Spijkernisse, Netherlands
Terug

Schrijfwedstrijd Haiku’s van de Haven van start

1f0de1a671fee484bfb6e792cfec9fdc
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Rotterdam -  ’Haiku’s van de Haven’, de nieuwe schrijfwedstrijd die is georganiseerd ter gelegenheid van de opening van Portlantis, is gestart.

Leerlingen uit groep 6 t/m 8 van het basisonderwijs en klas 1 t/m 3 van het voortgezet onderwijs worden uitgedaagd een kort gedicht over de haven te schrijven. Met deze opdracht wordt een beroep gedaan op de taalvaardigheid, fantasie en creativiteit van de jeugd en ontdekt deze generatie de haven en de grote rol die zij speelt in hun dagelijkse leven. Rotterdamse dichter Derek Otte en schrijfster Rian Visser zijn onderdeel van de jury die de ingezonden haiku’s beoordelen. Meerdere scholen uit de regio Rijnmond en omstreken doe mee aan de schrijfwedstrijd. De verwachting is dat nog meer scholen volgen en er vele haiku’s zullen binnenstromen. De opdracht is: schrijf een haiku over wat de Rotterdamse haven doet, betekent of hoe de haven er in de toekomst uit kan zien. Een haiku is een bekende Japanse dichtvorm, geschreven in drie regels waarvan de eerste regel 5, de tweede regel 7 en de derde regel weer 5 lettergrepen telt.

Portlantis
Portlantis opent op zaterdag 22 maart as. de deuren. Het interactieve ervaringscentrum op Maasvlakte 2 wordt dé plek waar je de Rotterdamse haven ontdekt en beleeft. Portlantis biedt nieuwe perspectieven op het haven- en industriegebied van Rotterdam.


Lees ook

marvinvanderpluijm

Zege voor Nieuwenhoorn, puntendeling voor Brielle, Hellevoetsluis en Zuidland

Regio – In de eerste klasse was er zaterdag een zege voor koploper Nieuwenhoorn, dat op bezoek ging bij NSVV in Numansdorp. Een trede lager was er voor geen enkele ploeg van Voorne Putten een zege, Zowel Hellevoetsluis, Zuidland en Brielle speelden gelijk.

Julièn Gret

Spijkenisse pakt tweede punt van de competitie

Spijkenisse heeft het tweede punt van de competitie te pakken. Op sportpark Jaap Riedijk stond Spijkenisse tegen RKAVV voor met 2-0, maar werd het uiteindelijk 2-2. Vervelende was dat het wederom in de laatste minuten gebeurde dat Spijkenisse de voorsprong uit handen gaf.

jeroenvanderhorst1

Twee derby's in de vijfde klasse, blijft Rockanje koploper?

Regio – Na een weekje bekervoetbal voor Rockanje en Vierpolders, is het voor deze ploegen nu de tijd om een heuse derby in Voorne aan Zee te spelen. Ook Abbenbroek en Hekelingen zijn de opponent van elkaar, een overzicht van de duels:

GHVV13

Vierdeklassers spelen derby, FC Vlotbrug moet naar Schiedam

Regio – Voor de ploegen in de vierde klasse spelen vier van de vijf deelnemende clubs van Voorne Putten een eilanden derby. Voor FC Vlotbrug wacht het treffen met Hermes DVS dat een aantal plekken onder de Hellevoeters staat.

Ronard-Venekamp

OVV en SC Botlek zien kansen voor een zege

Regio – Na een week stil te hebben gestaan, gaat ook voor de ploegen in de derde klasse de competitie dit weekend verder. Voor OVV, dat de koppositie verspeelde door te verliezen bij SC Botlek met 2-1, is Slikkerveer de tegenstander. SC Botlek gaat op bezoek bij hekkensluiter COAL.

Mark van Os-2

Hellevoetsluis en Zuidland spelen derby, Koploper Brielle ontvangt CWO

Regio – In de tweede klasse van het amateurvoetbal speelt Zuidland opnieuw een derby en de vorige keer liep dat niet goed af, dit keer reist de ploeg af naar Hellevoetsluis. Koploper Brielle lijkt het op papier makkelijker te hebben, het laag geklasseerde CWO komt naar het Geuzenpark.