Spijkernisse, Netherlands
Terug

Schrijfwedstrijd Haiku’s van de Haven van start

1f0de1a671fee484bfb6e792cfec9fdc
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Rotterdam -  ’Haiku’s van de Haven’, de nieuwe schrijfwedstrijd die is georganiseerd ter gelegenheid van de opening van Portlantis, is gestart.

Leerlingen uit groep 6 t/m 8 van het basisonderwijs en klas 1 t/m 3 van het voortgezet onderwijs worden uitgedaagd een kort gedicht over de haven te schrijven. Met deze opdracht wordt een beroep gedaan op de taalvaardigheid, fantasie en creativiteit van de jeugd en ontdekt deze generatie de haven en de grote rol die zij speelt in hun dagelijkse leven. Rotterdamse dichter Derek Otte en schrijfster Rian Visser zijn onderdeel van de jury die de ingezonden haiku’s beoordelen. Meerdere scholen uit de regio Rijnmond en omstreken doe mee aan de schrijfwedstrijd. De verwachting is dat nog meer scholen volgen en er vele haiku’s zullen binnenstromen. De opdracht is: schrijf een haiku over wat de Rotterdamse haven doet, betekent of hoe de haven er in de toekomst uit kan zien. Een haiku is een bekende Japanse dichtvorm, geschreven in drie regels waarvan de eerste regel 5, de tweede regel 7 en de derde regel weer 5 lettergrepen telt.

Portlantis
Portlantis opent op zaterdag 22 maart as. de deuren. Het interactieve ervaringscentrum op Maasvlakte 2 wordt dé plek waar je de Rotterdamse haven ontdekt en beleeft. Portlantis biedt nieuwe perspectieven op het haven- en industriegebied van Rotterdam.


Lees ook

WhatsApp Image 2026-06-12 at 12.43.45

Wisselstrook Spijkenisserbrug weer beschikbaar

Spijkenisse - De wisselstrook op de Spijkenisserbrug is sinds vanmiddag weer volledig in gebruik. Dat laat Rijkswaterstaat weten. De rijstrook kon de afgelopen periode niet worden gebruikt doordat de camera's die zicht geven op de wisselstrook niet functioneerden.

Poldersportdag Abbenbroek

22e editie van de Poldersportdag: ‘De agrarische sector in beeld brengen door middel van activiteiten’

Abbenbroek – Donderdag 11 juni stond de 22e editie van de Poldersportdag in Abbenbroek op het programma. Leerlingen van basisscholen maakten tijdens dit evenement kennis met tuinbouwbedrijven, melkveehouderijen en akkerbouw in de regio door middel van een vooraf uitgezet parcours door de polders van Voorne-Putten.

Verkeerscontrole---MediaTV

Twee aanhoudingen bij verkeerscontrole Malledijk Spijkenisse

Spijkenisse - Donderdagmiddag heeft de politie een verkeerscontrole gehouden. Bij de controle waren ook meerdere politiestudenten betrokken, zodat zij in de praktijk ervaring konden opdoen met verschillende verkeerssituaties en controlewerkzaamheden.

Waterdiertjes

Kinderen speuren naar waterdiertjes tijdens Buitenspeeldag

Spijkenisse - Woensdag 10 juni stond in het teken van buitenspelen tijdens de Nationale Buitenspeeldag. In de wijk Waterland gingen kinderen op zoek naar waterdiertjes tijdens een activiteit van Stichting Waterland Spijkenisse en het Instituut voor Natuureducatie & Duurzaamheid (IVN).

Versieringen WK-voetbal

Oproep bij ophangen WK-versiering in de straat: ‘Hou rekening met de toegankelijkheid voor hulpdiensten’

Regio – Donderdag 11 juni is het WK-voetbal van start gegaan en aankomende zondagavond speelt het Nederlands Elftal de eerste wedstrijd tegen Japan. Ook in onze regio worden steeds meer straten voorzien van WK-attributen als vlaggetjes, slingers en andere versieringen. In een oproep wordt gevraagd om hierbij wel rekening te houden met de toegankelijkheid voor hulpdiensten.

R-Net busvervoer bus

Bussen EBS rijden in de zomervakantie een aangepaste dienstregeling

Regio – De bussen van vervoerder EBS rijden in de zomervakantie een aangepaste dienstregeling. Van maandag 20 juli tot en met vrijdag 28 augustus rijden sommige buslijnen minder vaak dan normaal gesproken, doordat het in de zomerperiode volgens de vervoerder vaak rustiger is in de bussen.