Spijkernisse, Netherlands
Terug

Samen maken we de week van de ontmoeting een succes

0a9aae052f59bb91482312b0cbaad4cb.jpg
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Voorne aan Zee - Van donderdag 26 september tot en met woensdag 2 oktober 2024 is de Week van de ontmoeting, ook wel de Landelijke Week tegen Eenzaamheid. Deze week wordt geopend op donderdag in winkelcentrum de Struyten te Hellevoetsluis.

In gemeente Voorne aan Zee vinden we aandacht voor elkaar, elkaar ontmoeten en er voor elkaar zijn belangrijk. Daarom wordt het bestaande aanbod deze week extra uitgelicht en zijn er verschillende welzijnsorganisaties die extra activiteiten en bijeenkomsten organiseren. Een voorbeeld van een extra activiteit is bijvoorbeeld het Buurtbakkie dat op vrijdag in Hellevoetsluis staat, maandag in Brielle en woensdag in Oostvoorne staat.

Iedereen is wel eens eenzaam, 11% van de inwoners van Voorne aan Zee geeft aan vaak (ernstig) eenzaam te zijn. Mensen die eenzaam zijn vragen niet altijd zelf om hulp, maar vinden het wel fijn om hulp te krijgen. Vermoedt u dat iemand uit uw omgeving eenzaam is en vraagt deze persoon zelf niet om hulp en/of vindt u het moeilijk om hem/haar aan te spreken? Deel uw zorg via het ‘signaalpunt eenzaamheid’ van de gemeente Voorne aan Zee, dit kan via
https://www.voorneaanzee.nl/signaalpunt-eenzaamheid

Wat kunt u zelf doen tegen eenzaamheid?

Kijk naar elkaar om, zeg wat vaker gedag tegen uw buren of ga eens het gesprek aan met iemand waarvan u weet dat hij of zij net een naaste heeft verloren. Wilt u structureel iets doen tegen eenzaamheid? Informeer dan eens bij SBO, Stichting PUSH, Welzijn Ouderen of Fietsmaatjes Voorne aan Zee voor hun maatjesproject. Of kijk op www.fijnjetezien.nl naar activiteiten en organisaties bij u in de buurt.

Lees ook

Screenshot_20260412_150706_Instagram.jpg

Kenzie Bresser over de finish bij marathon Rotterdam

Health vlogger Kenzie Bresser uit Spijkenisse heeft de medaille van de Marathon Rotterdam op zak. De content creator met bijna 28.000 volgers op TikTok deelt video’s over persoonlijke gezondheidsuitdagingen, zoals een ijsbad nemen of binnen 100 dagen in een populair mannenblad komen. Uiteindelijk kwam hij over de finish in een tijd van 03:20:38.

IMG_6926.jpg

Veel belangstelling voor open dag bij Dierenopvangcentrum Spijkenisse

Spijkenisse - Veel mensen namen zaterdag een kijkje bij Dierenopvangcentrum Spijkenisse tijdens de open dag. Er waren verschillende kraampjes en activiteiten voor kinderen. Zo konden kinderen tegen een kleine vergoeding knutselen, maar waren er ook spelletjes zoals sjoelen.

scout it out.jpg

Scouting Hellevoetsluis al bijna 75 jaar een begrip: ‘We groeien mee met onze tijd’

Hellevoetsluis - Wat bijna 75 jaar geleden begon als twee aparte groepen voor jongens en meisjes, is uitgegroeid tot een van de grootste scoutingverenigingen van Nederland. Scouting Hellevoetsluis is springlevend en blijft groeien. Sinds kort staat Eric Meerman aan het roer als voorzitter. ‘Ik zit hier al sinds mijn zesde. Eigenlijk ben ik nooit meer weggegaan.’

WhatsApp Image 2026-04-10 at 12.30.55.jpeg

Kees Aart brengt oorlogsgeschiedenis dichtbij: ‘Dan merk je dat ze het écht voelen’

Spijkenisse - Wat gebeurde er tijdens de Tweede Wereldoorlog in Spijkenisse? Wie de grote lijnen van de geschiedenis kent, denkt al snel aan de Moerdijkbrug of de Grebbeberg. Maar ook op Voorne-Putten speelden zich aangrijpende gebeurtenissen af. Kees Aart van der Meijde (71) vertelt ze in klaslokalen en in de bibliotheek.

20260411-JVB_8846.jpg

Minderjarige jongen aangehouden na bedreiging met mes

De politie Nissewaard heeft een minderjarige jongen aangehouden na bedreiging met een mes. Na de aanhouding heeft de politie meerdere keukenmessen in beslag genomen.

IMG-20260411-WA0032.jpg

FC Vlotbrug is de snelste kampioen van Nederland

FC Vlotbrug uit Hellevoetsluis is nu al kampioen geworden. Daarmee is het de eerste kampioen van Nederland. In een uitwedstrijd tegen SCO ’63 in Spijkenisse eindigde het in 1-5 en is het kampioenschap in de Vijfde Klasse E definitief binnengehaald.