Spijkernisse, Netherlands
Terug

Schrijfwedstrijd Haiku’s van de Haven van start

1f0de1a671fee484bfb6e792cfec9fdc
Mirjam de Neeff |  | Aangepast op
Rotterdam -  ’Haiku’s van de Haven’, de nieuwe schrijfwedstrijd die is georganiseerd ter gelegenheid van de opening van Portlantis, is gestart.

Leerlingen uit groep 6 t/m 8 van het basisonderwijs en klas 1 t/m 3 van het voortgezet onderwijs worden uitgedaagd een kort gedicht over de haven te schrijven. Met deze opdracht wordt een beroep gedaan op de taalvaardigheid, fantasie en creativiteit van de jeugd en ontdekt deze generatie de haven en de grote rol die zij speelt in hun dagelijkse leven. Rotterdamse dichter Derek Otte en schrijfster Rian Visser zijn onderdeel van de jury die de ingezonden haiku’s beoordelen. Meerdere scholen uit de regio Rijnmond en omstreken doe mee aan de schrijfwedstrijd. De verwachting is dat nog meer scholen volgen en er vele haiku’s zullen binnenstromen. De opdracht is: schrijf een haiku over wat de Rotterdamse haven doet, betekent of hoe de haven er in de toekomst uit kan zien. Een haiku is een bekende Japanse dichtvorm, geschreven in drie regels waarvan de eerste regel 5, de tweede regel 7 en de derde regel weer 5 lettergrepen telt.

Portlantis
Portlantis opent op zaterdag 22 maart as. de deuren. Het interactieve ervaringscentrum op Maasvlakte 2 wordt dé plek waar je de Rotterdamse haven ontdekt en beleeft. Portlantis biedt nieuwe perspectieven op het haven- en industriegebied van Rotterdam.


Lees ook

Stock_Politie_Handboeien

Verdachte zedenincidenten blijft vastzitten en wordt dinsdag voorgeleid

Spijkenisse - De verdachte die is aangehouden voor de zedenmisdrijven in Spijkenisse afgelopen 3 juli, is een 35-jarige man uit Spijkenisse. Hij wordt verdacht van verkrachting, aanranding en aanstootgevend gedrag. De verdachte zit nog vast en wordt dinsdag 7 juli voorgeleid aan de rechter-commissaris.

triathlon

Vijfde Hellevoet Heroes Triathlon brengt honderden sporters naar Vesting Hellevoetsluis

Hellevoetsluis - Op zaterdag 11 juli vindt de vijfde editie van de Hellevoet Heroes Triathlon plaats. Wat begon als een lokaal initiatief is in vijf jaar tijd uitgegroeid tot een vaste waarde op de sportkalender van Hellevoetsluis. Ook organisator De Club van Buiten heeft zich in die periode ontwikkeld tot organisator van meerdere buitensportevenementen in de regio.

Vissterfte_Hellevoetsluis (6)

Visstand moet zich op natuurlijke wijze herstellen na vissterfte

Hellevoetsluis – Op zondag 28 juni kwamen de eerste meldingen binnen van dode vissen in het 8-meertje in Hellevoetsluis. Vissers, vrijwilligers van Zwanengroep Zuid-Holland en medewerkers van de gemeente zijn vervolgens dagenlang bezig geweest om de dode vissen uit het water te halen.

Beweegplein Brielle

Nieuwe editie van het Beweegplein bij BRAVO in Brielle: ‘Jong en oud gezamenlijk in beweging laten komen’

Brielle – Donderdag 9 juli staat tussen 14:00 en 16:00 een nieuwe editie van het Beweegplein op het programma bij BRAVO aan De Rik 28 in Brielle. Het Beweegplein is een initiatief van Kunst & Cultuur BRES, Stichting PUSH en Catharina Thuis op Voorne. Het evenement in Brielle is bedoeld om jong en oud samen te brengen door middel van sportieve activiteiten, creatieve workshops en een open podium.

Publicatie LTV de Dalle v2

LTV de Dalle opent vierde padelbaan tijdens start toernooi

Spijkenisse - LTV de Dalle in Spijkenisse neemt aankomende zaterdag officieel de vierde padelbaan op het sportpark in gebruik. De opening vindt plaats tussen 10.00 en 11.00 uur en vormt de aftrap van het Open Tennis en Padel Toernooi 2026.

De Vlasbloem viert 10-jarig bestaan met taart en feestweek

De Vlasbloem viert tienjarig bestaan: ‘Samenwerking legde basis voor sterke school’

Zuidland – Samenwerkingsschool De Vlasbloem bestaat tien jaar. De basisschool viert die mijlpaal deze week met een feestprogramma voor leerlingen, ouders, (oud-)medewerkers en samenwerkingspartners. Op het programma staan onder meer dagelijkse activiteiten en een circusvoorstelling voor de kinderen.