Ook in Nissewaard geldt nu op veel plekken 30 kilometer per uur. “Een goede dertig,” zegt wethouder Chris Hottentot met een knipoog. “We kregen al jarenlang verzoeken van bewoners om de wegen veiliger te maken. Met vijftig werd er te hard gereden.”
De nieuwe maatregel moet daar verandering in brengen. “We hopen dat mensen zich echt aan de nieuwe snelheid houden,” aldus Hottentot. Ook raadslid Roy Masthoff (VOOR Nissewaard) is tevreden: “We hebben hier jarenlang voor gestreden. Mensen durfden de straat niet meer over. Dit is een belangrijke stap.”
Bewoners tevreden
Bewoners reageren voorzichtig positief op de invoering van de 30 km/u-zone. Esther Mensink-Boers bewoner en raadslid (VOOR Nissewaard) spreekt van “een geweldige eerste stap richting meer verkeersveiligheid in Simonshaven.”
Toch plaatst ze ook kanttekeningen: “Alleen een bord is niet genoeg. Er moet gehandhaafd worden, en de weg zelf nodigt nu nog steeds uit tot hard rijden. Het lijkt soms nog op een racebaan.”
Wethouder Hottentot begrijpt de zorgen en geeft aan dat er meer in het vat zit: “We blijven kijken naar hoe we de situatie verder kunnen verbeteren. Zeker nu er plannen zijn voor een nieuwe woonwijk in dit gebied, is het belangrijk om verkeersveiligheid vanaf het begin goed mee te nemen.”