Spijkernisse, Netherlands
Terug

Samenwerking Fortresse met maritieme bedrijfsschool

57db9e18b939d875571cadfa2d4e2078.jpg
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Hellevoetsluis - Tijdens de kerstborrel werd al kort benoemd dat er een samenwerking is aangaan tussen Fortresse Holland en de Maritieme Bedrijfsschool Schiedam. Deze bedrijfsschool is een initiatief van Damen Shiprepair, Wärtsilä, Huisman Equipment en het STC.

Leerlingen worden hier opgeleid voor de maritieme sector. Het dokken van schepen is een belangrijk onderdeel van hun opleiding, maar bij het professionele dokken gaat het vooral om grote schepen.

De leiding van de school vindt het belangrijk dat leerlingen eerst de basis leren van het oorspronkelijke dokken, het oude handwerk. Daarom willen ze met Fortresse samenwerken. Want waar kunnen ze dit beter leren dan bij hen?

Onlangs is er door Fortresse een kennismakingsbezoek aan de school gebracht. Ze kregen er een rondleiding en zagen hoe goed de faciliteiten en opleidingen zijn. Door Hans en Eugene van Fortresse is er een gastles over dokken gegeven, welke met veel enthousiasme werd ontvangen.

Zodra ze weer kunnen dokken, krijgen de leerlingen praktijklessen in Hellevoetsluis en helpen ze mee met het dokken. Dit is een win-win situatie: de leerlingen leren de ambachtelijke basis en de dokkers krijgen ondersteuning en kunnen hun kennis overdragen.

Lees ook

Rob van Wijk 2.png

Directeur Rob van Wijk vertrekt na tien jaar bij Theater de Stoep

Spijkenisse – Na tien jaar vertrekt directeur Rob van Wijk per 1 juli 2026 bij Theater de Stoep in Spijkenisse. Van Wijk maakt de overstap naar Theater aan de Parade in ’s-Hertogenbosch waar hij de functie van directeur-bestuurder zal gaan vervullen.

videostill_SpeelstadBrielle.png

Speelstad Brielle kan doorgaan dankzij nieuwe vrijwilligers

Brielle - Het was nog even spannend of Speelstad Brielle dit jaar wel door zou gaan. De jaarlijks terugkerende vakantieactiviteit voor kinderen, vol plezier, creativiteit en avontuur, kampte met een vrijwilligerstekort.

Vrijheidsbos Brielle

Bosmaaien en een band opbouwen in Vrijheidsbos Brielle

Brielle - Vrijwilligers van het Vrijheidsbos bij Brielle hebben zaterdag 25 april hard gewerkt om het bos weer klaar te maken voor de zomer. Het bos werd in 2000 aangelegd aan de Brielse Maas. Mensen kunnen er een boom laten planten ter nagedachtenis aan iemand of om een speciale gebeurtenis, zoals een geboorte, te herdenken. Vrijwilligers van Stichting het Vrijheidsbos verzorgen het onderhoud van het bos, dat in beheer is bij Staatsbosbeheer.

Gemeentehuis Nissewaard

Werkcentrum Rijnmond helpt inwoners met vragen over werk en opleiding

Nissewaard – In het stadhuis van Nissewaard in Spijkenisse kunnen inwoners spontaan binnen komen lopen bij het Werkcentrum Rijnmond en met een baan naar huis gaan. De locatie werd een jaar geleden geopend voor inwoners die vragen hebben over hun huidige werk, een baan zoeken of werkgevers die op zoek zijn naar nieuwe mensen. Het Werkcentrum heeft inmiddels zo’n 150 inwoners geholpen en groeit van gemiddeld 6 naar 12 bezoekers per maand.

Hulphond geleidehond Mauro

Hulphond in opleiding Mauro mag nog foutjes maken

Het is woensdag 29 april, de Internationale Dag van de Geleidehond. Op deze dag staan hulphonden in het zonnetje. Ze zijn belangrijk voor de zelfstandigheid van mensen met een beperking. Ook hulphonden moeten het vak leren. Zoals Mauro (6 maanden) uit Oostvoorne, die in training is om hulphond te worden.

Opstekertjes

Karin en Petra spelen verstoppertje met Opstekertjes

Spijkenisse - Wie wel eens in de wijk Waterland in Spijkenisse komt, heeft er misschien wel eens een gevonden: een Opstekertje. Opstekertjes zijn gehaakte poppetjes die in een zakje zitten met informatie en een bemoedigende tekst voor de ontvanger. Ze worden gehaakt door Sylvia Kats van Stichting Waterland Spijkenisse.