Spijkernisse, Netherlands
Terug

Schoolplein Tiende Penning vergroend en vernieuwd

bcf4594176676c8a6c60da9f57baf470.jpg
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Vierpolders - De kinderen genieten van alle mogelijkheden die het schoolplein nu biedt met de schommel en het voetbalveldje.

Sandra Bijleveld, directeur van obs De Tiende Penning: “Wij zijn de afgelopen twee jaar met de kinderen, leerkrachten en ouders bezig geweest om ons schoolplein te vergroenen en te vernieuwen. Zo hebben wij veel nieuwe beplanting en een grote boom geplaatst, moestuinbakken aangelegd en ingericht, een modderkeuken gemaakt, nieuwe ondergronden voor de speeltoestellen en een ontdek pad aangelegd.

De kinderen hadden nog twee grote wensen, namelijk een voetbalveldje en een schommel. Dankzij de samenwerking met JOGG-regisseur José Wille, diverse subsidies en het schoolbestuur Edumare hebben wij deze wensen kunnen vervullen.”

JOGG Gemeente

Voorne aan Zee is een JOGG-gemeente. JOGG staat voor gezonde jeugd, gezonde toekomst. José Wille, JOGG-regisseur: “Dit betekent dat we ons als gemeente inzetten voor een gemeente waarin alle kinderen en jongeren leren, wonen, werken en spelen in een omgeving waarin gezond leven leuk en makkelijk is. De omgeving waarin kinderen zich bevinden heeft veel invloed op hun gezondheid. JOGG Voorne aan zee organiseert leuke en sportieve activiteiten waarbij gezond eten, water drinken en bewegen centraal staan. Op het schoolplein van obs De Tiende Penning is ook een watertappunt aangelegd waar kinderen tijdens het spelen water kunnen tappen. JOGG probeert zo de gezonde keuze een makkelijke keuze te laten zijn. Het uitgangspunt is dat gezond leuk wordt!”

Dat het leuk is op het schoolplein van obs De Tiende Penning is duidelijk! De kinderen
genieten van alle mogelijkheden die het schoolplein bieden met de prachtige schommel als blikvanger. Ook na schooltijd is het een gezellige boel op het plein. De kinderen uit Vierpolders ontmoeten elkaar en spelen met elkaar.

Lees ook

Demonstratie_Politiebureau.jpg

Demonstranten en tegendemonstranten bij politiebureau Spijkenisse

Spijkenisse - Zondagavond hadden enkele demonstranten van Geef Tegengas zich verzameld bij het politiebureau in Spijkenisse. In het politiebureau zaten een of meerdere leden van de actiegroep vast na een eerdere aanhouding.

Bestuurder aangehouden na aanrijding Maaswijkweg

Spijkenisse - Zondagavond zijn twee voertuigen met elkaar in botsing gekomen ter hoogte van een tankstation.

paardenmarkt Heenvliet.jpg

Maandag laatste dag Paardenmarkt

Heenvliet - Vrijdag 22 mei opende burgemeester Cor Lamers om 19.00 uur de ingang van het evenemententerrein van de Paardenmarkt. In de kleine feesttent traden verschillende artiesten op, onder wie Andrew Dean en Dries Roelvink.

kanonnen en affuiten.jpg

Werkgroep Kanonnen en Affuiten slachtoffer van inbraak

Bij een werkplaats van de werkgroep Kanonnen en Affuiten in de vesting van Brielle is in de nacht van donderdag 21 op vrijdag 22 mei ingebroken. Daarbij is elektrisch handgereedschap gestolen. Dat meldt de werkgroep op Facebook.

Drempels_groenekruisweg.jpg

Nieuwe fase werkzaamheden Groene Kruisweg start maandagnacht

Spijkenisse - Afgelopen week zijn al verkeersdrempels aangelegd op de Groene Kruisweg in Spijkenisse. De gemeente past de grenzen van de bebouwde kom aan. Daardoor komt het deel tussen het Baljuwplein en de Spijkenisserbrug binnen de bebouwde kom te liggen.

Boekenberg.jpg

Extra activiteiten in de Week van de Bibliotheek

Van 1 tot en met 8 juni is het de Week van de Bibliotheek. Bibliotheek Zuid-Hollandse Eilanden wil met de week laten zien dat een bibliotheek veel meer is dan alleen een plek om boeken te lenen. In alle vestigingen worden speciale activiteiten, workshops, lezingen en voorleesmomenten georganiseerd.