Spijkernisse, Netherlands
Terug

Samenwerking Gemeente Nissewaard en Stichting Babyspullen

f5144ba68ce275f0a69ec50d4f50e8d9
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Nissewaard - Sinds 1 januari 025 werkt de gemeente Nissewaard samen met Stichting Babyspullen om gezinnen in armoede te ondersteunen. Dankzij deze samenwerking kunnen intermediairs, namens gezinnen, babystartpakketten aanvragen.

De samenwerking sluit aan op de inspanningen van de lokale coalitie Kansrijke Start en het landelijke programma Kansrijke start, die zich inzetten voor een gezonde en gelijke start voor ieder kind. Wethouder Hanneke Stengs-Nijhof (Jeugd en Onderwijs) benadrukt het belang van de samenwerking: “Een kind heeft geen invloed op waar zijn of haarwieg staat. In Nissewaard willen we dat alle kinderen een eerlijke kans krijgen op een gezonde en gelijke start. Deze samenwerking met Stichting Babyspullen geeft een belangrijke impuls aan de ondersteuning van gezinnen die het financieel moeilijk hebben.”

Stichting Babyspullen biedt pakketten aan welke essentiële artikelen bevatten. Er zitten kleding, bed- en badtextiel, verzorgingsproducten en speelgoed in. Ze worden samengesteld uit nieuwe en goede tweedehands spullen en helpen (aanstaande) ouders om basisartikelen te verkrijgen die zij anders misschien niet kunnen betalen.

Armoede en de impact op kinderen
In Nederland groeit één op de dertien kinderen op in armoede. In grote steden ligt dit cijfer nog hoger. Jaarlijks heeft Stichting Babyspullen te maken met een toenemend aantal aanvragen, wat hen eerder heeft doen besluiten alleen nog pakketten te verstrekken in gemeenten waarmee een samenwerking is aangegaan. De gemeente Nissewaard heeft deze kans aangegrepen om ervoor te zorgen dat lokale gezinnen toegang blijven houden tot deze waardevolle ondersteuning en dat deze samenwerking vanuit de gemeente wordt ondersteund. In de afgelopen jaren werden er gemiddeld 20 babystartpakketten verstrekt aan gezinnen in Nissewaard, met een piek van 26 pakketten in 2022.

Mary Kearney, directeur van Stichting Babyspullen, is blij met de samenwerking: “Hierdoor kunnen we samen optrekken om (aanstaande) ouders die ondersteuning nodig hebben meer en beter te bereiken. Dat is heel waardevol en belangrijk!’’

Doneren aan Stichting Babyspullen
Om deze ondersteuning mogelijk te maken, zijn donaties van groot belang. Inwoners van Nissewaard kunnen babyspullen doneren in een rode inzamelbak bij kinderdagverblijf Villa Klein Nibbeland (Zoetemanring 55 te Zuidland). Met deze donaties helpen inwoners gezinnen in armoede en dragen ze bij aan een eerlijke start voor elk kind.

Kansrijke Start in Nissewaard
De lokale coalitie Kansrijke Start Nissewaard zet zich in om de omstandigheden van kwetsbare gezinnen te verbeteren rondom zwangerschap en geboorte. Dit sluit aan bij het landelijke programma Kansrijke Start, dat als doel heeft de kansen van kinderen te vergroten en gezondheidsverschillen te verkleinen. De samenwerking met Stichting Babyspullen is een belangrijke stap om deze missie in Nissewaard te verwezenlijken en gezinnen lokaal te ondersteunen.

Lees ook

Julièn Gret

Spijkenisse in slotfase weer met lege handen

Spijkenisse - In het derde duel van de competitie ontving Spijkenisse zaterdag op sportpark Jaap Riedijk Scheveningen. Na twee nederlagen ging de ploeg uit de vierde divisie op zoek naar de eerste zege van het seizoen. In de slotfase ging Spijkenisse onderuit en verloor met 2-3.

WhatsApp Image 2026-09-12 at 15.44.36

Pompoenen en bloemen brengen herfstsfeer naar Geervliet

Geervliet - Hoewel de temperatuur vandaag nog weinig aan het najaar deed denken, was de herfst bij Boerderij Hof van Heden al duidelijk begonnen. Tijdens de Pompoenen & Bloemen Fair konden bezoekers vandaag terecht voor een gevarieerd aanbod van bloemen, streekproducten en handgemaakte artikelen.

WhatsApp Image 2026-09-12 at 13.16.28

Gezellige drukte op de jaarmarkt in Zuidland

Zuidland - Even struinen langs de kramen, een zak oliebollen mee en onderweg bekenden tegenkomen. De jaarmarkt in Zuidland is in volle gang en trekt veel bezoekers naar het dorp. Het zonnige nazomerweer maakt het plaatje compleet. Wie nog een rondje wil maken, heeft daar tot 16.00 uur de tijd voor.

PolitieHelllevoetsluisjpg

Politiebureau in Hellevoetsluis dinsdag de hele dag gesloten vanwege werkzaamheden

Hellevoetsluis – Het politiebureau aan het Bruggehoofd 11 in Hellevoetsluis is op dinsdag 15 september de hele dag gesloten voor het publiek. Op deze dag zullen er werkzaamheden worden uitgevoerd bij het politiebureau waardoor onder andere de stroom zal worden afgesloten in het pand.

Stockfoto drone

Dronemetingen bij het Noordzeestrand en Quackstrand voor aanleg elektriciteitskabels

Regio – Drones voeren dit weekend metingen uit boven het Noordzeestrand, ten noorden van het Haringvliet en op de parkeerplaats van het Quackstrand. De metingen die door de drones worden gedaan, gaan op een later moment een beeld geven waar elektriciteitskabels in de toekomst het beste kunnen worden aangelegd.

Directeur Chantal Kradolfer De Stoep en NIS Foto Melissa Scharroo Capribee

Chantal Kradolfer start per 1 januari als nieuwe directeur van Theater de Stoep en NIS

Spijkenisse – Chantal Kradolfer start vanaf 1 januari 2027 als nieuwe directeur van Theater de Stoep en NIS, Plek voor Cultuur en Creatie in Spijkenisse. Op dit moment is Kradolfer actief als directeur-bestuurder van Theater Het Kruispunt in Barendrecht. De selectie- en adviescommissie die Kradolfer als nieuwe directeur voordroeg, roemt haar verbindende leiderschap, artistieke visie en cultureel ondernemerschap.