Spijkernisse, Netherlands
Terug

SC Botlek na twee jaar weer terug in de derde klasse

2bb9e0b8541d1418a3146bf3682da15c

Spijkenisse - Voetbalclub SC Botlek is na twee jaar in de vierde klasse komend seizoen weer terug in de derde klasse. Op het terrein van voetbalvereniging Spirit uit Ouderkerk werd met 2-1 gewonnen van voetbalvereniging Haastrecht en na het laatste fluitsignaal is promotie een feit.

Perry van Brandwijk |  | Aangepast op
De wedstrijd van afgelopen zaterdag stond onder leiding van Kevin Kooij en zijn assistenten uit Brielle en Den Haag. In de beginfase van de wedstrijd kreeg Botlek al drie kansen en stelde Haastrecht hier één kans tegenover. Het veldoverwicht van SC Botlek was zo groot dat na 24 minuten al werd gewisseld door de trainer van Haastrecht. Door de ingreep bij Haastrecht gingen de teams met een 0-0 stand de rust in en was de wedstrijd volgens verslaggever Alex Hordijk van LINQ Media / Sport op Voorne-Putten redelijk in evenwicht.

In de 59e minuut opende Haastrecht de score met enig geluk, nadat de doelman van SC Botlek iets te ver voor zijn doel stond. De formatie uit Haastrecht kon echter niet lang genieten van de voorsprong, want in de 62e minuut benutte Quincy de Lobel van Botlek een strafschop om de stand weer gelijk te trekken.

Acht minuten later was het Marc Terlaak die SC Botlek op voorsprong schoot en in de overige minuten gaven de mannen uit Spijkenisse de voorsprong niet meer weg. Na het laatste fluitsignaal brak groot feest uit onder de spelers van SC Botlek die elkaar rond de middenstip in de armen vlogen. Het feest ging tot in de late uurtjes door toen het team arriveerde in Spijkenisse.

Een aantal dagen na de wedstrijd kijkt aanvoerder Bennie Blokland terug: 'Dit was de wedstrijd van het jaar. Het was alles of niks. Zoals we de tweede seizoenshelft hebben gepresteerd, trokken we de goede lijn door met z'n allen en alles viel afgelopen zaterdag op de goede plek', aldus een trotse Blokland tegenover de redactie van LINQ Media.

Verslaggever Alex stond bij het laatste fluitsignaal rond de dug-out van SC Botlek en zag de vreugde van de gehele selectie van dichtbij:

Lees ook

marvinvanderpluijm

Zege voor Nieuwenhoorn, puntendeling voor Brielle, Hellevoetsluis en Zuidland

Regio – In de eerste klasse was er zaterdag een zege voor koploper Nieuwenhoorn, dat op bezoek ging bij NSVV in Numansdorp. Een trede lager was er voor geen enkele ploeg van Voorne Putten een zege, Zowel Hellevoetsluis, Zuidland en Brielle speelden gelijk.

Julièn Gret

Spijkenisse pakte tweede punt van de competitie

Spijkenisse heeft het tweede punt van de competitie te pakken. Op sportpark Jaap Riedijk stond Spijkenisse tegen RKAVV voor met 2-0, maar werd het uiteindelijk 2-2. Vervelende was dat het wederom in de laatste minuten gebeurde dat Spijkenisse de voorsprong uit handen gaf.

jeroenvanderhorst1

Twee derby's in de vijfde klasse, blijft Rockanje koploper?

Regio – Na een weekje bekervoetbal voor Rockanje en Vierpolders, is het voor deze ploegen nu de tijd om een heuse derby in Voorne aan Zee te spelen. Ook Abbenbroek en Hekelingen zijn de opponent van elkaar, een overzicht van de duels:

GHVV13

Vierdeklassers spelen derby, FC Vlotbrug moet naar Schiedam

Regio – Voor de ploegen in de vierde klasse spelen vier van de vijf deelnemende clubs van Voorne Putten een eilanden derby. Voor FC Vlotbrug wacht het treffen met Hermes DVS dat een aantal plekken onder de Hellevoeters staat.

Ronard-Venekamp

OVV en SC Botlek zien kansen voor een zege

Regio – Na een week stil te hebben gestaan, gaat ook voor de ploegen in de derde klasse de competitie dit weekend verder. Voor OVV, dat de koppositie verspeelde door te verliezen bij SC Botlek met 2-1, is Slikkerveer de tegenstander. SC Botlek gaat op bezoek bij hekkensluiter COAL.

Mark van Os-2

Hellevoetsluis en Zuidland spelen derby, Koploper Brielle ontvangt CWO

Regio – In de tweede klasse van het amateurvoetbal speelt Zuidland opnieuw een derby en de vorige keer liep dat niet goed af, dit keer reist de ploeg af naar Hellevoetsluis. Koploper Brielle lijkt het op papier makkelijker te hebben, het laag geklasseerde CWO komt naar het Geuzenpark.