Spijkernisse, Netherlands
Terug

Samen maken we de week van de ontmoeting een succes

0a9aae052f59bb91482312b0cbaad4cb.jpg
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Voorne aan Zee - Van donderdag 26 september tot en met woensdag 2 oktober 2024 is de Week van de ontmoeting, ook wel de Landelijke Week tegen Eenzaamheid. Deze week wordt geopend op donderdag in winkelcentrum de Struyten te Hellevoetsluis.

In gemeente Voorne aan Zee vinden we aandacht voor elkaar, elkaar ontmoeten en er voor elkaar zijn belangrijk. Daarom wordt het bestaande aanbod deze week extra uitgelicht en zijn er verschillende welzijnsorganisaties die extra activiteiten en bijeenkomsten organiseren. Een voorbeeld van een extra activiteit is bijvoorbeeld het Buurtbakkie dat op vrijdag in Hellevoetsluis staat, maandag in Brielle en woensdag in Oostvoorne staat.

Iedereen is wel eens eenzaam, 11% van de inwoners van Voorne aan Zee geeft aan vaak (ernstig) eenzaam te zijn. Mensen die eenzaam zijn vragen niet altijd zelf om hulp, maar vinden het wel fijn om hulp te krijgen. Vermoedt u dat iemand uit uw omgeving eenzaam is en vraagt deze persoon zelf niet om hulp en/of vindt u het moeilijk om hem/haar aan te spreken? Deel uw zorg via het ‘signaalpunt eenzaamheid’ van de gemeente Voorne aan Zee, dit kan via
https://www.voorneaanzee.nl/signaalpunt-eenzaamheid

Wat kunt u zelf doen tegen eenzaamheid?

Kijk naar elkaar om, zeg wat vaker gedag tegen uw buren of ga eens het gesprek aan met iemand waarvan u weet dat hij of zij net een naaste heeft verloren. Wilt u structureel iets doen tegen eenzaamheid? Informeer dan eens bij SBO, Stichting PUSH, Welzijn Ouderen of Fietsmaatjes Voorne aan Zee voor hun maatjesproject. Of kijk op www.fijnjetezien.nl naar activiteiten en organisaties bij u in de buurt.

Lees ook

20260527-JB1_5152.jpeg

Auto vat vlam op Malledijk

Spijkenisse - Woensdagavond heeft een personenauto vlam gevat. De bestuurder kreeg tijdens het rijden over de Groene Kruisweg problemen met de auto.

picjumbo_com-dj-865173.jpg

DCMR voert grote controleactie uit bij horeca in het Rijnmondgebied

Regio – Komende maand start de DCMR met een grote controleactie bij horecagelegenheden in het Rijnmondgebied. In een periode van drie weken worden tientallen bedrijven in het gebied gecontroleerd op de aanwezigheid en juiste werking van geluidsbegrenzers. Hiermee wil de DCMR zich richten op het voorkomen van overlast, in plaats van pas achteraf in te grijpen.

Marie van Regterenstraat WK oranje

Straat in Spijkenisse kleurt al oranje voor WK

Spijkenisse - De Marie van Regteren Altenastraat in de Maaswijk in Spijkenisse kleurt oranje. Bewoners hebben de straat al versierd in voorbereiding op het WK voetbal dat 11 juni begint. De straat is een High Five straat, waar buren naar elkaar omkijken, en dat schept verantwoordelijkheid, vinden de bewoners.

Spijkenisserbrug 1 (1).jpg

Storing beperkt gebruik wisselstrook Spijkenisserbrug

Spijkenisse - De wisselstrook op de Spijkenisserbrug kan door een storing maar in één rijrichting worden gebruikt.

Sophie Dekker Wereldtitel Ski & Golf.jpg

Sophie uit Brielle eerste Nederlandse wereldkampioen ooit tijdens WK Ski & Golf

Brielle – De 18-jarige Sophie Dekker uit Brielle werd op zaterdag 16 mei als eerste Nederlandse ooit kampioen bij het WK Ski & Golf in Oostenrijk. Tijdens het wereldkampioenschap stond Sophie eerst op de piste om slalom te skiën en later volgden twee dagen waar golf op het programma stond. Uiteindelijk trok onze regiogenoot aan het langste eind en ging ze er met de wereldbeker vandoor.

WhatsApp Image 2026-05-26 at 20.49.30.jpeg

Brandweer zet drone in bij brand in Hellevoetsluis

Hellevoetsluis - Dinsdagavond rond 20.00 uur is brand ontstaan in een berm aan de Schenkeldijk in Hellevoetsluis. De brandweer zette meerdere eenheden in om de brand te bestrijden.