet te herleiden is naar de melder. Meld Misdaad Anoniem is te bereiken via 0800-7000.







Lees ook

20260313-JVB_6171.jpeg

Ongeval Dammeweg Vierpolders

Vierpolders - Vrijdagmiddag heeft er een ongeval plaats gevonden op Dammeweg in Vierpolders.

WhatsApp Image 2026-03-12 at 13.47.16.jpeg

Vera Bik (GroenLinks) bij Voorne-Putten Kiest: ‘Nissewaard moet er zijn voor álle inwoners’

Nissewaard – LINQ Media is in februari gestart met een nieuw seizoen van het radioprogramma Voorne-Putten Kiest. In de aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen schuiven zeven weken lang lijsttrekkers aan. Onlangs schoof Vera Bik aan, lijsttrekker van GroenLinks Nissewaard.

IMG_2802.JPG

Aziatische hoornaar in beeld: zo herkent u voorjaars- en zomernesten

Abbenbroek - Vrijdagmiddag is in Abbenbroek, tegenover het Dorpshuis, een val voor de Aziatische hoornaar opgehangen. Dit is een van de 75 vallen die in Nissewaard worden opgehangen. Wethouder Mijnans hing samen met een bewoonster, imker en plaagdierbestrijder de eerste val op.

WhatsApp Image 2026-03-13 at 12.51.21.jpeg

NLdoet: college helpt bij opknappen schoolplein

Spijkenisse - Het college van burgemeesters en wethouders stak vanochtend 11.00 uur de handen uit de mouwen bij samenlevingsschool De Wereldreiziger in Spijkenisse. De inzet vond plaats in het kader van NLdoet, een landelijke actie waarbij vrijwilligers zich inzetten om het verschil te maken in hun omgeving.

DJI_0058.JPG

Extra rijstroken moeten files in Spijkenisse voorlopig beperken

Spijkenisse – De bereikbaarheid van Spijkenisse wordt de komende jaren verbeterd met extra rijstroken, aangepaste kruispunten en nieuwe busbanen. Volgens de Gemeente Nissewaard zijn deze maatregelen voldoende om files en vertragingen tot ongeveer 2040 te beperken.

geovanni bakker x.jpeg

Geovanni Bakker verruilt SC Botlek voor SCO’63

Spijkenisse - SCO’63 heeft opnieuw een versterking voor het komende seizoen vastgelegd. Geovanni Bakker maakt de overstap van SC Botlek naar de club uit Spijkenisse en sluit volgend seizoen aan bij de selectie.