Spijkernisse, Netherlands
Terug

Samen maken we de week van de ontmoeting een succes

0a9aae052f59bb91482312b0cbaad4cb
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Voorne aan Zee - Van donderdag 26 september tot en met woensdag 2 oktober 2024 is de Week van de ontmoeting, ook wel de Landelijke Week tegen Eenzaamheid. Deze week wordt geopend op donderdag in winkelcentrum de Struyten te Hellevoetsluis.

In gemeente Voorne aan Zee vinden we aandacht voor elkaar, elkaar ontmoeten en er voor elkaar zijn belangrijk. Daarom wordt het bestaande aanbod deze week extra uitgelicht en zijn er verschillende welzijnsorganisaties die extra activiteiten en bijeenkomsten organiseren. Een voorbeeld van een extra activiteit is bijvoorbeeld het Buurtbakkie dat op vrijdag in Hellevoetsluis staat, maandag in Brielle en woensdag in Oostvoorne staat.

Iedereen is wel eens eenzaam, 11% van de inwoners van Voorne aan Zee geeft aan vaak (ernstig) eenzaam te zijn. Mensen die eenzaam zijn vragen niet altijd zelf om hulp, maar vinden het wel fijn om hulp te krijgen. Vermoedt u dat iemand uit uw omgeving eenzaam is en vraagt deze persoon zelf niet om hulp en/of vindt u het moeilijk om hem/haar aan te spreken? Deel uw zorg via het ‘signaalpunt eenzaamheid’ van de gemeente Voorne aan Zee, dit kan via
https://www.voorneaanzee.nl/signaalpunt-eenzaamheid

Wat kunt u zelf doen tegen eenzaamheid?

Kijk naar elkaar om, zeg wat vaker gedag tegen uw buren of ga eens het gesprek aan met iemand waarvan u weet dat hij of zij net een naaste heeft verloren. Wilt u structureel iets doen tegen eenzaamheid? Informeer dan eens bij SBO, Stichting PUSH, Welzijn Ouderen of Fietsmaatjes Voorne aan Zee voor hun maatjesproject. Of kijk op www.fijnjetezien.nl naar activiteiten en organisaties bij u in de buurt.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-09-05 at 12.50.47

Eerste editie Cultuurfestival Nissewaard in volle gang

Spijkenisse – Met een drukbezocht Uitplein, dansoptredens en een officieel openingsmoment is zaterdagmiddag de eerste editie van het Cultuurfestival Nissewaard van start gegaan. Wethouder Jeroen Postma knipte rond 12.00 uur het lint door en gaf daarmee het startsein voor het festival. Tot 17.00 uur zijn op het Uitplein en in NIS optredens, workshops, presentaties en kunst te vinden.

WhatsApp Image 2026-09-05 at 12.50.48 (2)

Feestelijke opening van NIS: ‘Een plek om elkaar te ontmoeten en inspireren’

Spijkenisse – Met oranje drankjes, gebakjes met het nieuwe logo en een officieel doorgeknipt lint is zaterdagochtend NIS, Plek voor Cultuur en Creatie, geopend. Wethouder Jeroen Postma en hoofd van NIS Maaike van Zetten knipten samen het lint door bij het vernieuwde pand aan de Nieuwstraat 83 in Spijkenisse. Daarmee begint een nieuw hoofdstuk voor het voormalige Centrum voor de Kunsten.

Bibliotheek_Spijkenisse

Extra aandacht voor lezen, schrijven en digitale vaardigheden tijdens de Week van Lezen en Schrijven

Regio – Van dinsdag 8 september tot en met dinsdag 15 september wordt in heel Nederland extra aandacht gevraagd voor het belang van lezen, schrijven en digitale vaardigheden tijdens de Week van Lezen en Schrijven. Bibliotheek Zuid-Hollandse Eilanden en het DigiTaalhuis Voorne aan Zee organiseren tijdens deze week allerlei activiteiten om inwoners te laten zien welke ondersteuning er in de gemeente beschikbaar is.

gebroedersbredius

Veel regioploegen in tweede ronde beker, FC Vlotbrug start

In groep 3 van het districtsbeker toernooi komen alle ploegen uit de vierde en vijfde klasse uit. Alleen GHVV komt hierin niet in actie. De ploeg uit Geervliet/Heenvliet is gestraft door de KNVB, omdat ze vorig jaar in de beker niet kwamen opdagen bij Nieuwenhoorn.

Ronard-Venekamp

OVV vroeg in actie, SC Botlek wil kater wegspoelen

Voor twee ploegen van Voorne Putten die uitkomen in de derde klasse, SC Botlek en OVV, staan er zaterdag weer bekerduels op het programma in groep 2. OVV opende dinsdagavond pas het bekertoernooi tegen HOV/DJSCR. Voor de mannen van Ronard Venekamp werd het maar liefst 8-0.

Mark van Os-2

Zware dobbers voor Zuidland en Brielle

Regio – De ploegen uit de eerste en tweede klasse, die zijn ingedeeld in groep 1 van het districtsbeker toernooi zijn komend weekend toe aan hun tweede duel in de groepsfase. Voor onze regio doen hier Nieuwenhoorn, Hellevoetsluis, Zuidland en Brielle mee.